Mirusios mergaitės žinia tėvams – veidrodyje FOTO

 (2)
Kai Deano ir Caroline Orchardų trylikametė dukra Athena pralaimėjo kovą su vėžiu, sielvarto sugniuždyti jos tėvai ilgai nesiryžo peržiūrėti dukters daiktų. Kai pagaliau ryžosi, visiškai netikėtai rado dalyką, kuris labiau nei kas kitas leido pajusti Athenos dvasią.
mergaitės dvasia
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kitoje veidrodžio, stovėjusio jos kambaryje, pusėje mergaitė paliko 3 tūkst. žodžių žinią savo tėvams bei broliams ir seserims.

Ji surašė patarimus, kuriais jie turėtų vadovautis gyvenime ir atskleidė savo nepalaužiamą optimizmą: „Kiekviena diena ypatinga, tad nugyvenkite ją iki galo. Niekas nežino, ar rytoj nesusirgs mirtina liga, todėl mėgaukitės kiekviena diena. Gyvenimas blogas tada, kai mes patys jį tokiu padarome.“

„Pradėjau skaityti užrašą veidrodyje, bet net neįpusėjęs sustojau, nes nebegalėjau. Tiesiog plyšo širdis“, – apie radinį pasakojo 33 metų mergaitės tėtis.

Athenai buvo diagnozuota osteosarkoma – kaulų vėžys, kai jai buvo 12 m. Prieš pat Kalėdas mergaitė nualpo virtuvėje tėvų namuose Lesteršyre.

Ji buvo skubiai nugabenta į ligoninę, kur jai buvo atlikta septynias su puse valandos trukusi operacija ir iš stuburo pašalintas auglys. Po to kelis mėnesius buvo atliekama chemoterapija, siekiant sunaikinti vėžines ląsteles stubure, petyje ir galvoje.

Athenai nuslinko plaukai, ji neteko jėgų, bet optimizmo neprarado. Kitoje veidrodžio pusėje žymekliu ji parašė: „Laimė priklauso nuo mūsų pačių. Galbūt kartais svarbiausia ne laiminga pabaiga, o pats siužetas. Gyvenimo tikslas yra gyventi su tikslu. Skirtumas tarp eilinio ir neeilinio yra dalelytė „ne-“.

Nepaisant gydymo, Athenos būklė sparčiai prastėjo, ir gegužės gale mirė namuose, apsupta šeimos.

„Radęs įrašą veidrodyje, negalėjau patikėti savo akimis, jis buvo išrašytas nuo viršaus iki apačios, kokia 3 tūkst. žodžių. Tai taip graudu. Kai pamačiau, tiesiog apstulbau. Ji niekada niekam nesakė, kad rašo, tačiau tai labai panašu į ją. Ji buvo labai dvasinga, vis kalbėdavo apie dalykus, kuriuos man buvo sunku suprasti. Ji buvo labai protinga.“ – sakė mergaitės tėtis.

Mirus Athenai, Orchardų šeimoje liko devyni vaikai – šešios Athenos seserys ir trys broliai: vienerių metų Naysa, dvejų Letissia-Dior, ketverių Indika-Mayah, penkerių Tiana, aštuonerių Harley, vienuolikos Porscha ir Ethanas, keturiolikos Claytonas ir septyniolikos Ria.

Pasak 37 metų mergaitės mamos, jos graži ir sportiška dukra buvo drąsiausias žmogus iš visų, kuriuos ji pažįsta:

„Mes žinojome, kad Athenai patinka rašyti, kad tai svarbi jos asmenybės dalis, rašydama ji jautėsi laiminga. Deanas pradėjo skaityti įrašus, bet neišlaikė ir apsiverkė. Ji buvo nepaprasta mergaitė, labai protinga ir stipri, ji nuolat mane stebino.“

„Ji visada buvo labai pozityvi, net kai gulėjo ligoninėje, ji labai rūpindavosi manimi, prižiūrėdavo, kad pavalgyčiau ir liepdavo neverkti. Mes žinojome, kad šis vėžys yra labai agresyvus... ji kovojo iš visų jėgų, bet galiausiai taip nusilpo, kad net nebeatsikeldavo iš lovos“, – sakė mergaitės mama.

