N. Bunkė: nesuprantu, kodėl žmonės kasdien kiša savo vaikų nuotraukas į internetą

 (31)
Žinomi žmonės saugodami savo atžalas prisigalvoja visko. Štai pop muzikos princas Michaelas Jacksonas iki pat savo mirties viešumoje dangstė savo atžalų veidus, o jų aukles ribojo griežtomis sutartimis, kuriose negalėjo būti nė minties apie vaikų įamžinimą nuotraukose. Tačiau yra ir mąstančių priešingai - kai kurie tėvai savo mažąsias kopijas stengiasi nuo mažens padaryti madas diktuojančiomis žvaigždėmis.
© TV3

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Žinomų Lietuvos žmonių - Viliaus Tarasovo, Natalijos Bunkės, Aleksandro Pogrebnojaus nuomonė šiuo klausimu - nevieninga.

Žiūrovų simpatijas užkariavusiame TV3 seriale „Tobula kopija", pasakojančiame istoriją apie seses dvynes, kurios netikėtai ima gyventi vieną gyvenimą, vaidina net dvi mažamečių dvynių poros. Sesutės Gabija ir Milanta įkūnija pagrindines herojes vaikystėje - Brigitą ir Džanetą, o broliai dvyniai - interjero dizainerės Irmos (akt. Adrija Čepaitė) vaikus. Tai išprovokavo diskusiją - ar tėvai, iš savo vaikų besistengiantys padaryti aktorius ir modelius, elgiasi teisingai? Ar taip nesiglemžiama vaikystė?

TAIP PAT SKAITYKITE:
Pagimdė 53 metų ir dėl to nesigaili
Mamos nuomonė: kaip po gimdymo išlikti patrauklia žmona

N. Bunkė: nesuprantu, kodėl žmonės kasdien <em>kiša</em> savo vaikų nuotraukas į internetą
© TV3

Sesių dvynių tėvai prisipažįsta neįžvelgiantys nieko blogo, kad jų mergaitės pasirodys televizijoje. Dvynukių mama Kristina Timonienė džiaugiasi dukrų vaidyba: „Su Gabija ir Milanta tarėmės, daug šnekėjomės apie filmavimus, tikrai jaudinomės. Jeigu būtų nenorėjusios, tai tikrai nebūtume vertę jų filmuotis. Iš pradžių didelio džiaugsmo nerodė, nes niekaip negalėjo patikėti, kad jas išrinko."

N. Bunkė: nesuprantu, kodėl žmonės kasdien <em>kiša</em> savo vaikų nuotraukas į internetą
© TV3

Kuršėnuose gyvenanti Timonių šeima sako sulaukusi palaikymo iš draugų ir kaimynų. „Mergaitės nesigyrė savo nauja patirtimi, nesimaivė, tačiau daug jų draugų net nepatikėjo", - sako dvynukių mama Kristina.

Tuo tarpu žinomų žmonių nuomonė dėl mažamečių pasirodymų viešumoje - įvairi. Dainininkas, neseniai atsikūrusios legendinės muzikos grupės „Bavarija" narys V. Tarasovas, su žmona Violeta auginantis dukrą Gabrielę, įsitikinęs: viskas priklauso nuo situacijos: „Pasiūlymus priimame arba ne, tai tik mūsų pasirinkimas. Nematau nieko blogo su vaikais įsiamžinti gražioje fotosesijoje arba visiems kartu padalyvauti kokioje nors laidoje. Viskas priklauso nuo idėjos."

N. Bunkė: nesuprantu, kodėl žmonės kasdien <em>kiša</em> savo vaikų nuotraukas į internetą
© Klubas.lt (M.Jurkutės nuotr.)

