Linksmas istorijas pasakojanti Inga siekia savo svajonės

Išėjusi motinystės atostogų, Inga su šeima iškeliavo į Vokietiją. Būtent čia ir gimė motinystės įkvėptos veiklos – tinklaraščio LINKSMORIJOS – idėja.
© Asmeninis archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Susipažinkime iš arčiau, Inga.

Esu nuostabios pustrečių metų mažylės Tėjos mama, ištekėjusi už šaunaus, palaikančio ir mylinčio vyro, draugo, kompaniono Roko. Jei ne jo nuolatiniai padrąsinimai ir pastūmėjimai, kažin, ar šioji veikla būtų užgimusi.

Man 33 metai, o savo kūrybinę veiklą, kuri teiktų daugiausia malonumo, atradau būtent motinystės laikotarpiu. Išėjus motinystės atostogų, nusprendėm su vyru išmėginti gyvenimą Vokietijoje. Jis viską nori išmėginti savo kailiu, o ne kitų kalbų klausytis. Kadangi aš buvau išėjusi vaiko auginimo atostogų, su pusmečio Tėja iškeliavome į Vokietiją, kur jau gyvena vyro šeima.

Linksmas istorijas pasakojanti Inga siekia savo svajonės
© Asmeninis archyvas

Išbuvome čia daugiau kaip 2 metus ir viską apsvarstę, nusprendėme, kad Lietuvoje mieliau gyventi, tad planuojame grįžti. Labai to laukiam.

Ką veikėte iki gimstant Tėjai?

Visad buvau kūrybiškas žmogelis, mokykloje piešdavau graffity su klasės draugais, visad tekdavo kažką meniškai užrašyti, visi sakydavo, kad mano raštas gražus, kažką nuolat namuose dekoruodavau, komponuodavau, jei tik rašiklis būdavo rankose, ir batai, ir kelnės būdavo pagražinti.

Galvoju, kad tai paveldėta iš tėčio, kuris labai gražiai piešdavo, tad ačiū jam.

Linksmas istorijas pasakojanti Inga siekia savo svajonės
© Asmeninis archyvas

Laukiantis Tėjos buvau bebaigianti ikimokyklinio ugdymo pedagogiką. Teatrinės raiškos paskaitai gavau užduotį sukurti vaikams kažką kūrybiško ir įdomaus. Galvoje sukosi daug minčių, nes buvo suteikta visiška kūrybos laisvė. Taigi, vaikštinėjau beglostydama pūpsantį pilvą ir galvojau, ką galiu sukurti...

Kadangi esu totali batų maniakė, man jų nuolat mažai, užkliuvo akis už pūpsančių kelių porų batų koridoriuje ir šovė mintis sukurti istoriją - pasaką apie batų gyvenimą. Prisėdus kurti, niekaip nesirašė, tad paėmiau mažiukus vaiko batukus ir juos dekoravau: vienas tapo menišku batu, prikimštu teptukų ir dažų į aulą, o kitas – fėjiška gražuole su puriais plaukais, drugeliais, ryškiom spalvom.

Būtent tą akimirką ir kilo idėja sukurti istoriją vaikams, o su ja pateikti vaikams kūrybinę užduotį. Istoriją, kai turėjau veikėjus, parašiau lengvai, tik kai reikėjo pristatyti savo darbą, dvejojau, ar tikrai gerą variantą pasirinkau. Bet kai perskaičiau istoriją ir pavaidinau su batukais, kolegės net ploti ėmė, visos priėjo, apžiūrėjo dekoruotus batus, siūlė visokius variantus, kaip juos panaudoti. Na, o dėstytoja pasakė, kad galėčiau parašyti knygą vaikams. Ši mintis nuo 2015 metų manęs taip ir nepaleido.

Linksmas istorijas pasakojanti Inga siekia savo svajonės
© Asmeninis archyvas

Kokie jausmai aplankė, kai tapote mama?

Sekėsi įvairiai... Džiaugsmą, kad jau turiu rankose savo vaiką, keitė sumišimas, ką ir kaip daryti, kaip viską geriau padaryti. Buvau ir sutrikusi, ir verkiau, visko buvo... Tuo laikotarpiu gelbėjo vyras, kuris, matydamas, kad reikia poilsio, imdavo vaiką ir darydavo viską, kad bent kiek atsipūsčiau.

Mamos dažnai sako, kad gimus vaikeliui, pritrūksta laiko. Taip, trūksta, bet kažkokiais stebuklingais būdais tu jį sudėlioji į lentynas taip, kad viską spėtum ir nieko nenuskriaustum. Atrodo, iki motinystės visada turėdavo būti sutvarkyti nagai, neapsieidavau nė dienos be manikiūro, o dabar išvis negaliu turėti ilgų nagų. Tad manau, kad mamos kažko atsisako natūraliai ir sugeba viską suspėti net dirbdamos kelis darbus vienu metu.