Athenos nuotraukas ir žinutę veidrodyje galite pamatyti ČIA.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Janet Jackson neįmanoma atpažinti: kas lėmė tokius pokyčius

51 metų Janet Jackson nustebino savo gerbėjus pasirodžiusi neatpažįstamai pasikeitusi savo koncertinio turo Luizianoje metu.

Sandra: nedirbau tik dvi savaites iki gimdymo (12)

Kaune gyvenanti stilistė, kirpėja ir prekinio ženklo „Virgo wedding dress" įkūrėja Sandra Paulauskaitė - Sabaliauskienė su vyru Roku pirmagimės Atėnės susilaukė vos prieš kelis mėnesius.

Jokių dovanų vaikams per Kalėdas: kodėl taip pareiškė Mila Kunis? (7)

Gali pasirodyti, kad žinomos ir turtingos šeimos savo vaikams gali nupirkti visko, ko tik šie įsigeidžia. Tačiau Mila Kunis ir Ashtonas Kutcheris taip nemano. Priešingai, šiemet jie švęs Kalėdas be dovanų.

Kate Middleton pasirodymas viešumoje po ilgos pertraukos užminė vieną mįslę (3)

Daugiau kaip mėnesį viešumoje nesirodžiusi Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton vakar pirmą kartą pasirodė viešumoje po to, kai paskelbė, jog laukiasi trečiojo mažylio.

Serena Williams dukrytei išrinko ypatingą vardą

Serenos Williams naujagimei lemta tapti čempione – tokia galima jos vardo inicialų reikšmė.

Agnė Bilotaitė: „Esu brandi, bet šviežia mama“

Politikė Agnė Bilotaitė (35 m.) šiuo metu mėgaujasi motinystės atostogomis.

Kodėl K. Middleton vaikų auklė taip keistai rengiasi (24)

Ji moka iš nereikalingų tualetinio popieriaus ritinėlių pagaminti muzikos instrumentą ir neprarasti savitvardos išvydusi paparacus. Auklė Maria Teresa Turrion Borrallo prižiūri Didžiosios Britanijos princo Williamo ir jo žmonos Kate vaikus.

Turkijoje šeimą sukūrusi lietuvė: meilė vaikams čia veržiasi per kraštus (2)

Kai skaitysite šį straipsnį, lietuvės Indrės (30 m.) ir turko Mustafa (35 m.) beveik trejų metų sūnus Selimas greičiausiai smagiai sau žais su bendraamžiais viename Alanijos darželių.

Ypatinga diena mažajam princui George: į mokyklą atlydėjo tėtis (3)

Šiandien Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo kunigaikštienės Kate Middleton sūnus pradėjo lankyti mokyklą.

Kate Middleton nėštumas sugriovė 50 metų karališkoje šeimoje buvusią tradiciją (12)

Didžiosios Britanijos princas Williamas su Kate Middleton yra jauna ir moderni šeima, nebijanti koreguoti karališkajai šeimai įprastus standartus.

Nėščia Kate Middleton visuomet atrodo puikiai, nes taiko svarbią stiliaus taisyklę (1)

Ką tik pasklidus žiniai apie trečiąjį Kembridžo hercogienės Catherine nėštumą, mados profesionalai jau laukia užsakymų - akivaizdu, kad būsimos mamos garderobas keisis. Reikės ne tik naujų suknelių, bet ir paltų, juk labiausiai Kate figūra kis šaltuoju metų laiku.

Kate Middleton nėščia – trečiasis mažylis jau pakeliui

Rugsėjo ketvirtąją pasaulį apskriejo žinia, kad Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton ir princas Williamas taps daugiavaikiais tėvais.

Daugkartinis olimpinis čempionas vėl taps tėčiu

Michaelas ir Nicole Phelpsai turės progą patirti tėvystės džiaugsmus dar kartą. Sūnų auginanti pora paskelbė apie antrąjį nėštumą.

Švedijos karališkoje šeimoje vėl krykštauja naujagimis

Švedijos karališkoje šeimoje vėl krykštauja naujagimis. Princas Carlas Philipas ir princesė Sofia tapo tėvais. Paskutinę vasaros dienos jiems gimė berniukas.

Nustebsite, koks vienas daiktas draudžiamas karališkosios šeimos mažyliams (4)

Princo George'o ir princesės Charlotte žaidimų kambaryje draudžiamas vienas žaislas. Spėkite, koks?