Nijolė Pareigytė-Rukaitienė: dukra nėra ragavusi jokių saldainių

 (61)
Jokių saldumynų, maistas be druskos ir gaminamas specialiai. Tokiomis mitybos taisyklėmis vadovaujasi dainininkė, televizijos laidos „Mes pačios" vedėja Nijolė Pareigytė-Rukaitienė gamindama maistą 2,2 m. dukrai Patricijai. Kaip dukrą maitino kūdikystėje, ką mergaitė mėgsta valgyti dabar ir kokie moters patarimai kitoms jaunoms mamoms, sužinosite perskaitę šį interviu.
© Klubas.lt (M.Jurkutės nuotr.)

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ar ilgai maitinote dukrą savo pienu?

Kūdikio maitinimas savo pienu - didžiausia laimė. Dar ir dabar, kai dukrai jau daugiau nei dveji metai, labai pasiilgstu jos glaudimosi prie krūties. Maitinau Patriciją metus ir labai pergyvenau, kad reikės nutraukti maitinimą. Kaip tik ruošėmės kelionei į Tenerifę ir buvau nusprendusi, kad ten žindyti ir baigsiu. Kadangi buvau apsisprendusi, išvykus atostogauti pieno savaime ėmė mažėti ir mes maitinimą mamos pienu baigėme. Paprastai ir neskausmingai. Todėl visoms naujoms mamos patariu niekada neužprogramuoti savęs, kad neturėsite pieno ar negalėsite maitinti savo vaiko, nes visa tai priklauso tik nuo jūsų noro ir nusiteikimo. Jeigu kartosite sau, kad nenoriu, nebegaliu ar pavargau, tai jo ir mažės. Svarbu norėti maitinti savo naujagimį ir tada visada galėsite tai daryti pačios.

Ar jos primaitinimo kietu maistu pradžią atsimenate šviesiai, ar buvo vargo?

Man vaiko mitybos tema buvo labai įdomi. Daug skaičiau, domėjausi, kaip ir kada reikėtų primaitinti mažylę, su mamom bendravau. Kadangi visos mūsų valgytos daržovės buvo mamos augintos, aš labai norėjau, kad dukra viską paragautų. Man taip gražu būdavo, kai vaikas suvalgo tą bulvytės tyrelę, tada morkytę. Aišku, visko buvo. Ir labiau valgių dienų, ir mažiau, bet košes pagardindavau savo pienu, todėl dukra noriai pažindindavosi su naujais skoniais. Kiek sunkiau sekėsi su mėsos įvedimu, bet įveikėme ir tai. Žodžiu, šį laikotarpį atsimenu labai šviesiai. Dar dabar pamenu, kaip džiaugiausi, kai pirmą kartą dukra suvalgė visą košę.

Ar mažylei, kol ji dar buvo visai maža, gamindavote pati, ar pirkdavote ir jau paruoštas tyreles?

Paruoštas tyreles pirkau vos kelis kartus. Esu ir buvau labai nepatikli, todėl stengiausi gaminti pati. Jeigu negalėdavau aš, padėdavo mama ar anyta. Didelis pagalbininkas man buvo ir "Mažylio receptų" knyga. Todėl ir kitoms mamoms patariu pabandyti gaminti ir netingėti. Nes tai yra greita, skanu ir sveika.

Jai dabar dveji metai ir du mėnesiai, tačiau vis dar gaminu atskirai. Patricijos maistas - be druskos ir tik iš pačių geriausių, kruopščiai atrinktų produktų.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė


Kokių gudrybių imdavotės ir imatės dabar, kai dukra kažko atsisako ar visai nenori valgyti?

Vaiko maitinimas - iššūkis mamoms ir tikra protinė mankšta. Tekdavo imtis visokių gudrybių ir man. Dabar jau paprasčiau: įjungi filmuką ir valgo. Anksčiau ir žaislai, ir dainos buvo mūsų pagalbininkai valgant. Dabar tik aptingau. Nors vis pagalvoju, kad bloga mama esu, jei filmukus leidžiu žiūrėti valgančiai. Bet guodžiuosi tuo, kad parenku gražius, šviesius, pamokančius. Tuo pačiu auklėju, pasakoju.