Jis prisimena dainininko Egidijaus Dragūno nuotrauką su sūnumi vieno žurnalo viršelyje. „Buvo Tėvo diena. Graži mintis, graži nuotrauka, kodėl gi ne? Blogai tada, kai žmonės perlenkia lazdą ir vaikus kiša į viešumą tik todėl, kad patys to nori. Kvaila, kai tėvai mano, kad aprengę vaiką gražiais drabužiais ir pastatę šalia savęs ant scenos, sužais žmonių jausmais ir suvirpins klausytojų širdis", - mano dainininkas.

Dainininkė N. Bunkė sūnaus Kristupo veido viešumoje griežtai nerodė iki kol sūnui suėjo dveji. „Tuo metu vidinis balsas man neleido to daryti, tačiau ir dabar nesuprantu, kodėl žmonės kasdien kiša savo vaikų nuotraukas į socialinius tinklus, pati tokio poreikio neturiu", - sako žinoma moteris. 

N. Bunkė: nesuprantu, kodėl žmonės kasdien <em>kiša</em> savo vaikų nuotraukas į internetą
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Atėjusi su vaiku į renginį Natalija neprieštarauja fotografuojama ir džiaugiasi, kad fotografai visada klausia leidimo nuotrauką publikuoti. „Manau, visur turi būti saikas. Mano sūnui - tik treji su puse, jis viskuo domisi, lipa ant scenos, lenda į užkulisius. Su Kristupo tėčiu esame sutarę - jei jis ir toliau domėsis, norės eiti į sceną, - kodėl gi ne? Tegul tik pirmiausia sulaukia savo laiko", - pasakoja Natalija.

Su mylimąja Monika Račiūnaite sūnų Mykolą auginantis dizaineris A. Pogrebnojus griežtas: „Manau, vaikas turi teisę pats nuspręsti, ko jis nori, reikia jam viešumo ar ne. Negalime iš jo atimti vaikystės, kišti visur kur įmanoma."

Aleksandras Pogrebnojus ir Monika Račiūnaitė
Aleksandras Pogrebnojus ir Monika Račiūnaitė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Aleksandras tikina, kad nesididžiuoja radęs savo nuotrauką žurnale, bet supranta, kad dirba viešą darbą, ir yra su tuo susitaikęs: „Vaikas turi savo gyvenimą, cirko iš jo daryti nereikia, spaudoje užtenka ir mūsų. Vaiko kišimas į viešumą reiškia, kad pačius tėvus kankina dėmesio stoka."

Kaip mažiesiems aktoriams sekėsi vaidinti naujame, žiūrovų simpatijas jau užkariavusiame detektyviniame seriale „Tobula kopija", TV3 žiūrovai gali pamatyti pirmadieniais-ketvirtadieniais 21.00 val. per TV3.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Iš miesto į kaimą išsikėlusi šeima: kasdien – po 100 km? Na, ir kas čia tokio (9)

Elena (28 m.) ir Viktoras (32 m.) Silickai, šiemet daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes" organizuojamuose rinkimuose nominuoti Metų šeima, prieš keletą metų miesto šurmulį iškeitė į kaimo ramybę.

Karališkos šeimos, kurių didžiausias turtas – būrys vaikų

Princas Williamas ir jo žmona Kate Middleton laukia trečio vaiko. Ši žinia sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Visgi daugiavaikės šeimos nėra retenybė tarp daugelio šalių valdančių dinastijų.

Akimirkos iš Zvonkų dvynukų gimtadienio: Kalėdų senelis ir kitos linksmybės

Pirmojoje K. ir D. Zvonkų dvynių gimtadienio šventėje buvo visko – ir Kalėdų Senelis, ir daug vaikų juoko, ir linksmybių.

Kate Middleton trečiu gimdymu ketina sulaužyti tradicijas (1)

Sklando gandai, kad Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton svarsto galimybę trečiąją atžalą gimdyti namuose. Apie tai pranešė Didžiosios Britanijos žiniasklaida, skelbia womanshealth.com.

