Nijolė Pareigytė-Rukaitienė: dukra nėra ragavusi jokių saldainių

 (61)
Jokių saldumynų, maistas be druskos ir gaminamas specialiai. Tokiomis mitybos taisyklėmis vadovaujasi dainininkė, televizijos laidos „Mes pačios" vedėja Nijolė Pareigytė-Rukaitienė gamindama maistą 2,2 m. dukrai Patricijai. Kaip dukrą maitino kūdikystėje, ką mergaitė mėgsta valgyti dabar ir kokie moters patarimai kitoms jaunoms mamoms, sužinosite perskaitę šį interviu.
© Klubas.lt (M.Jurkutės nuotr.)

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar ilgai maitinote dukrą savo pienu?

Kūdikio maitinimas savo pienu - didžiausia laimė. Dar ir dabar, kai dukrai jau daugiau nei dveji metai, labai pasiilgstu jos glaudimosi prie krūties. Maitinau Patriciją metus ir labai pergyvenau, kad reikės nutraukti maitinimą. Kaip tik ruošėmės kelionei į Tenerifę ir buvau nusprendusi, kad ten žindyti ir baigsiu. Kadangi buvau apsisprendusi, išvykus atostogauti pieno savaime ėmė mažėti ir mes maitinimą mamos pienu baigėme. Paprastai ir neskausmingai. Todėl visoms naujoms mamos patariu niekada neužprogramuoti savęs, kad neturėsite pieno ar negalėsite maitinti savo vaiko, nes visa tai priklauso tik nuo jūsų noro ir nusiteikimo. Jeigu kartosite sau, kad nenoriu, nebegaliu ar pavargau, tai jo ir mažės. Svarbu norėti maitinti savo naujagimį ir tada visada galėsite tai daryti pačios.

Ar jos primaitinimo kietu maistu pradžią atsimenate šviesiai, ar buvo vargo?

Man vaiko mitybos tema buvo labai įdomi. Daug skaičiau, domėjausi, kaip ir kada reikėtų primaitinti mažylę, su mamom bendravau. Kadangi visos mūsų valgytos daržovės buvo mamos augintos, aš labai norėjau, kad dukra viską paragautų. Man taip gražu būdavo, kai vaikas suvalgo tą bulvytės tyrelę, tada morkytę. Aišku, visko buvo. Ir labiau valgių dienų, ir mažiau, bet košes pagardindavau savo pienu, todėl dukra noriai pažindindavosi su naujais skoniais. Kiek sunkiau sekėsi su mėsos įvedimu, bet įveikėme ir tai. Žodžiu, šį laikotarpį atsimenu labai šviesiai. Dar dabar pamenu, kaip džiaugiausi, kai pirmą kartą dukra suvalgė visą košę.

Ar mažylei, kol ji dar buvo visai maža, gamindavote pati, ar pirkdavote ir jau paruoštas tyreles?

Paruoštas tyreles pirkau vos kelis kartus. Esu ir buvau labai nepatikli, todėl stengiausi gaminti pati. Jeigu negalėdavau aš, padėdavo mama ar anyta. Didelis pagalbininkas man buvo ir "Mažylio receptų" knyga. Todėl ir kitoms mamoms patariu pabandyti gaminti ir netingėti. Nes tai yra greita, skanu ir sveika.

Jai dabar dveji metai ir du mėnesiai, tačiau vis dar gaminu atskirai. Patricijos maistas - be druskos ir tik iš pačių geriausių, kruopščiai atrinktų produktų.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė


Kokių gudrybių imdavotės ir imatės dabar, kai dukra kažko atsisako ar visai nenori valgyti?

Vaiko maitinimas - iššūkis mamoms ir tikra protinė mankšta. Tekdavo imtis visokių gudrybių ir man. Dabar jau paprasčiau: įjungi filmuką ir valgo. Anksčiau ir žaislai, ir dainos buvo mūsų pagalbininkai valgant. Dabar tik aptingau. Nors vis pagalvoju, kad bloga mama esu, jei filmukus leidžiu žiūrėti valgančiai. Bet guodžiuosi tuo, kad parenku gražius, šviesius, pamokančius. Tuo pačiu auklėju, pasakoju.

Ar dabar dukrai dar gaminate atskirai, ar ji valgo bendrą šeimos maistą?

Jai dabar dveji metai ir du mėnesiai, tačiau vis dar gaminu jai atskirai. Patricijos maistas - vis dar be druskos ir tik iš pačių geriausių, kruopščiai atrinktų produktų. Sau gaminame paprasčiau.

Ar vadovaujatės kokiomis mitybos taisyklėmis gamindama vaikui maistą: turite valgymo režimą, derinate maistą, ribojate saldumynus ir t.t.?

