„Misis Airija“ tapusi dviejų vaikų mama: atvykusi iš Lietuvos skyniau pievagrybius FOTO

 (50)
Beveik prieš trylika metų į Airiją atostogų atskridusi lietuvė Olga čia surado savo gyvenimo prasmę - ištekėjo už mylimo vyro, turi nuosavą verslą, augina du sūnus ir visą laisvalaikį skiria pomėgiui - modelio karjerai. Šią žiemą Olga deVignat iškovojo "Mrs Ireland 2014" titulą.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sunki pradžia emigracijoje: nepasiduoti padėjo įgimtas užsispyrimas

Trumpų atostogų pas draugus į Airiją lietuvė Olga atskrido 2001 metų birželio mėnesį. Lietuvoje vienoje parduotuvėje vyriausia kasininke dirbusi moteris po savaitės paskambino į darbovietę, prašydama pratęsti atostogas. Tačiau grįžti nebuvo lemta - šioje šalyje moteris pamažu įsitvirtino ir sukūrė savo gyvenimą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokių žodžių nesakyti vaikui, jeigu norime, kad jis augtų laimingas?
Viltį praradusi mama: darželis padarė mano vaiką ligų maišeliu

Moteris neslepia - lengva tikrai nebuvo. „Sunku pradėti gyvenimą kitoje šalyje nemokant anglu kalbos. Aš žinojau tik kelis žodžius, bet esu užsispyrusi ir jei turiu tikslą, niekada nepasiduodu" - sako Olga. Šiandien moteris Airiją vadina savo namais ir grįžti į gimtinę neplanuoja. Nors ir pritaria posakiui „Niekada nesakyk niekada".

„Planų grįžti į Lietuvą nėra, nors niekad nežinai, žmogus, kas gali atsitikti... Mano mama šiuo metu gyvena su mumis, ji Airijoje jau nuo 2002 -ųjų ir brolis gyvena Airijoje, tik pora valandų važiavimo nuo manęs" - sako pašnekovė.

Pažintis internete peraugo į vestuves Barbadose

Olgos vyras - airis, nors jo pavardė ir skamba belgiškai (patėvis buvo belgas). Pora susipažino internete: „Susipažinom 2007 metais keistom aplinkybėm, kai kurie pasakytų, kad tai kvaila - internete. Dabar nepamenu kas, bet man pasiūlė užsukti į airišką internetinį pažinčių puslapį. Vakarais, kai sūnus Lukas užmigdavo, prisėsdavau pasitikrinti elektroninio pašto, kas parašė, kam aš atrašydavau.

Atvykusi į Airiją pradėjau nuo pievagrybių rinkimo, nelengvas darbas buvo. Dirbau su 15 airių, bet džiaugiausi galimybe mokytis anglų kalbos iš jų. Paskui kelerius metus dirbau kiaušinių fabrike.
Olga deVignat

Po kelių mėnesių susirašinėjimo nusprendėm susitikti išgerti kavos. Aš pasiūliau atvažiuoti į mano miestelį, kur gyvenau, taip jaučiausi jaukiau ir saugiau. Kai pirmą kartą susitikom ir drauge išgėrėm kavos, jis man pasirodė visai nieko, bet kažkaip nebuvo taip, kad vėl susitiktume. Mūsų ryšys nutrūko, bet gal po 8 mėnesių jis man parašė žinutę. Taip pradėjome vėl susitikinėti. Dar po metų, 2009 metų lapkritį mums gimė sūnus Geraldas. Man tai buvo antrasis sūnus.

Tuoktis neskubėjome, nors sužadėtuvių žiedas jau buvo man ant piršto. Po metų pradėjome kalbėti ir planuoti vestuves. Airijoje į vestuves kviečia labai daug žmonių, jos brangiai kainuoja. Aš nenorėjau kelti vestuvių kitiems, juk dažniausiai ir būna, kad per jas tik ir galvoji, ar visi svečiai patenkinti, pamiršti, kad tai yra TAVO diena, kurią norisi prisiminti visą gyvenimą. Taip mes susiplanavome susituokti Barbadose.

