N. Bunkė: nesuprantu, kodėl žmonės kasdien kiša savo vaikų nuotraukas į internetą

 (31)
Žinomi žmonės saugodami savo atžalas prisigalvoja visko. Štai pop muzikos princas Michaelas Jacksonas iki pat savo mirties viešumoje dangstė savo atžalų veidus, o jų aukles ribojo griežtomis sutartimis, kuriose negalėjo būti nė minties apie vaikų įamžinimą nuotraukose. Tačiau yra ir mąstančių priešingai - kai kurie tėvai savo mažąsias kopijas stengiasi nuo mažens padaryti madas diktuojančiomis žvaigždėmis.
© TV3

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Žinomų Lietuvos žmonių - Viliaus Tarasovo, Natalijos Bunkės, Aleksandro Pogrebnojaus nuomonė šiuo klausimu - nevieninga.

Žiūrovų simpatijas užkariavusiame TV3 seriale „Tobula kopija", pasakojančiame istoriją apie seses dvynes, kurios netikėtai ima gyventi vieną gyvenimą, vaidina net dvi mažamečių dvynių poros. Sesutės Gabija ir Milanta įkūnija pagrindines herojes vaikystėje - Brigitą ir Džanetą, o broliai dvyniai - interjero dizainerės Irmos (akt. Adrija Čepaitė) vaikus. Tai išprovokavo diskusiją - ar tėvai, iš savo vaikų besistengiantys padaryti aktorius ir modelius, elgiasi teisingai? Ar taip nesiglemžiama vaikystė?

TAIP PAT SKAITYKITE:
Pagimdė 53 metų ir dėl to nesigaili
Mamos nuomonė: kaip po gimdymo išlikti patrauklia žmona

N. Bunkė: nesuprantu, kodėl žmonės kasdien <em>kiša</em> savo vaikų nuotraukas į internetą
© TV3

Sesių dvynių tėvai prisipažįsta neįžvelgiantys nieko blogo, kad jų mergaitės pasirodys televizijoje. Dvynukių mama Kristina Timonienė džiaugiasi dukrų vaidyba: „Su Gabija ir Milanta tarėmės, daug šnekėjomės apie filmavimus, tikrai jaudinomės. Jeigu būtų nenorėjusios, tai tikrai nebūtume vertę jų filmuotis. Iš pradžių didelio džiaugsmo nerodė, nes niekaip negalėjo patikėti, kad jas išrinko."

N. Bunkė: nesuprantu, kodėl žmonės kasdien <em>kiša</em> savo vaikų nuotraukas į internetą
© TV3

Kuršėnuose gyvenanti Timonių šeima sako sulaukusi palaikymo iš draugų ir kaimynų. „Mergaitės nesigyrė savo nauja patirtimi, nesimaivė, tačiau daug jų draugų net nepatikėjo", - sako dvynukių mama Kristina.

Tuo tarpu žinomų žmonių nuomonė dėl mažamečių pasirodymų viešumoje - įvairi. Dainininkas, neseniai atsikūrusios legendinės muzikos grupės „Bavarija" narys V. Tarasovas, su žmona Violeta auginantis dukrą Gabrielę, įsitikinęs: viskas priklauso nuo situacijos: „Pasiūlymus priimame arba ne, tai tik mūsų pasirinkimas. Nematau nieko blogo su vaikais įsiamžinti gražioje fotosesijoje arba visiems kartu padalyvauti kokioje nors laidoje. Viskas priklauso nuo idėjos."

N. Bunkė: nesuprantu, kodėl žmonės kasdien <em>kiša</em> savo vaikų nuotraukas į internetą
© Klubas.lt (M.Jurkutės nuotr.)

Jis prisimena dainininko Egidijaus Dragūno nuotrauką su sūnumi vieno žurnalo viršelyje. „Buvo Tėvo diena. Graži mintis, graži nuotrauka, kodėl gi ne? Blogai tada, kai žmonės perlenkia lazdą ir vaikus kiša į viešumą tik todėl, kad patys to nori. Kvaila, kai tėvai mano, kad aprengę vaiką gražiais drabužiais ir pastatę šalia savęs ant scenos, sužais žmonių jausmais ir suvirpins klausytojų širdis", - mano dainininkas.

