Mirusios mergaitės žinia tėvams – veidrodyje FOTO

 (2)
Kai Deano ir Caroline Orchardų trylikametė dukra Athena pralaimėjo kovą su vėžiu, sielvarto sugniuždyti jos tėvai ilgai nesiryžo peržiūrėti dukters daiktų. Kai pagaliau ryžosi, visiškai netikėtai rado dalyką, kuris labiau nei kas kitas leido pajusti Athenos dvasią.
mergaitės dvasia
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kitoje veidrodžio, stovėjusio jos kambaryje, pusėje mergaitė paliko 3 tūkst. žodžių žinią savo tėvams bei broliams ir seserims.

Ji surašė patarimus, kuriais jie turėtų vadovautis gyvenime ir atskleidė savo nepalaužiamą optimizmą: „Kiekviena diena ypatinga, tad nugyvenkite ją iki galo. Niekas nežino, ar rytoj nesusirgs mirtina liga, todėl mėgaukitės kiekviena diena. Gyvenimas blogas tada, kai mes patys jį tokiu padarome.“

„Pradėjau skaityti užrašą veidrodyje, bet net neįpusėjęs sustojau, nes nebegalėjau. Tiesiog plyšo širdis“, – apie radinį pasakojo 33 metų mergaitės tėtis.

Athenai buvo diagnozuota osteosarkoma – kaulų vėžys, kai jai buvo 12 m. Prieš pat Kalėdas mergaitė nualpo virtuvėje tėvų namuose Lesteršyre.

Ji buvo skubiai nugabenta į ligoninę, kur jai buvo atlikta septynias su puse valandos trukusi operacija ir iš stuburo pašalintas auglys. Po to kelis mėnesius buvo atliekama chemoterapija, siekiant sunaikinti vėžines ląsteles stubure, petyje ir galvoje.

Athenai nuslinko plaukai, ji neteko jėgų, bet optimizmo neprarado. Kitoje veidrodžio pusėje žymekliu ji parašė: „Laimė priklauso nuo mūsų pačių. Galbūt kartais svarbiausia ne laiminga pabaiga, o pats siužetas. Gyvenimo tikslas yra gyventi su tikslu. Skirtumas tarp eilinio ir neeilinio yra dalelytė „ne-“.

Nepaisant gydymo, Athenos būklė sparčiai prastėjo, ir gegužės gale mirė namuose, apsupta šeimos.

„Radęs įrašą veidrodyje, negalėjau patikėti savo akimis, jis buvo išrašytas nuo viršaus iki apačios, kokia 3 tūkst. žodžių. Tai taip graudu. Kai pamačiau, tiesiog apstulbau. Ji niekada niekam nesakė, kad rašo, tačiau tai labai panašu į ją. Ji buvo labai dvasinga, vis kalbėdavo apie dalykus, kuriuos man buvo sunku suprasti. Ji buvo labai protinga.“ – sakė mergaitės tėtis.

Mirus Athenai, Orchardų šeimoje liko devyni vaikai – šešios Athenos seserys ir trys broliai: vienerių metų Naysa, dvejų Letissia-Dior, ketverių Indika-Mayah, penkerių Tiana, aštuonerių Harley, vienuolikos Porscha ir Ethanas, keturiolikos Claytonas ir septyniolikos Ria.

Pasak 37 metų mergaitės mamos, jos graži ir sportiška dukra buvo drąsiausias žmogus iš visų, kuriuos ji pažįsta:

„Mes žinojome, kad Athenai patinka rašyti, kad tai svarbi jos asmenybės dalis, rašydama ji jautėsi laiminga. Deanas pradėjo skaityti įrašus, bet neišlaikė ir apsiverkė. Ji buvo nepaprasta mergaitė, labai protinga ir stipri, ji nuolat mane stebino.“

„Ji visada buvo labai pozityvi, net kai gulėjo ligoninėje, ji labai rūpindavosi manimi, prižiūrėdavo, kad pavalgyčiau ir liepdavo neverkti. Mes žinojome, kad šis vėžys yra labai agresyvus... ji kovojo iš visų jėgų, bet galiausiai taip nusilpo, kad net nebeatsikeldavo iš lovos“, – sakė mergaitės mama.

Athenos nuotraukas ir žinutę veidrodyje galite pamatyti ČIA.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Skaudžius likimo kirčius atlaikiusi 2 vaikų mama Vilma padeda kitoms moterims

„Pozityvi mama - laiminga šeima“. Taip prieš kurį socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškusi kaunietė Vilma Vaitkūnaitė - Juškienė sulaukė didelio kitų mamų pritarimo.

