Mirusios mergaitės žinia tėvams – veidrodyje FOTO

 (2)
Kai Deano ir Caroline Orchardų trylikametė dukra Athena pralaimėjo kovą su vėžiu, sielvarto sugniuždyti jos tėvai ilgai nesiryžo peržiūrėti dukters daiktų. Kai pagaliau ryžosi, visiškai netikėtai rado dalyką, kuris labiau nei kas kitas leido pajusti Athenos dvasią.
mergaitės dvasia
© Fotolia nuotr.

Kitoje veidrodžio, stovėjusio jos kambaryje, pusėje mergaitė paliko 3 tūkst. žodžių žinią savo tėvams bei broliams ir seserims.

Ji surašė patarimus, kuriais jie turėtų vadovautis gyvenime ir atskleidė savo nepalaužiamą optimizmą: „Kiekviena diena ypatinga, tad nugyvenkite ją iki galo. Niekas nežino, ar rytoj nesusirgs mirtina liga, todėl mėgaukitės kiekviena diena. Gyvenimas blogas tada, kai mes patys jį tokiu padarome.“

„Pradėjau skaityti užrašą veidrodyje, bet net neįpusėjęs sustojau, nes nebegalėjau. Tiesiog plyšo širdis“, – apie radinį pasakojo 33 metų mergaitės tėtis.

Athenai buvo diagnozuota osteosarkoma – kaulų vėžys, kai jai buvo 12 m. Prieš pat Kalėdas mergaitė nualpo virtuvėje tėvų namuose Lesteršyre.

Ji buvo skubiai nugabenta į ligoninę, kur jai buvo atlikta septynias su puse valandos trukusi operacija ir iš stuburo pašalintas auglys. Po to kelis mėnesius buvo atliekama chemoterapija, siekiant sunaikinti vėžines ląsteles stubure, petyje ir galvoje.

Athenai nuslinko plaukai, ji neteko jėgų, bet optimizmo neprarado. Kitoje veidrodžio pusėje žymekliu ji parašė: „Laimė priklauso nuo mūsų pačių. Galbūt kartais svarbiausia ne laiminga pabaiga, o pats siužetas. Gyvenimo tikslas yra gyventi su tikslu. Skirtumas tarp eilinio ir neeilinio yra dalelytė „ne-“.

Nepaisant gydymo, Athenos būklė sparčiai prastėjo, ir gegužės gale mirė namuose, apsupta šeimos.

„Radęs įrašą veidrodyje, negalėjau patikėti savo akimis, jis buvo išrašytas nuo viršaus iki apačios, kokia 3 tūkst. žodžių. Tai taip graudu. Kai pamačiau, tiesiog apstulbau. Ji niekada niekam nesakė, kad rašo, tačiau tai labai panašu į ją. Ji buvo labai dvasinga, vis kalbėdavo apie dalykus, kuriuos man buvo sunku suprasti. Ji buvo labai protinga.“ – sakė mergaitės tėtis.

Mirus Athenai, Orchardų šeimoje liko devyni vaikai – šešios Athenos seserys ir trys broliai: vienerių metų Naysa, dvejų Letissia-Dior, ketverių Indika-Mayah, penkerių Tiana, aštuonerių Harley, vienuolikos Porscha ir Ethanas, keturiolikos Claytonas ir septyniolikos Ria.

Pasak 37 metų mergaitės mamos, jos graži ir sportiška dukra buvo drąsiausias žmogus iš visų, kuriuos ji pažįsta:

„Mes žinojome, kad Athenai patinka rašyti, kad tai svarbi jos asmenybės dalis, rašydama ji jautėsi laiminga. Deanas pradėjo skaityti įrašus, bet neišlaikė ir apsiverkė. Ji buvo nepaprasta mergaitė, labai protinga ir stipri, ji nuolat mane stebino.“

„Ji visada buvo labai pozityvi, net kai gulėjo ligoninėje, ji labai rūpindavosi manimi, prižiūrėdavo, kad pavalgyčiau ir liepdavo neverkti. Mes žinojome, kad šis vėžys yra labai agresyvus... ji kovojo iš visų jėgų, bet galiausiai taip nusilpo, kad net nebeatsikeldavo iš lovos“, – sakė mergaitės mama.

