Mirusios mergaitės žinia tėvams – veidrodyje FOTO

 (2)
Kai Deano ir Caroline Orchardų trylikametė dukra Athena pralaimėjo kovą su vėžiu, sielvarto sugniuždyti jos tėvai ilgai nesiryžo peržiūrėti dukters daiktų. Kai pagaliau ryžosi, visiškai netikėtai rado dalyką, kuris labiau nei kas kitas leido pajusti Athenos dvasią.
mergaitės dvasia
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kitoje veidrodžio, stovėjusio jos kambaryje, pusėje mergaitė paliko 3 tūkst. žodžių žinią savo tėvams bei broliams ir seserims.

Ji surašė patarimus, kuriais jie turėtų vadovautis gyvenime ir atskleidė savo nepalaužiamą optimizmą: „Kiekviena diena ypatinga, tad nugyvenkite ją iki galo. Niekas nežino, ar rytoj nesusirgs mirtina liga, todėl mėgaukitės kiekviena diena. Gyvenimas blogas tada, kai mes patys jį tokiu padarome.“

„Pradėjau skaityti užrašą veidrodyje, bet net neįpusėjęs sustojau, nes nebegalėjau. Tiesiog plyšo širdis“, – apie radinį pasakojo 33 metų mergaitės tėtis.

Athenai buvo diagnozuota osteosarkoma – kaulų vėžys, kai jai buvo 12 m. Prieš pat Kalėdas mergaitė nualpo virtuvėje tėvų namuose Lesteršyre.

Ji buvo skubiai nugabenta į ligoninę, kur jai buvo atlikta septynias su puse valandos trukusi operacija ir iš stuburo pašalintas auglys. Po to kelis mėnesius buvo atliekama chemoterapija, siekiant sunaikinti vėžines ląsteles stubure, petyje ir galvoje.

Athenai nuslinko plaukai, ji neteko jėgų, bet optimizmo neprarado. Kitoje veidrodžio pusėje žymekliu ji parašė: „Laimė priklauso nuo mūsų pačių. Galbūt kartais svarbiausia ne laiminga pabaiga, o pats siužetas. Gyvenimo tikslas yra gyventi su tikslu. Skirtumas tarp eilinio ir neeilinio yra dalelytė „ne-“.

Nepaisant gydymo, Athenos būklė sparčiai prastėjo, ir gegužės gale mirė namuose, apsupta šeimos.

„Radęs įrašą veidrodyje, negalėjau patikėti savo akimis, jis buvo išrašytas nuo viršaus iki apačios, kokia 3 tūkst. žodžių. Tai taip graudu. Kai pamačiau, tiesiog apstulbau. Ji niekada niekam nesakė, kad rašo, tačiau tai labai panašu į ją. Ji buvo labai dvasinga, vis kalbėdavo apie dalykus, kuriuos man buvo sunku suprasti. Ji buvo labai protinga.“ – sakė mergaitės tėtis.

Mirus Athenai, Orchardų šeimoje liko devyni vaikai – šešios Athenos seserys ir trys broliai: vienerių metų Naysa, dvejų Letissia-Dior, ketverių Indika-Mayah, penkerių Tiana, aštuonerių Harley, vienuolikos Porscha ir Ethanas, keturiolikos Claytonas ir septyniolikos Ria.

Pasak 37 metų mergaitės mamos, jos graži ir sportiška dukra buvo drąsiausias žmogus iš visų, kuriuos ji pažįsta:

„Mes žinojome, kad Athenai patinka rašyti, kad tai svarbi jos asmenybės dalis, rašydama ji jautėsi laiminga. Deanas pradėjo skaityti įrašus, bet neišlaikė ir apsiverkė. Ji buvo nepaprasta mergaitė, labai protinga ir stipri, ji nuolat mane stebino.“

„Ji visada buvo labai pozityvi, net kai gulėjo ligoninėje, ji labai rūpindavosi manimi, prižiūrėdavo, kad pavalgyčiau ir liepdavo neverkti. Mes žinojome, kad šis vėžys yra labai agresyvus... ji kovojo iš visų jėgų, bet galiausiai taip nusilpo, kad net nebeatsikeldavo iš lovos“, – sakė mergaitės mama.

Athenos nuotraukas ir žinutę veidrodyje galite pamatyti ČIA.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Dainininkė Beata Wilkin: po skyrybų likau viena su dviem vaikais

Legendinės grupės „Funky” vokalistę Beatą Wilkin dabar atpažįsta ne kiekvienas jaunas lietuvis, nors kadaise ją buvo galima vadinti viena geidžiamiausių Lietuvos merginų.

Du vaikus įvaikinusi šeima įvardijo didžiausius patiriamus sunkumus

Du vaikus į šeimą priėmę Laurynas Kaminskas ir Živilė Kaminskienė įvardijo, ko trūksta įtėviams ir globėjams Lietuvoje.

Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai (1)

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Andrė AMIYA Pabarčiūtė: kaip keičiasi moters pasaulis susilaukus kūdikio

Ne paslaptis, jog motinystė – tai gamtos sukurtas vienas natūraliausių ir tobuliausių moters savirealizacijos būdų. Kartu tai ir įstabi bei atsakinga dovana moteriškai prigimčiai.

5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Neseniai mama tapusi Kylie Jenner sulaukė kritikos strėlių

Jauniausioji Kardashianų šeimos sesutė Kylie mama tapo šių metų vasario 1-ąją.

Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.

K. Zvonkuvienė: noriu, kad vaikai augtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius

Katažina Zvonkuvienė įsitikinusi, kad tėvai vaikams yra veidrodis, tad ji ir siekia juo būti savo vaikams.

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (3)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.