Vyriausią sūnų palikome mano mamai, jaunesnįjį - vyro mamai, ir tik dviese išskridome. Vestuvės vyko paplūdimyje, viskas buvo nuostabu. Tai diena, kurios niekada nepamiršiu. Tai iš tiesų buvo tik mūsų diena, kaip ir norėjome, nereikėjo galvoti apie kitus".

Iš pradžių teko rinkti pievagrybius ir dirbti kiaušinių fabrike

Olga deVignat šiandien yra laiminga ir sėkminga moteris, tačiau ji neslepia, kad iš pradžių emigracijoje lengva nebuvo, ir jai teko įvairių sunkių darbų. „Atvykusi į Airiją pradėjau nuo pievagrybių rinkimo, nelengvas darbas buvo. Dirbau su 15 airių, bet džiaugiausi galimybe mokytis anglų kalbos iš jų.

Paskui kelerius metus dirbau kiaušinių fabrike. Gimus sūnui, pakeičiau darbą ir pradėjau dirbti „šokolado versle", ruošiau užsakymus parduotuvėms. Kai pastojau su antru vaiku, turėjau baigti visus darbus, nes nėštumas buvo be galo sunkus, kone visus mėnesius teko praleisti ligoninėje. Aš ją net ėmiau vadinti antraisiais namais. Gimus antrajam sūnui, išsikraustėm gyventi į kitą miestą" - pasakoja ji.

Olga jau kurį laiką puoselėjo idėją atidaryti nuosavą darželį, tačiau tam reikėjo baigti specialius mokslus. Dviejų vaikų mama tam pasiryžo ir dvejus metus mokėsi „Child Care".

„Rytais mokiausi viename koledže, vakarais - kitame, o naktimis mokiausi ir ruošiausi egzaminams. Sunku buvo ne tik dėl to, kad viskas anglų kalba, bet ir studijos labai intensyvios - trejų metų kursas sudėtas į vienerius metus. Tuo pačiu dar reikėjo prižiūrėti abu vaikus, nes vyras dirbo, o mama tuo metu dar negyveno su mumis. Baigiau mokslus, gavau diplomą, bet taip ir nebuvo galimybės atsidaryti savo darželio.

2012 metais su vyru atidarėme savo parduotuvę. Prekiaujame viskuo: pieno produktais, saldainiais, laikraščiais, duona, nealkoholiniais gėrimais, cigaretėmis, turim kavos aparatą, taip pat gaminame sumuštinius, salotas. Airiai apie mūsų verslą sako „newsagent", - pasakoja moteris.

Motinystė Airijoje: nemokamas gimdymas ir mokykla nuo 4 metų

„Mano abu vaikai gimė Airijoje. Juos gimdžiau toje pačioje ligoninėje, buvau labai patenkinta priežiūra ir paslaugomis. Nežinau, kaip Lietuvoje, bet čia personalas labai malonus ir paslaugus. Gimdymas nieko nekainuoja. Airiją apskritai pavadinčiau labai draugiška šalimi, vaikams irgi (aišku, kiekviena šalis turi ir blogų žmonių).

Kai atskridau, mane iš karto stebino žmonių svetingumas ir gerumas. Kai dabar manęs paklausia, ar patinka Airija, visada atsakau teigiamai, juk jei čia man būtų blogai, nepatiktų, tikrai tiek metu nebūčiau gyvenusi čia".

Vyresniajam Olgos sūnui Lukui - devyneri metai, mažėliui Geraldui - ketveri. Vaikai čia į mokyklą eina nuo ketverių metų, iki tol lanko darželį. Nuo ketverių (kai kurie - penkerių) metų vaikai dėvi uniformas, turi vadovėlius, ruošia namų darbus. Olga sako, kad yra patenkinta airiška švietimo sistema ir Luko mokykla, o Geraldas dar priešmokyklinukas, tad mokyklą pradės lankyti ateinantį rugsėjį.

