Oksana Pikul – Jasaitienė: mėgavausi ir nėštumu, ir sūnaus žindymu

 (53)
Oksanos Pikul – Jasaitienės ir Simo Jasaičio sūnui Dominykui – 9 mėnesiai.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mažasis vyrukas jau tvirtai įžengė į kietojo maisto pasaulį. Noriai kerta mamos verdamas makalaines, ragauja naujus produktus. Sicilijoje su šeima gyvenanti moteris neslepia, kad primaitindama Dominyką vadovaujasi Lietuvos medikų rekomendacijomis, nes italų daktarų siūlymai ją šokiravo. Taip pat atskleidžia, kad produktus sūnaus košėms dažniausiai perka tėtis. Daugiau mažylio ir visos šeimos mitybos detalių Oksana Pikul - Jasaitienė atskleidžia šiame pokalbyje, kuris vyko virtualioje erdvėje.

Ar dar maitinate sūnų savo pienu?

Planavau Dominyką maitinti pati iki metų. Deja, pienelio nebeturiu, prapuolė natūraliai.

Kokie įspūdžiai likę iš šio etapo? Buvo sunku?

Kūdikio maitinimas krūtimi buvo išties šviesus periodas. Uždegimų neturėjau, tad maitinti sūnų tikrai buvo gera. Žinojau, kad nuo mamos pienelio stiprėja kūdikio imunitetas, mezgasi tvirtesnis ryšys su mama. Aš šia patirtimi mėgavausi. Teigiamų emocijų man suteikė tiek pats nėštumas, tiek ir žindymas. Dar vienas svarbus momentas: maitinant krūtimi moters kūnas labai greitai atsistato po gimdymo, todėl tai – ne tik naudinga kūdikiui, jo ir mamos ryšiui, bet ir mamai.

Kada ir kaip pradėjote primaitinimo kietu maistu etapą? Reikėjo daug ir kantriai vargti ar Dominykas valgus vaikas?

Su kietu maistu mažylį pradėjome pažindinti nuo 4-5 mėnesių. Pirmiausia siūlėme ragauti bulvytės, obuoliuko. Buvo labai nedrąsu. Dominykas – smalsus berniukas: labai noriai mokėsi, ragavo. Palengva ir mes su vyru išmokome teisingai ruošti pirmąsias makalaines.

Ar primaitinimą pradėjote naudodamasi Lietuvos, ar Italijos medikų rekomendacijomis? Žinome, kad italų vaikai jau pirmaisiais pažinties su kietu maistu mėnesiais ragauja šparagą ir parmezano sūrį, kai tuo tarpu Lietuvos mažyliai valgo bulvę ir morką.

Italijos kultūra išties skiriasi nuo Lietuvos. Tad daktarų rekomendacijos šokiruodavo. Nusprendžiau laikytis mamos, lietuviškos literatūros, lietuviškų internetinių svetainių patarimais. Vadovautis italų rekomendacijomis, kurios siūlo jau 4 mėnesių kūdikiui duoti mėsos, parmezano sūrio, aš pabijojau.

Ar gaminate mažyliui pati, ar perkate ir jau paruoštas tyreles?

Ypač atidžiai renkuosi daržoves, vaisius, mėsą. Atidžiai malu, apdoroju. Košių pasiūla pas mus miestelyje mažoka, tad tenka viską gaminti pačiai, bet natūralus maistas mažyliui, manau, tik naudingesnis. Sunkumas, ko gero, buvo tik tas, kad aš labai atsargi mama ir labai pretenzingai žiūriu i maistą, jo kokybę, gaminimo būdą.

Kokių gudrybių imatės, kai mažylis kažko atsisako ar nenori valgyti visai?

Jeigu Dominykas irzlus, valgydami skaitome knygeles, būna – net animacinį filmuką jungiam. Bet esu įsitikinusi, kad jei sūnus atsisako makalainės, vadinasi, joje yra produktas, kuris jam nepatinka ar netinka. Jau esu atrinkusi, ką jis mėgsta, ko geriau vengti arba dėti mažesniais kiekiais.

Ar turite šeimos valgymo ritualų / tradicijų. Kokias vertybes, susijusias su maistu ir valgymu, norite perduoti sūnui?

Kaip ir kiekvienai mamai, man norėtųsi, kad mažylis valgytų gerai ir noriai. Pratiname jį valgyti prie stalo kartu su visa šeima. Jis labai tuo mėgaujasi ir stebi, mokosi, įdėmiai klauso mūsų bendravimo. Norime, kad mažylis išmoktų valgyti kartu prie stalo su visais drauge. Valgymas turi būti tarsi šeimos ritualas, kur dalinamės mintimis, emocijomis, bendravimu. O kalbant apie tradicijas, tikiu, kad tėtis ateity išmokys sūnų mėgti lietuviškus patiekalus, nes pats yra jų gerbėjas.