Papasakokite apie savo „Linksmorijas“.

Nuo seno feisbuke turiu puslapį „I.K. Menų studija“, joje sudėti, turbūt, visi mano bandymai ir atradimai: kūriau medžiagines gėles, klijavau dekoruotus vokelius kompaktinėms plokštelėms, dekupažavau, šiuo metu lipdau iš polimerinio molio (ši veikla man irgi teikia daug džiaugsmo). Na, o knygos leidimo proga dabar kuriu tinklaraštį „Linksmorijos“ (linksmos + istorijos).

Ryte pabudusi Tėja ateina į kambariuką ir jau žvalgosi į mamos lentynas, kur būna pridėta daikčiukų kokiai nors numatytai veiklai.

Man patinka daryti eksperimentus su ja, pati sužinau daug įdomių dalykų, kūrybiškai panaudojame senus daiktus. Apie „Linksmorijas“ galvoju kasdien, tai jau tapo šiokia tokia priklausomybe.

Pirmieji „Linksmorijų“ rezultatai yra tokie, kad pasirašiau sutartį su leidykla, knyga turėtų pasirodyti jau šią vasarą. Tuo labai džiaugiuosi, nes tikrai buvo nueitas ilgas kelias.

Linksmas istorijas pasakojanti Inga siekia savo svajonės
© Asmeninis archyvas

Leidyklai jau sutikus leisti knygą, po kurio laiko sužinojau, kad neranda tinkamo iliustratoriaus, tad pasiūlė ieškotis naujos leidyklos arba pateikti savo paveikslėlius. Ačiū šauniai „Menų mainų“ grupei, kurioje ir radau iliustratorę Eglę. Ji jau baigia piešti piešinukus pagal istorijas. Tiesa, pirmoji iliustratorė buvo pusseserė Monika, su kurios piešinukais siunčiau pirmąsias istorijas ieškodama leidėjo. Jos piešinukai bus panaudoti apipavidalinant istorijų užduotis.

Linksmas istorijas pasakojanti Inga siekia savo svajonės
© Asmeninis archyvas

Iliustratorės yra vieninteliai žmonės, perskaitę visas istorijas nuo - iki. Eglė sakė, kad gali tekti leisti dar vieną knygelę, nes istorijos įdomios, linksmos, pamokančios. Labai džiugu sulaukti tokių atsiliepimų.

Šiandien socialiniuose tinkluose sulaukiu daug palaikymo. Knygelei tapus popierine, galiu sulaukti ir kritikos, bet ją mielai priimsiu, pasimokysiu ir, tikiuosi, nenustosiu kurti.

Pirmai knygai išsiųsta 12 istorijų, naujų, „paslėptų" kompiuterio kloduose, yra jau 7, taigi, sulaukus pirmojo blyno, jei tik jis pavyks, mielai mėginsiu leisti ir antrą knygą.

Linksmas istorijas pasakojanti Inga siekia savo svajonės
Eglės Ratkelytės Bylienės pieš.

Kaip sekasi šią veiklą derinti su dukrytės auginimu?

Visai sklandžiai. Tėjai ūgtelėjus ir jau užsiimant įvairia veikla, tapo lengvėliau. Istorijos ir gimė jos dėka, stebint kasdienę veiklą, žaidimus, džiaugsmus ir liūdesėlius. Per jos bemieges naktis
gimdavo daug minčių galvoje, kurias užsirašydavau ant rastų popierėlių, telefono užrašinėje ir pan.

Beje, apie vardus knygoje – jie visi realūs, tai šeimos, artimųjų, draugų vardai su išgalvotomis pavardėmis.

Linksmas istorijas pasakojanti Inga siekia savo svajonės
© Asmeninis archyvas

Jūsų palinkėjimas interviu skaitančioms mamoms.

Ko palinkėsiu naujoms mamoms? Ogi atrasti savo veiklą, užslėptą jų minčių kloduose. Tikrai tikiu, kad kiekviena mama kažką turi „paslėpusi" savyje. Jei tai ne kūrybiniai procesai, galbūt verslumo gyslelė, gal dar kažkas neatrasto. Juk motinystė tiek daug dovanoja moteriai, tereikia šiuos turtus surasti savyje ir skleisti kitiems, o jei nesinori skleisti, tuomet atiduoti tai savo vaikui, šeimai. Pati blaškiausi tarp gausybės veiklų ir dabar jaučiu, kad atradau pačią tinkamiausią. Aukit, mielos mamos, kartu su savo vaiku ir rasite savo tinkamą kelią.