Namuose šeima kalba angliškai, nes vyras airis, tačiau kartu gyvenanti Olgos mama moko sūnus lietuvių kalbos. Vyriausiasis supranta ir kalba lietuviškai, nors ir su dideliu akcentu, o mažasis supranta viską, bet lietuviškai kol kas dar nešneka.

Modelio karjerą daryti paskatino vyras

Sėkmingą modelio karjerą Airijoje daranti Olga šypsosi, kad modelių darbu niekada nesidomėjo ir nesiekė juo tapti: „Aš niekad nebuvau, kaip dauguma merginų, mano mama sakydavo, kad aš turėjau gimti berniuku... (juokiasi) Dauguma mano draugų buvo berniukai, visi medžiai buvo mano aplaipioti, vaikystėje žaidžiau futbolą ir stumdžiau mašinėles. Jei ne mano vyras, turbūt, būčiau ir nepradėjusi modelio veiklos.

Modelio darbą traktuoju kaip laisvalaikį, pomėgį, nebandau iš to pasidaryti karjeros. Man 35 metai, manau, karjerą per vėlu daryti, tačiau priimu tai kaip hobį, kuris man malonus.
Olga deVignat

Baigiantis 2011 -iems metams, man pasiūlė savo malonumui ir savo fotoalbumui pasidaryti profesionaliu nuotraukų. Sutikau. Susiradom fotografą, kuriam reikėjo nuotraukų jo internetiniam puslapiui. Taip pradėjom bendradarbiauti: aš pas jį fotografuojuosi, turiu nuotraukų, o jis jas naudoja savo puslapiui. Mano vyras per fotosesijas visada buvo šalia ir palaikydavo, esu jam labai dėkinga už tai".

Draugystė su fotografu tęsėsi toliau - jis parodė Olgai „StarNow" interneto puslapį, kuriame ji dabar turi ir savo, kaip modelio, skiltį, supažindino su kitais fotografais ir pasiūlė demonstruoti rūbus.

„Taip ir pradėjau savo modelio karjerą, nors niekada negalvojau, kad tai man patiks, tačiau darau tai su malonumu. Modelio darbą traktuoju kaip laisvalaikį, pomėgį, nebandau iš to daryti karjeros. Man 35 metai, manau, karjerą per vėlu daryti, tačiau priimu tai kaip hobį, kuris man malonus. Dabar dizainerių rūbus demonstruoju ne tik Airijos, bet taip pat dirbu su keliais dizaineriais Didžiojoje Britanijoje", - pasakoja Olga deVignat.

Ant galvos - ne viena grožio karūna

Olga apie save kalba kukliai, tačiau jos iškovoti titulai kalba patys už save: 2012 metais ji dalyvavo mamų grožio konkurse, kur laimėjo pirmą vietą; 2013 metais buvo „Top Model UK 2013" finale. Šį konkursą moteris prisimena su malonumu - nors ir nieko nelaimėjo, tai buvo neįkainojama patirtis - vilkėti žinomų dizainerių rūbus, pasipuošti profesionalų rankomis sukurtu makiažu ir šukuosena.

Šių metų sausio 11 -ąją lietuvė laimėjo konkursą „Mrs Ireland 2014". Apie jį pasakoja pati Olga: „Konkursas buvo iš keturių dalių: pristatymas; bikinio konkursas; vakarinė suknelė; mada (fashion wear). Pastarajame etape dalyvės pasirenka savo nuožiūra, ką nori vilkėti.

Aš pati pasisiuvau savo aprangą, užtrukau apie 3 savaites. Niekad nieko nebuvau pasisiuvusi pati, net siuvimo mašinos neturiu, tai buvo mano pirmasis rankomis pasiūtas rūbas. Mus stebėjo ir vertino keturi teisėjai. Esu labai savimi patenkinta, kad laimėjau tokį konkursą ir buvau išrinkta „Mrs Ireland 2014".