Ar tapus mama pasikeitė valgymo įpročiai?

Įpročiai, atsiradus mažyliui, nepasikeitė, pasikeitė tik maisto racionas. Maitinant kūdikį krūtimi buvo labai svarbu valgyti sveikai ir man pačiai, nes labai jausdavau, koks produktas Dominykui netikdavo.

Koks Simas tėtis?

Simas – labai atsakingas, rūpestingas tėtis. Dominykas labai panašus į jį. Tarp jų – stiprus ryšys. Jie mėgaujasi vienas kito kompanija. Dažniausiai produktus mažyliui perka tėtis! Ir jam tai puikiai sekasi. Simas nusimano, kuri daržovė tinkama mažyliui, o kuri dar nepakankamai sunokusi.

Kai paliekate vyrus dviese, ar tėtis gali išvirti jam košytę, ar paprastai paliekate jau pagamintą?

Palikusi vyrus tikrai tikiu, kad tėtis košę išvirtų, bet visada palieku pagamintą. Taip man ramiau, nes esu itin rūpestinga ir augindama mažylį pergyvenu dėl kiekvienos smulkmenos.

Ar bendraujate su vietinėmis mamomis italėmis? Gal pastebėjote kokių kitokių vaikų maitinimo / auginimo įdomybių?

Bendraujame su kaimynais, tačiau ju vaikai jau dideli. Mums patinka, kad Italijoje šeima – didelė vertybė. Italai myli vaikus, juos labai prižiūri. Kur nueiname, Dominykas vis gauna mažų dovanėlių. Mamų, auginančių mažų vaikų, čia, deja, nepažįstu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Kaip kurstyti tarpusavio santykius, kad vyras ir žmona jaustųsi nuolat įsimylėję (1)

Koučingo specialistų lektorių Smiltės (39 m.) ir Rolando (52 m.) Juraičių šeimoje auga keturi vaikai – Marija Patricija (19 m.) Teodoras (9 m.), Leonardas (7 m.) ir Glorija Ana (5 m.). Pora ne tik pati stengiasi dėl savo santykių, bet ir dalijasi patarimais su kitais.

Iš Vilniaus į kaimą išsikėlusi Toma čia atrado ramybę ir laiko sau

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Toma Peštenė.

Išskirtiniai kadrai, kai mažieji princai tampa tiesiog vaikais

Tokių akimirkų dažnai neišvysi: Didžiosios Britanijos sosto paveldėtojai su mama, Kembridžo hercogiene Catherine Middleton, dūksta pievoje su kitais vaikais.

Gražiausios akimirkos iš karališkųjų krikštynų Švedijoje (FOTO)

Švedijos princesė Madeleine ir jos sutuoktinis Christopher O'Neill pakrikštijo trečiąją savo atžalą.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė: saldainių ir dovanų vaikams už perskaitytas knygas niekada nežadu

Septynių vaikų mama Sabina Daukantaitė įsitikinusi, kad knyga turi būti tarsi stiklinė vandens – visada šalia.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip šiandien gyvena vyriausia pasaulyje ketvertuko motina, juos pagimdžiusi 65 metų

Prieš trejus metus, 2015 metų gegužės mėnesį, pasaulį apskriejo žinia, jog į rekordų knygą pretenduoja naujas pasiekimas: 65 metų vokietė išnešiojo ir pagimdė ketvertuką. Tai vyriausia pasaulyje moteris, susilaukusi ketvertuko.

Simona: dažniausiai kurdavau, kai vaikas miegojo, iš to kilo ir veiklos pavadinimas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Pažintis su kauniete Radvile: nuosavo verslo įkvėpimu tapo dukrytė ir noras ją puošti

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Radvilė.

Mažajam princui buvo iškilusi reali grėsmė

Vyras teisme prisipažino raginęs surengti išpuolį prieš mažąjį britų princą Džordžą.

Apie didelę šeimą svajojanti Simona: vaikas tikrai nėra priežastis užsidaryti tarp keturių sienų (2)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Išskirtinė pažintis su trynukus auginančia kauniečių šeima

Retai sutiksi žmonių, kurie niekuo nesiskundžia, kurie savo gyvenimą mato tik šviesiomis spalvomis ir, kaip patys sako, viskas jiems lengva.

Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.

Sveikuoliškų užkandukų receptą sukūrusi Jurgita atrado širdžiai mielą pomėgį (2)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Jurgita.

Mažoji princesė Charlotte dėl savo elgesio atsidūrė vestuvių dėmesio centre

Princo Harry ir Meghan Markle vestuvės gegužės 19 -ąją dieną sulaukė milžiniško dėmesio visame pasaulyje. Mes taip pat stebėjome šias vestuves ir nepraleidome pro akis mažiausiųjų vestuvių svečių – princo George ir princesės Charlotte.