Ar dabar dukrai dar gaminate atskirai, ar ji valgo bendrą šeimos maistą?

Jai dabar dveji metai ir du mėnesiai, tačiau vis dar gaminu jai atskirai. Patricijos maistas - vis dar be druskos ir tik iš pačių geriausių, kruopščiai atrinktų produktų. Sau gaminame paprasčiau.

Ar vadovaujatės kokiomis mitybos taisyklėmis gamindama vaikui maistą: turite valgymo režimą, derinate maistą, ribojate saldumynus ir t.t.?

Saldainiams - griežtas ne. Kol kas mūsų dukra nėra ragavusi jokių saldainių. Mūsų saldainiai yra įvairūs džiovinti vaisiai, datulės. Arbatas geriam nesaldintas, racione nėra ir jokių limonadų. Rytais Patricija vis dar geria pieną ir valgo vėlyvus pusryčius. Todėl darželis mums ne pakeliui.

Ar su vaiku užsukate pavalgyti į kavinės ar duodate tik namie gamintą maistą?

Kavinėse su dukra nevalgome. Tik kartais savo restorane leidžiu ką užkąsti (Nijolė ir jos vyras Kaune yra atidarę restoraną "Cerca del Castillo" - aut.past.). Žinau, kad čia maistas šviežias, ką tik pagamintas. Jeigu labai reikia, tai restorane pamaitinu ją sriuba ar kokiu troškiniu. Bet šiaip kasdien gaminame namie ir atskirai jai. Mano anyta yra kulinarė, tad jeigu Patricijai negaliu šviežio maisto pagaminti aš, jį paruošia kas kitas.

Kokie mėgstamiausi jūsų dukros patiekalai?

Mažoji labai mėgsta vištienos kotletukus, valgo įvairias sriubas: špinatų, rūgštynių, sultinius. Bet sriuboje kukuliai būtini. Pusryčiams skanauja avižų košytę su bananais, cinamonu ir sviestu. Mėgsta ir varškę. Valgo ir natūralų jogurtą, tik į jį būtinai įtarkuoju obuolį iš mamos sodo.

Ar leidžiate dukrai Jums pagelbėti virtuvėje. Kokius darbus patikite? Kokius patiekalus mėgstate kartu gaminti?

Dar ne, per maža ji. Bet savo žaislinėje virtuvėlėje mielai šeimininkauja.

Ką patartumėte kitoms jaunoms mamytėms, norinčioms skaniai ir sveikai maitinti savo mažylius?

Pirmiausia tai tikrai patariu netingėti ir gaminti vaikams maistą namie. Taip pat labai svarbu verdant sriubas nemesti į puodą visko iš karto ir nemaišyti labai daug skirtingų daržovių. Geriau pasirinkite tris ar keturias daržoves, o į puodą pirmiausia dėkite ilgiausiai verdančias. Daržovių jokiu būdu nepervirkite, kad sriuboje jos būtų traškios. Ir tyrelių, košių jokiu būdu nesaldinkite medumi ar cukrumi. Tam puikiai tinka vaisiai. O taip pat labai rekomenduoju įsigyti garpuodį, nes tai - didžiulis pagalbininkas virtuvėje, ypač gaminant maistą mažiesiems.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Iš miesto į kaimą išsikėlusi šeima: kasdien – po 100 km? Na, ir kas čia tokio (7)

Elena (28 m.) ir Viktoras (32 m.) Silickai, šiemet daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes" organizuojamuose rinkimuose nominuoti Metų šeima, prieš keletą metų miesto šurmulį iškeitė į kaimo ramybę.

Karališkos šeimos, kurių didžiausias turtas – būrys vaikų

Princas Williamas ir jo žmona Kate Middleton laukia trečio vaiko. Ši žinia sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Visgi daugiavaikės šeimos nėra retenybė tarp daugelio šalių valdančių dinastijų.

Akimirkos iš Zvonkų dvynukų gimtadienio: Kalėdų senelis ir kitos linksmybės

Pirmojoje K. ir D. Zvonkų dvynių gimtadienio šventėje buvo visko – ir Kalėdų Senelis, ir daug vaikų juoko, ir linksmybių.