Šį pavasarį Olgos laukia kelionė į Angliją, kur vyks „Top Model UK 2014". „Man patinka demonstruoti dizainerių rūbus. Tai visai kas kita, negu grožio konkursai, kur turi parodyti save, čia reikia parodyti dizainerio sukurtus drabužius. Iš 4000 žmonių aš buvau išrinkta į grupe „25 +". Čia mūsų bus 27 dalyvės. Finalas vyks balandžio 4 - 5 dienomis Londone, Hilton Metropole Hotel. Dalyvavau praėjusiais metais, ir tai buvo pati geriausia mano patirtis, todėl šiemet vėl registravausi ir vėl buvau išrinkta į finalą. Šiemet jaučiuosi daugiau pasiruošusi ir pasitikinti savimi, tikrai žinau, kad galiu pasirodyti daug geriau, negu praėjusiais metais" - sako dviejų vaikų mama iš Lietuvos.

Svarbiausia - šeimos parama

Olga prisipažįsta, kad jai labai svarbus šeimos palaikymas, kurio tikrai netrūksta: „Vyras mane labai palaiko, gal net sakyčiau, stumteli mane į priekį, padrąsina. Vaikai didžiuojasi mama, sūnus draugams gyrėsi, kad jo mama yra modelis ir laimėjo konkurse. Vyriausiasis sūnus „Mrs Ireland 2014" konkurso metu buvo salėje, stebėjo mano pasirodymą, ir kai mane paskelbė nugalėtoja, tai iš džiaugsmo net šokinėjo".

Moteris labai vertina tokią šeimos paramą, kuri, beje, palaimina ir kitus Olgos pomėgius. Štai visai neseniai ji pradėjo lankyti bokso treniruotes - du kartus per savaitę keliauja į sporto salę. „Mano vyras sako, kad aš kitokia, nei kiti, truputi išprotėjusi, bet gerąja prasme", - juokiasi atsisveikindama Olga deVignat.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Daugkartinę Europos ir pasaulio šokių čempionę trys vaikai įkvėpė imtis naujos veiklos

Portalo TavoVaikas.lt naujos rubrikos KURIANTI MAMA viešnia šiandien – veikli moteris ir trijų vaikučių mama Lauryna.

Dainininkė Beata Wilkin: po skyrybų likau viena su dviem vaikais

Legendinės grupės „Funky” vokalistę Beatą Wilkin dabar atpažįsta ne kiekvienas jaunas lietuvis, nors kadaise ją buvo galima vadinti viena geidžiamiausių Lietuvos merginų.

Ypatingą dukrytę auginanti mama: kodėl aš pasidariau savo pirmąją tatuiruotę

Sanna Karosas, Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos Klaipėdos apskrities skyriaus koordinatorė pasakoja savo istoriją

Du vaikus įvaikinusi šeima įvardijo didžiausius patiriamus sunkumus

Du vaikus į šeimą priėmę Laurynas Kaminskas ir Živilė Kaminskienė įvardijo, ko trūksta įtėviams ir globėjams Lietuvoje.

Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai (1)

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Andrė AMIYA Pabarčiūtė: kaip keičiasi moters pasaulis susilaukus kūdikio

Ne paslaptis, jog motinystė – tai gamtos sukurtas vienas natūraliausių ir tobuliausių moters savirealizacijos būdų. Kartu tai ir įstabi bei atsakinga dovana moteriškai prigimčiai.

5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Neseniai mama tapusi Kylie Jenner sulaukė kritikos strėlių

Jauniausioji Kardashianų šeimos sesutė Kylie mama tapo šių metų vasario 1-ąją.

Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.

K. Zvonkuvienė: noriu, kad vaikai augtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius

Katažina Zvonkuvienė įsitikinusi, kad tėvai vaikams yra veidrodis, tad ji ir siekia juo būti savo vaikams.

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.