Agnės Jagelavičiūtės sūnus debiutuoja televizijoje (2)

Skirtingai nuo daugelio žinomų žmonių stilistė Agnė Jagelavičiūtė sūnaus Leono nuo spaudos neslepia.

Karališkosios šeimos mažyliai spindėjo P. Middleton vestuvėse (30)

Catherine Middleton savo sesers Pipos vestuvių išvakarėse jaudinosi be reikalo - jos abu mažyliai vestuvėse elgėsi nepriekaištingai.

K. Middleton nerimauja dėl savo vaikų elgesio sesers vestuvėse (30)

Šį savaitgalį netoli Londono esančioje bažnyčioje išteka Kate Middleton (35) sesuo Pippa (33).

Šturmanė Irina Jankovskaja: niekada negalvojau, kad galiu taip stipriai mylėti (1)

Vilnietė šturmanė Irina Jankovskaja moterų ralio elitą kurį laiką iškeitė į ramius pasivaikščiojimus su vaikišku vežimėliu. 8 mėnesių sūnų Nojų auginanti moteris interviu pasakoja apie naują motinystės patirtį.

Kodėl šios žvaigždės savo nėštumą prisimena su siaubu (3)

Besilaukiančios moterys puikiai žino, kad nėštumas – ne visada vien tik džiugus įvykis, kaip gali pasirodyti iš nuotraukų žurnaluose ir tinklaraščiuose.

Žavingi karališkieji kūdikiai: nauja valdovų karta, kuri kol kas dar su sauskelnėmis (7)

Dalyvaudami oficialiuose renginiuose su savo tėvais, šie karališkųjų šeimų mažyliai visada sulaukia didžiulio dėmesio.

Garsenybės, kurios mamomis tapo per kančias (4)

Ne visos garsios moterys, negalėjusios greitai ir lengvai pastoti, prabyla apie savo didžiules pastangas susilaukti vaikelio: pasiryžimą prašyti pagalbos surogatinių motinų ar ilgą gydymąsi nuo nevaisingumo.

Trečio vaiko besilaukianti E.Jennings-Didžiulis: kiekvienas nėštumas yra ypatingas (6)

Būsimų mamų šventėje, kuri vyks jau visai netrukus, dalyvaus ir trečio vaikelio besilaukianti dainininkė Erica Jennings-Didžiulis (36 m.).

Agnė Grigaliūnienė: griežtai nedirbu savaitgaliais ir juos praleidžiu su šeima (12)

Pamatyti pasaulį iš vaiko aukščio. Toks yra Agnės Grigaliūnienės (36 m.) , Gabrieliaus (13 m.) ir Jonės Adelės (2 m. 7 mėn.) mamos, komunikacijos agentūros „Olive" bendraturtės, žaislų vaikams parduotuvės „Children City Vilnius" įkūrėjos, žurnalo „Ikona" rubrikos apie vaikus vyr. redaktorės, siekis.

Penkis vaikus auginanti vilniečių šeima neskirsto jų į savus ir įvaikintus (11)

„Kai trokšti didelės šeimos, nėra jokio skirtumo, kokiu būdu mažylis ateis į šeimą: bus išnešiotas pilve ar tik svajonėse", – šypsosi penkių vaikučių – devynerių Arčio, šešerių Viliaus, ketverių Augustino ir Liepos bei metinuko Vyčio mama Alina Sinicė (32 m.).

Princesė Charlotte švenčia 2 metų gimtadienį: įspūdingiausios nuotraukos (23)

Gegužės 2 dieną Didžiosios Britanijo princesei Charlotte sukanka dveji metai. Ta proga Karališkieji rūmai išvakarėse išplatino naujausią princesės nuotrauką.

Šių žodžių iš Kate Middleton nesitikėjo niekas (62)

Šį pavasarį Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton ne vieną kartą buvo stebėtinai atvira. Ji atvirai papasakojo apie vienišumo jausmą susilaukus vaikų.

Lauros Mazalienės šeimos tradicija: kiekvieną pavasarį – į kelionę su dukrele

Įpusėjus pavasariui daugelis pajunta natūralų norą atsipūsti – vėsūs orai ima trauktis, nuotaika gerėja, gyvenimo tempas palengva ima lėtėti, vaikai laukia vasaros atostogų. Todėl vis populiariau šiuo laikotarpiu leistis į kelionę.

Beno ir Domo gimimas buvo didžiausias likimo išbandymas (5)

Stebint kaunietės Daivos trimečius dvynius Beną ir Domą net neįtartum, kaip sunkiai jiedu atėjo į šį pasaulį.