Kate Middleton trečiu gimdymu ketina sulaužyti tradicijas (1)

Sklando gandai, kad Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton svarsto galimybę trečiąją atžalą gimdyti namuose. Apie tai pranešė Didžiosios Britanijos žiniasklaida, skelbia womanshealth.com.

Mažasis princas per kalėdinį vaidinimą gavo toli gražu ne karališką vaidmenį (6)

Prieš Kalėdas daugelyje vaikų darželių ir mokyklų tėvai kviečiami į vaidinimus, kuriuos vaikai rodo spektaklį, deklamuoja eilėraščius ar dainuoja dainas.

Dukrytės Onos susilaukusi dainininkė Ieva Narkutė: „Motinystė būna visokia"

Dainininkė, dainų kūrėja Ieva Narkutė-Šeduikienė (29 m.), susilaukusi pirmagimės Onos, pernai lapkritį prisidėjo prie mamų genties. Kaip scenoje fatališkos moters įspūdį keliančiai Ievai sekasi kurti naują – mamos vaidmenį?

Jurgita Pocienė: vieną auginti sunkiau negu šešis (6)

Visos mamos žino, kad vaikus tarpusavyje lyginti šiukštu draudžiama. Mes to ir nedarysime. Tačiau kai pokalbio leidiesi su šešių vaikų – trylikametės Pajautos, vienuolikmetės Mortos, dešimt­metės Barboros, septynerių Kerniaus, dvimetuko Petro ir vos prieš du mėnesius į šeimą atėjusios Katrės mama Jurgita Pociene (40 m.), negali jos nepaklausti, ar skiriasi pirmo ir, tarkim, penkto ar šešto vaiko gimdymas bei auginimas. Kaip metams bėgant keitėsi pačios Jurgitos požiūris į motinystę?

7 įsimintinos princo mintys apie tėvystę ir vaikus

Princas Williamas su žmona Kate Middleton augina 4 metų George ir 2 metų Charlotte. Trečiasis poros mažylis gims 2018 metų pavasarį.

Stereotipų nepabūgę vilniečiai nusprendė įsivaikinti romų tautybės mergaitę

Ingrida (29 m.) ir Ignas (37 m.) Vaitiekūnai prieš dvejus metus nusprendė įsivaikinti romų tautybės penkiametę Mariją. Dabar mergaitė, kaip pati sakė, gyvena laimingą gyvenimą. Ji – toks pats vaikas kaip ir kiti jos bendraamžiai, turinti savo charakterį, kaprizų, yra be galo smalsi. Kai kalbėjome su jos tėvais, ji net kelis kartus patikslino, kodėl vienaip ar kitaip elgėsi.

Paaiškėjo paslaptis, ko Kalėdų senelio paprašė mažasis princas George (11)

Ar jūsų mažyliai jau parašė laišką Kalėdų seneliui? Taip? Ir kokie jų norai? Nauja lėlė, robotukas, o gal net išmanusis telefonas?

Pirmąjį gimtadienį pasitinkantys Zvonkų dvyniai su mama ilsėjosi Egipte (2)

Gimus mažyliams Kornelijai ir Donatui, kurie gruodžio 1 dieną švenčia pirmąjį gimtadienį, dainininkei Katažinai Zvonkuvienei teko kiek pakeisti savo keliavimo įpročius.

TV žvaigždė Andrejus Malachovas savo vaikui vardą išrinko neįprastu būdu

Kaip praneša Rusijos žiniasklaida, neseniai tėčiu pirmą kartą tapęs 45 metų TV laidų vedėjas Andrejus Malachovas savo sūnui vardą nusprendė išrinkti tiesioginio eterio metu.

Dainininkė Augustė: sūnus gimė vakare, o ryte jam jau darė operaciją (7)

Dainininkė Augustė Vedrickaitė (32 m.) vos prieš kelis mėnesius tapo mama. Ji su gyvenimo draugu Marijumi Šeiboku augina sūnelį Arijų.

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina trijų mėnesių dukrytę Vakarę.

Princą George ir princesę Charlotte aplankė ypatingi svečiai

Karališkosios šeimos atžalos princas George ir princesė Charlotte vakar sulaukė ypatingų ir seniai matytų svečių.