Oksana Pikul – Jasaitienė: mėgavausi ir nėštumu, ir sūnaus žindymu

 (53)
Oksanos Pikul – Jasaitienės ir Simo Jasaičio sūnui Dominykui – 9 mėnesiai.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mažasis vyrukas jau tvirtai įžengė į kietojo maisto pasaulį. Noriai kerta mamos verdamas makalaines, ragauja naujus produktus. Sicilijoje su šeima gyvenanti moteris neslepia, kad primaitindama Dominyką vadovaujasi Lietuvos medikų rekomendacijomis, nes italų daktarų siūlymai ją šokiravo. Taip pat atskleidžia, kad produktus sūnaus košėms dažniausiai perka tėtis. Daugiau mažylio ir visos šeimos mitybos detalių Oksana Pikul - Jasaitienė atskleidžia šiame pokalbyje, kuris vyko virtualioje erdvėje.

Ar dar maitinate sūnų savo pienu?

Planavau Dominyką maitinti pati iki metų. Deja, pienelio nebeturiu, prapuolė natūraliai.

Kokie įspūdžiai likę iš šio etapo? Buvo sunku?

Kūdikio maitinimas krūtimi buvo išties šviesus periodas. Uždegimų neturėjau, tad maitinti sūnų tikrai buvo gera. Žinojau, kad nuo mamos pienelio stiprėja kūdikio imunitetas, mezgasi tvirtesnis ryšys su mama. Aš šia patirtimi mėgavausi. Teigiamų emocijų man suteikė tiek pats nėštumas, tiek ir žindymas. Dar vienas svarbus momentas: maitinant krūtimi moters kūnas labai greitai atsistato po gimdymo, todėl tai – ne tik naudinga kūdikiui, jo ir mamos ryšiui, bet ir mamai.

Kada ir kaip pradėjote primaitinimo kietu maistu etapą? Reikėjo daug ir kantriai vargti ar Dominykas valgus vaikas?

Su kietu maistu mažylį pradėjome pažindinti nuo 4-5 mėnesių. Pirmiausia siūlėme ragauti bulvytės, obuoliuko. Buvo labai nedrąsu. Dominykas – smalsus berniukas: labai noriai mokėsi, ragavo. Palengva ir mes su vyru išmokome teisingai ruošti pirmąsias makalaines.

Ar primaitinimą pradėjote naudodamasi Lietuvos, ar Italijos medikų rekomendacijomis? Žinome, kad italų vaikai jau pirmaisiais pažinties su kietu maistu mėnesiais ragauja šparagą ir parmezano sūrį, kai tuo tarpu Lietuvos mažyliai valgo bulvę ir morką.

Italijos kultūra išties skiriasi nuo Lietuvos. Tad daktarų rekomendacijos šokiruodavo. Nusprendžiau laikytis mamos, lietuviškos literatūros, lietuviškų internetinių svetainių patarimais. Vadovautis italų rekomendacijomis, kurios siūlo jau 4 mėnesių kūdikiui duoti mėsos, parmezano sūrio, aš pabijojau.

Ar gaminate mažyliui pati, ar perkate ir jau paruoštas tyreles?

Ypač atidžiai renkuosi daržoves, vaisius, mėsą. Atidžiai malu, apdoroju. Košių pasiūla pas mus miestelyje mažoka, tad tenka viską gaminti pačiai, bet natūralus maistas mažyliui, manau, tik naudingesnis. Sunkumas, ko gero, buvo tik tas, kad aš labai atsargi mama ir labai pretenzingai žiūriu i maistą, jo kokybę, gaminimo būdą.

Kokių gudrybių imatės, kai mažylis kažko atsisako ar nenori valgyti visai?

Jeigu Dominykas irzlus, valgydami skaitome knygeles, būna – net animacinį filmuką jungiam. Bet esu įsitikinusi, kad jei sūnus atsisako makalainės, vadinasi, joje yra produktas, kuris jam nepatinka ar netinka. Jau esu atrinkusi, ką jis mėgsta, ko geriau vengti arba dėti mažesniais kiekiais.

Ar turite šeimos valgymo ritualų / tradicijų. Kokias vertybes, susijusias su maistu ir valgymu, norite perduoti sūnui?

Kaip ir kiekvienai mamai, man norėtųsi, kad mažylis valgytų gerai ir noriai. Pratiname jį valgyti prie stalo kartu su visa šeima. Jis labai tuo mėgaujasi ir stebi, mokosi, įdėmiai klauso mūsų bendravimo. Norime, kad mažylis išmoktų valgyti kartu prie stalo su visais drauge. Valgymas turi būti tarsi šeimos ritualas, kur dalinamės mintimis, emocijomis, bendravimu. O kalbant apie tradicijas, tikiu, kad tėtis ateity išmokys sūnų mėgti lietuviškus patiekalus, nes pats yra jų gerbėjas.

Ar tapus mama pasikeitė valgymo įpročiai?

Įpročiai, atsiradus mažyliui, nepasikeitė, pasikeitė tik maisto racionas. Maitinant kūdikį krūtimi buvo labai svarbu valgyti sveikai ir man pačiai, nes labai jausdavau, koks produktas Dominykui netikdavo.

Koks Simas tėtis?

Simas – labai atsakingas, rūpestingas tėtis. Dominykas labai panašus į jį. Tarp jų – stiprus ryšys. Jie mėgaujasi vienas kito kompanija. Dažniausiai produktus mažyliui perka tėtis! Ir jam tai puikiai sekasi. Simas nusimano, kuri daržovė tinkama mažyliui, o kuri dar nepakankamai sunokusi.