Mažasis princas per kalėdinį vaidinimą gavo toli gražu ne karališką vaidmenį (6)

Prieš Kalėdas daugelyje vaikų darželių ir mokyklų tėvai kviečiami į vaidinimus, kuriuos vaikai rodo spektaklį, deklamuoja eilėraščius ar dainuoja dainas.

Dukrytės Onos susilaukusi dainininkė Ieva Narkutė: „Motinystė būna visokia"

Dainininkė, dainų kūrėja Ieva Narkutė-Šeduikienė (29 m.), susilaukusi pirmagimės Onos, pernai lapkritį prisidėjo prie mamų genties. Kaip scenoje fatališkos moters įspūdį keliančiai Ievai sekasi kurti naują – mamos vaidmenį?

Jurgita Pocienė: vieną auginti sunkiau negu šešis (6)

Visos mamos žino, kad vaikus tarpusavyje lyginti šiukštu draudžiama. Mes to ir nedarysime. Tačiau kai pokalbio leidiesi su šešių vaikų – trylikametės Pajautos, vienuolikmetės Mortos, dešimt­metės Barboros, septynerių Kerniaus, dvimetuko Petro ir vos prieš du mėnesius į šeimą atėjusios Katrės mama Jurgita Pociene (40 m.), negali jos nepaklausti, ar skiriasi pirmo ir, tarkim, penkto ar šešto vaiko gimdymas bei auginimas. Kaip metams bėgant keitėsi pačios Jurgitos požiūris į motinystę?

7 įsimintinos princo mintys apie tėvystę ir vaikus

Princas Williamas su žmona Kate Middleton augina 4 metų George ir 2 metų Charlotte. Trečiasis poros mažylis gims 2018 metų pavasarį.

Stereotipų nepabūgę vilniečiai nusprendė įsivaikinti romų tautybės mergaitę

Ingrida (29 m.) ir Ignas (37 m.) Vaitiekūnai prieš dvejus metus nusprendė įsivaikinti romų tautybės penkiametę Mariją. Dabar mergaitė, kaip pati sakė, gyvena laimingą gyvenimą. Ji – toks pats vaikas kaip ir kiti jos bendraamžiai, turinti savo charakterį, kaprizų, yra be galo smalsi. Kai kalbėjome su jos tėvais, ji net kelis kartus patikslino, kodėl vienaip ar kitaip elgėsi.

Paaiškėjo paslaptis, ko Kalėdų senelio paprašė mažasis princas George (11)

Ar jūsų mažyliai jau parašė laišką Kalėdų seneliui? Taip? Ir kokie jų norai? Nauja lėlė, robotukas, o gal net išmanusis telefonas?

Pirmąjį gimtadienį pasitinkantys Zvonkų dvyniai su mama ilsėjosi Egipte (2)

Gimus mažyliams Kornelijai ir Donatui, kurie gruodžio 1 dieną švenčia pirmąjį gimtadienį, dainininkei Katažinai Zvonkuvienei teko kiek pakeisti savo keliavimo įpročius.

TV žvaigždė Andrejus Malachovas savo vaikui vardą išrinko neįprastu būdu

Kaip praneša Rusijos žiniasklaida, neseniai tėčiu pirmą kartą tapęs 45 metų TV laidų vedėjas Andrejus Malachovas savo sūnui vardą nusprendė išrinkti tiesioginio eterio metu.

Dainininkė Augustė: sūnus gimė vakare, o ryte jam jau darė operaciją (7)

Dainininkė Augustė Vedrickaitė (32 m.) vos prieš kelis mėnesius tapo mama. Ji su gyvenimo draugu Marijumi Šeiboku augina sūnelį Arijų.

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina trijų mėnesių dukrytę Vakarę.

Princą George ir princesę Charlotte aplankė ypatingi svečiai

Karališkosios šeimos atžalos princas George ir princesė Charlotte vakar sulaukė ypatingų ir seniai matytų svečių.