Athenos nuotraukas ir žinutę veidrodyje galite pamatyti ČIA.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Išplepėjo, kokios lyties dvynių laukiasi Clooney (4)

Praėjusi savaitė pasaulyje į istoriją įėjo kaip "dvynių savaitė".

Skandalinga fotosesija prieš 6 metus: kaip gražiausia vadinta mergaitė atrodo šiandien (24)

Vaikų kaip modelių naudojimas madų industrijoje visada buvo vertinamas prieštaringai. Daugelis žmonių mano, kad tai negerai – esą, vaikas patiria neigiamą poveikį ir tai jam kenkia.

Garsios dainininkės žodžiai siunčia žinią visoms pasaulio mamoms (5)

Esame įpratę matyti, kad žinomos moterys - Holivudo aktorės ar visame pasaulyje garsios dainininkės, sportininkės - po gimdymo gana greitai atrodo taip, tarsi jų kūnai nepatyrė nėštumo.

Ko galime pasimokyti iš Kate Middleton (17)

Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Kate Middleton nori įdiegti vaikams tvirtas vertybes. Apie tai, kad labai svarbu lavinti vaikų emocinį intelektą, o ne tik mokyti juos matematikos ar rašymo, karališkoji pora prakalbo viešai.

Katažina Zvonkuvienė – apie patirtą pragarą nėštumo metu (75)

Dvynių Donato ir Kornelijos susilaukę Katažina ir Deivydas Zvonkai ryžosi atviram interviu apie nėštumo metu patirtą nerimą.

Beyonce patvirtino: taip, aš laukiuosi dvynių

Trečiadienio vakarą socialinis tinklas "Instagram" suūžė nuo netikėtos naujienos: dainininkė Beyonce paskelbė esanti nėščia.

Kristina Savickytė-Damanskienė prabilo apie skaudžią savo praeities patirtį (20)

„Sumažinkime lūkesčius savo vaikams ir žiūrėkime į jų esmę, o ne matykime juos tokius, kokius norime matyti", – skatina trijų vaikų mama aktorė Kristina Savickytė -Damanskienė ir priduria, jog šis suvokimas atėjo ne iš karto, o nuosekliai dirbant ir ieškant atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus.

Dainininkas nustebino gerbėjus: gimė trynukai

Trigubas džiaugsmas JAV dainininko Pharrell Williams šeimoje. Pranešama, kad jis su žmona susilaukė trynukų.

Holivudo veteranas tėčiu tapo devintą kartą (36)

Sulaukęs 61 metų garsusis Holivudo aktorius Melas Gibsonas vėl tapo tėčiu. Jau devintą kartą.

Karališkosios poros ir jų vaikų laukia didžiulės permainos (22)

Princo Williamo (34) ir Kate Middleton (35) gyvenime nusimato rimtų permainų. Karališkieji rūmai išplatino oficialų spaudos pranešimą, kuriame pranešama, kas ir kodėl keisis garsiosios šeimos gyvenime.

Knygą apie nevaisingumą parašiusi lietuvė: įkalbinti žmones atsiverti buvo nelengva (10)

Kodėl šiandien tiek daug jaunų porų negali susilaukti vaikų? Kokie jausmai apima, kai po 15 nevaisingumo metų paimi ant rankų ką tik gimusį kūdikį? Knygą „Kai atgimsta viltis“ parašiusi Gintarė Jankauskienė drąsiai ir atvirai pažvelgė į nevaisingumo temą Lietuvoje.

50 metų sulaukusi Janet Jackson pirmą kartą tapo mama (13)

Pranešama, kad sausio 3 dieną, antradienį, dainininkė Janet Jackson pagimdė sveiką sūnų.

Netradicinis interviu su Andriumi Mamontovu: klausimai, kurių suaugusieji neužduoda (19)

TAVO VAIKO žurnale esančioje rubrikoje „Kaip paaiškintum vaikui“ kalbinami žinomi Lietuvos tėčiai, kurie atsako į mažų vaikų klausimus.

Agnė Jagelavičiūtė: jeigu neturėtumėm vaiko, mes jau seniai būtumėm išsiskyrę (43)

Atvirą interviu davusi Agnė Jagelavičiūtė prisipažįsta pasimokiusi gyvenime, kad ambicijos griauna šeimą.

TOP 20 įspūdingiausių karališkosios šeimos nuotraukų (1)

Besibaigiantys 2016 - ieji metai įsimintini buvo Didžiosios Britanijos princo Williamo šeimai.