Linksmas istorijas pasakojanti Inga siekia savo svajonės
© Asmeninis archyvas

***

Norite tapti rubrikos KURIANTI MAMA heroje? Kviečiame užpildyti anketą!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Tapusi mama Laura rado mėgstamą veiklą, kuri palengvina kitų jaunų tėvų gyvenimą

Laura su šeima gyvena Klaipėdos priemiestyje. Dvejų metukų Domanto mama šiomis dienomis taps dviejų sūnų mama. Radusi laisvą minutę Laura pasakoja apie motinystės įkvėptą naują veiklą.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė – apie motinystę ir intuiciją

Sabina Daukantaitė – rašytoja, terapinio romano „Vandeninės moterys” autorė, kūrybinės agentūros vadovė, tinklaraščio „7 taškai” autorė, konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ ambasadorė ir septynių vaikų mama.

Nieko gera nežadančią sūnaus diagnozę žinoma moteris išgirdo nėštumo metu

Karolina Kriukelytė–Slavinskienė (27 m.) – žinomas reklamos veidas.

Kate Middleton gimdymas: kodėl balandžio 21-oji yra (ne)palankiausia diena iš visų

Iki Kate Middleton trečiojo gimdymo liko suskaičiuotos dienos. Nors tiksli gimdymo data neskelbiama, manoma, kad tai įvyks jau artimiausiomis dienomis. Tai rodo tam tikri ženklai.

Linksmas istorijas pasakojanti Inga siekia savo svajonės

Išėjusi motinystės atostogų, Inga su šeima iškeliavo į Vokietiją. Būtent čia ir gimė motinystės įkvėptos veiklos – tinklaraščio LINKSMORIJOS – idėja.

Drabužius mergaitėms ir mamoms kurianti kaunietė Kristina: kuo daugiau veiklos turi, tuo daugiau visko spėji padaryti

Portalo TavoVaikas.lt rubrika KURIANTI MAMA sulaukia didelio jūsų dėmesio. Jeigu norite tapti jos heroje, užpildykite anketą ČIA. Na, o šiandien susipažinkime su dar viena veiklia, kūrybinga ir įkvėpimo nestokojančia mama.

Nėštumo metu diagnozę „vėžys“ išgirdusi Vaida dėkoja ją ir sūnų išgelbėjusiems medikams

Po širdimi nešioti gyvybę ir sužinoti, jog kiaušidėje rastas cistinis darinys turi navikinių ląstelių - kiekvienai būsimai motinai ši žinia būtų gniuždanti.

Kare kojų netekusi 50-metė JAV senatorė tapo mama

Pirmą kartą kūdikio susilaukė pareigas einanti JAV senatorė.

Julija Žižė apie motinystę: sunkiai suvokiu, kad mano svajonės pildosi

Į motinystės džiaugsmus pasinėrusi žinoma verslininkė Julija Žižė šiuo metu džiaugiasi jau antrosios dukrelės Otilijos gimimu.

Atvira trijų vaikų tėčio išpažintis: aš nuogas

Tai mano istorija, kurią ilgai laikiau savyje ir nemaniau kad kada norėsiu pasidalinti, bet šiandien noriu.

Naujos veiklos vilnietė Janina ėmėsi pamačiusi internete vieną filmuką

Janina Isiūnienė – auksarankė iš Vilniaus – šiandien mūsų rubrikos „Kurianti mama“ viešnia. Moteris pasakoja, kaip ją motinystė įkvėpė imtis visiškai naujos veiklos – savo rankomis kurti mielus žaislus.

Netrukus gimdysianti Kate Middleton pasielgė netradiciškai (1)

Balandžio mėnesį trečio vaikelio susilauks Didžiosios Britanijos princas Williamas su žmona Kate Middleton.

Į Lietuvą sugrįžtanti Birutė Jakučionytė: vaikai yra tėvų mokytojai

Sukūrusi ne vieną socialinį projektą Lietuvoje, parašiusi dvi atviras knygas apie savo gyvenimą ir skyrybas su savo keturių vaikų tėčiu, Birutė Jakučionytė jau šešti metai gyvena Anglijoje.

7 vaikų mama apie karjerą ir savirealizaciją – tai įmanoma!

Sunku patikėti, bet moteris yra išties toks nepaprastas sutvėrimas, sugebantis ne tik dovanoti gyvybes, bet ir jas tinkamai išugdyti nepamirštant ir savo gyvenimo pašaukimo.

Antro vaikelio besilaukianti Erika miega po tris valandas: dėl vaikų padarysiu viską

Šių metų mūsų atradimas – naujoji portalo TavoVaikas.lt rubrika KURIANTI MAMA, kurios dėka mes kaskart susipažįstame su veikliomis, kūrybingomis ir įkvėpimo nestokojančiomis mamomis. Šiandien mūsų viešnia – antrojo vaikelio besilaukianti 26 metų Erika iš Kauno.