Saldainiams - griežtas ne. Kol kas mūsų dukra nėra ragavusi jokių saldainių. Mūsų saldainiai yra įvairūs džiovinti vaisiai, datulės. Arbatas geriam nesaldintas, racione nėra ir jokių limonadų. Rytais Patricija vis dar geria pieną ir valgo vėlyvus pusryčius. Todėl darželis mums ne pakeliui.

Ar su vaiku užsukate pavalgyti į kavinės ar duodate tik namie gamintą maistą?

Kavinėse su dukra nevalgome. Tik kartais savo restorane leidžiu ką užkąsti (Nijolė ir jos vyras Kaune yra atidarę restoraną "Cerca del Castillo" - aut.past.). Žinau, kad čia maistas šviežias, ką tik pagamintas. Jeigu labai reikia, tai restorane pamaitinu ją sriuba ar kokiu troškiniu. Bet šiaip kasdien gaminame namie ir atskirai jai. Mano anyta yra kulinarė, tad jeigu Patricijai negaliu šviežio maisto pagaminti aš, jį paruošia kas kitas.

Kokie mėgstamiausi jūsų dukros patiekalai?

Mažoji labai mėgsta vištienos kotletukus, valgo įvairias sriubas: špinatų, rūgštynių, sultinius. Bet sriuboje kukuliai būtini. Pusryčiams skanauja avižų košytę su bananais, cinamonu ir sviestu. Mėgsta ir varškę. Valgo ir natūralų jogurtą, tik į jį būtinai įtarkuoju obuolį iš mamos sodo.

Ar leidžiate dukrai Jums pagelbėti virtuvėje. Kokius darbus patikite? Kokius patiekalus mėgstate kartu gaminti?

Dar ne, per maža ji. Bet savo žaislinėje virtuvėlėje mielai šeimininkauja.

Ką patartumėte kitoms jaunoms mamytėms, norinčioms skaniai ir sveikai maitinti savo mažylius?

Pirmiausia tai tikrai patariu netingėti ir gaminti vaikams maistą namie. Taip pat labai svarbu verdant sriubas nemesti į puodą visko iš karto ir nemaišyti labai daug skirtingų daržovių. Geriau pasirinkite tris ar keturias daržoves, o į puodą pirmiausia dėkite ilgiausiai verdančias. Daržovių jokiu būdu nepervirkite, kad sriuboje jos būtų traškios. Ir tyrelių, košių jokiu būdu nesaldinkite medumi ar cukrumi. Tam puikiai tinka vaisiai. O taip pat labai rekomenduoju įsigyti garpuodį, nes tai - didžiulis pagalbininkas virtuvėje, ypač gaminant maistą mažiesiems.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (1)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.

Rimantė Kulvinskytė: kaip jūs nepradedate smaugti tokių tėvų? (1)

Maistas gali būti ir priešas, ir draugas. Tačiau kaip rasti teisingos mitybos raktą, kai yra ne tik priešprieša tarp veganų, vegetarų ir visavalgių, tačiau jų pateikiamos teisingos mitybos taisyklės prieštarauja viena kitai?

4 vaikų tėtis Nikas Vujičius pasidalijo įspūdingomis savo dvynukių nuotraukomis

Nikas Vujičičius su žmona Kanae augina keturis vaikus. Prieš mėnesį gimusioms dvynukėms šeima surengė pirmąją fotosesiją.

Atviras interviu su socialine globėja, kurios širdyje yra vietos nepagimdytiems vaikams (8)

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos vyras Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėnesių sūnų Polą ir 3 mėnesių globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Eglė Straleckaitė: „Dabar svarbiausia – neužbučiuoti"

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina dukrytę Vakarę. Atvirai – apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius.

Vaikai, kurie užaugo su TAVO VAIKO žurnalu: kai svajonės pildosi

Viena populiariausių TAVO VAIKO žurnalo rubrikų - „Redakcijos kūdikis“. Visus metus redakcija stebi ir aprašo kūdikio vystymąsi nuo gimimo iki metų.

Svarbi detalė, kodėl princesė Charlotte darželį pradeda lankyti būtent dabar

Dveji su puse metų. Toks amžius pasirodė idealus pradėti lankyti vaikų darželį Didžiosios Britanijos princesei Charlotte.

Giedrės gyvenimą pakeitęs gimdymas įkvėpė imtis naujos veiklos Lietuvoje

Su dviejų vaikų mama Giedre Šopaite – Šilinskiene susipažinau „Reach for change" organizuotoje konferencijoje „Kurkime geresnį pasaulį vaikams". Iš visų pranešėjų jos pasakojimas įstrigo labiausiai – buvo asmeniškiausias ir jautriausias.