Dainininkė N. Bunkė sūnaus Kristupo veido viešumoje griežtai nerodė iki kol sūnui suėjo dveji. „Tuo metu vidinis balsas man neleido to daryti, tačiau ir dabar nesuprantu, kodėl žmonės kasdien kiša savo vaikų nuotraukas į socialinius tinklus, pati tokio poreikio neturiu", - sako žinoma moteris. 

N. Bunkė: nesuprantu, kodėl žmonės kasdien <em>kiša</em> savo vaikų nuotraukas į internetą
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Atėjusi su vaiku į renginį Natalija neprieštarauja fotografuojama ir džiaugiasi, kad fotografai visada klausia leidimo nuotrauką publikuoti. „Manau, visur turi būti saikas. Mano sūnui - tik treji su puse, jis viskuo domisi, lipa ant scenos, lenda į užkulisius. Su Kristupo tėčiu esame sutarę - jei jis ir toliau domėsis, norės eiti į sceną, - kodėl gi ne? Tegul tik pirmiausia sulaukia savo laiko", - pasakoja Natalija.

Su mylimąja Monika Račiūnaite sūnų Mykolą auginantis dizaineris A. Pogrebnojus griežtas: „Manau, vaikas turi teisę pats nuspręsti, ko jis nori, reikia jam viešumo ar ne. Negalime iš jo atimti vaikystės, kišti visur kur įmanoma."

Aleksandras Pogrebnojus ir Monika Račiūnaitė
Aleksandras Pogrebnojus ir Monika Račiūnaitė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Aleksandras tikina, kad nesididžiuoja radęs savo nuotrauką žurnale, bet supranta, kad dirba viešą darbą, ir yra su tuo susitaikęs: „Vaikas turi savo gyvenimą, cirko iš jo daryti nereikia, spaudoje užtenka ir mūsų. Vaiko kišimas į viešumą reiškia, kad pačius tėvus kankina dėmesio stoka."

Kaip mažiesiems aktoriams sekėsi vaidinti naujame, žiūrovų simpatijas jau užkariavusiame detektyviniame seriale „Tobula kopija", TV3 žiūrovai gali pamatyti pirmadieniais-ketvirtadieniais 21.00 val. per TV3.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (1)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.

Rimantė Kulvinskytė: kaip jūs nepradedate smaugti tokių tėvų? (1)

Maistas gali būti ir priešas, ir draugas. Tačiau kaip rasti teisingos mitybos raktą, kai yra ne tik priešprieša tarp veganų, vegetarų ir visavalgių, tačiau jų pateikiamos teisingos mitybos taisyklės prieštarauja viena kitai?

4 vaikų tėtis Nikas Vujičius pasidalijo įspūdingomis savo dvynukių nuotraukomis

Nikas Vujičičius su žmona Kanae augina keturis vaikus. Prieš mėnesį gimusioms dvynukėms šeima surengė pirmąją fotosesiją.

Atviras interviu su socialine globėja, kurios širdyje yra vietos nepagimdytiems vaikams (8)

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos vyras Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėnesių sūnų Polą ir 3 mėnesių globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Eglė Straleckaitė: „Dabar svarbiausia – neužbučiuoti"

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina dukrytę Vakarę. Atvirai – apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius.

Vaikai, kurie užaugo su TAVO VAIKO žurnalu: kai svajonės pildosi

Viena populiariausių TAVO VAIKO žurnalo rubrikų - „Redakcijos kūdikis“. Visus metus redakcija stebi ir aprašo kūdikio vystymąsi nuo gimimo iki metų.

Svarbi detalė, kodėl princesė Charlotte darželį pradeda lankyti būtent dabar

Dveji su puse metų. Toks amžius pasirodė idealus pradėti lankyti vaikų darželį Didžiosios Britanijos princesei Charlotte.

Giedrės gyvenimą pakeitęs gimdymas įkvėpė imtis naujos veiklos Lietuvoje

Su dviejų vaikų mama Giedre Šopaite – Šilinskiene susipažinau „Reach for change" organizuotoje konferencijoje „Kurkime geresnį pasaulį vaikams". Iš visų pranešėjų jos pasakojimas įstrigo labiausiai – buvo asmeniškiausias ir jautriausias.