Kai paliekate vyrus dviese, ar tėtis gali išvirti jam košytę, ar paprastai paliekate jau pagamintą?

Palikusi vyrus tikrai tikiu, kad tėtis košę išvirtų, bet visada palieku pagamintą. Taip man ramiau, nes esu itin rūpestinga ir augindama mažylį pergyvenu dėl kiekvienos smulkmenos.

Ar bendraujate su vietinėmis mamomis italėmis? Gal pastebėjote kokių kitokių vaikų maitinimo / auginimo įdomybių?

Bendraujame su kaimynais, tačiau ju vaikai jau dideli. Mums patinka, kad Italijoje šeima – didelė vertybė. Italai myli vaikus, juos labai prižiūri. Kur nueiname, Dominykas vis gauna mažų dovanėlių. Mamų, auginančių mažų vaikų, čia, deja, nepažįstu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Tapusi mama Laura rado mėgstamą veiklą, kuri palengvina kitų jaunų tėvų gyvenimą

Laura su šeima gyvena Klaipėdos priemiestyje. Dvejų metukų Domanto mama šiomis dienomis taps dviejų sūnų mama. Radusi laisvą minutę Laura pasakoja apie motinystės įkvėptą naują veiklą.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė – apie motinystę ir intuiciją

Sabina Daukantaitė – rašytoja, terapinio romano „Vandeninės moterys” autorė, kūrybinės agentūros vadovė, tinklaraščio „7 taškai” autorė, konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ ambasadorė ir septynių vaikų mama.

Nieko gera nežadančią sūnaus diagnozę žinoma moteris išgirdo nėštumo metu

Karolina Kriukelytė–Slavinskienė (27 m.) – žinomas reklamos veidas.

Kate Middleton gimdymas: kodėl balandžio 21-oji yra (ne)palankiausia diena iš visų

Iki Kate Middleton trečiojo gimdymo liko suskaičiuotos dienos. Nors tiksli gimdymo data neskelbiama, manoma, kad tai įvyks jau artimiausiomis dienomis. Tai rodo tam tikri ženklai.

Linksmas istorijas pasakojanti Inga siekia savo svajonės

Išėjusi motinystės atostogų, Inga su šeima iškeliavo į Vokietiją. Būtent čia ir gimė motinystės įkvėptos veiklos – tinklaraščio LINKSMORIJOS – idėja.

Drabužius mergaitėms ir mamoms kurianti kaunietė Kristina: kuo daugiau veiklos turi, tuo daugiau visko spėji padaryti

Portalo TavoVaikas.lt rubrika KURIANTI MAMA sulaukia didelio jūsų dėmesio. Jeigu norite tapti jos heroje, užpildykite anketą ČIA. Na, o šiandien susipažinkime su dar viena veiklia, kūrybinga ir įkvėpimo nestokojančia mama.

Nėštumo metu diagnozę „vėžys“ išgirdusi Vaida dėkoja ją ir sūnų išgelbėjusiems medikams

Po širdimi nešioti gyvybę ir sužinoti, jog kiaušidėje rastas cistinis darinys turi navikinių ląstelių - kiekvienai būsimai motinai ši žinia būtų gniuždanti.

Kare kojų netekusi 50-metė JAV senatorė tapo mama

Pirmą kartą kūdikio susilaukė pareigas einanti JAV senatorė.

Julija Žižė apie motinystę: sunkiai suvokiu, kad mano svajonės pildosi

Į motinystės džiaugsmus pasinėrusi žinoma verslininkė Julija Žižė šiuo metu džiaugiasi jau antrosios dukrelės Otilijos gimimu.

Atvira trijų vaikų tėčio išpažintis: aš nuogas

Tai mano istorija, kurią ilgai laikiau savyje ir nemaniau kad kada norėsiu pasidalinti, bet šiandien noriu.

Naujos veiklos vilnietė Janina ėmėsi pamačiusi internete vieną filmuką

Janina Isiūnienė – auksarankė iš Vilniaus – šiandien mūsų rubrikos „Kurianti mama“ viešnia. Moteris pasakoja, kaip ją motinystė įkvėpė imtis visiškai naujos veiklos – savo rankomis kurti mielus žaislus.

Netrukus gimdysianti Kate Middleton pasielgė netradiciškai (1)

Balandžio mėnesį trečio vaikelio susilauks Didžiosios Britanijos princas Williamas su žmona Kate Middleton.

Į Lietuvą sugrįžtanti Birutė Jakučionytė: vaikai yra tėvų mokytojai

Sukūrusi ne vieną socialinį projektą Lietuvoje, parašiusi dvi atviras knygas apie savo gyvenimą ir skyrybas su savo keturių vaikų tėčiu, Birutė Jakučionytė jau šešti metai gyvena Anglijoje.

7 vaikų mama apie karjerą ir savirealizaciją – tai įmanoma!

Sunku patikėti, bet moteris yra išties toks nepaprastas sutvėrimas, sugebantis ne tik dovanoti gyvybes, bet ir jas tinkamai išugdyti nepamirštant ir savo gyvenimo pašaukimo.

Antro vaikelio besilaukianti Erika miega po tris valandas: dėl vaikų padarysiu viską

Šių metų mūsų atradimas – naujoji portalo TavoVaikas.lt rubrika KURIANTI MAMA, kurios dėka mes kaskart susipažįstame su veikliomis, kūrybingomis ir įkvėpimo nestokojančiomis mamomis. Šiandien mūsų viešnia – antrojo vaikelio besilaukianti 26 metų Erika iš Kauno.