Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.
© Akvilės Razauskienės nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tačiau, kaip sako pati Olga, svarbiausia, kad visiems tokiems skirtingiems šeimos nariams kartu būtų gera. „O taip ir yra“, – džiaugiasi moteris.

Kaip vieną įsimintiniausių gyvenimo dalykų, Olga pamini vėlyvoje jos paauglystėje įvykusį įvykį, kai, pradėjusi dirbti vienoje Lietuvos televizijoje, Olga rengė reportažą apie Kariotiškių sąvartyne rastus ir į šeimyną globoti atvežtus vaikus. „Buvo 1995-iejį, praėję dar visai nedaug laiko po nepriklausomybės atgavimo, – prisimena. – Aš, visą laiką augusi Vilniaus Senamiestyje, gavusi vidurinį išsilavinimą geroje mokykloje, prisiskaičiusi knygų, su mikrofonu rankoje vykau rengti reportažo. Jaučiausi tokia apsiskaičiusi, išsilavinusi, daug patyrusi.“ Reportažui pakalbinusi globėją, prisimena Olga, norėjo išgirsti ir vaiko poziciją: „Pritūpiu prie maždaug 4-5 metų mergaitės ir uždavusi jai klausimą, kuo ši norėtų būti užaugusi, gaunu mane iš vėžių visiškai išmušusį atsakymą: „nežinau, ar iš viso taip ilgai gyvensiu“, – prisimena. – Dabar visa tai pasakodama tarsi iš naujo išgyvenu tą situaciją, prisimenu ne pagal amžių brandų vaiko žvilgsnį.“ Pasak O. Malaškevičienės tądien ji geriau nei bet kada suvokė, kad tuomet jos turėtos žinios ir patirtis iš tiesų buvo juokinga lyginant su kalbintos penkiametės „baigta“ gyvenimo mokykla ir jos, dar visai mažos mergaitės, branda.

„Tada, be kita ko, labai gerai pasimokiau, kad vaikų jokiu būdu negalima „standartizuoti“, su jais bendrauti ar bandyti auklėti pagal kažkokį šabloną – pirmiausia reikia iš tiesų pamatyti vaiką, įsiklausyti į jį, paanalizuoti ir tik tada bandyti taikyti tik tam vienam vaikui priimtinus bendravimo ar lavinimo metodus“, – patirtimi dalijasi Olga bei sako, kad žvelgdama į savo dukras mato tuos milžiniškus skirtumus ir jau yra išbandžiusi krūvą skirtingų bendravimo metodų tam, kad dukroms duodami patarimai būtų išgirsti. „Trečiajai – trimetei – dukrai ne daliju patarimus, o pati jų sulaukiu“, – juokiasi.

„Noriu paminėti dar vieną, mano manymu, labai svarbų dalyką, kurį supratau augindama vaikus, – čia pat priduria Olga. – Bendraujant su vaiku visų pirma reikia būti tėvu, o ne draugu.“

Olga pasakoja, kad, jos nuomone, jau nuo mažų dienų vaikui svarbu šalia turėti ne draugą, o autoritetą, kuriuo galima pasikliauti. „Jau nuo mažų dienų vaikui reikia aiškinti paprastus, tačiau labai svarbius dalykus: kad važiuojant automobiliu būtina prisisegti saugos diržus, kad esant šaltam orui būtina mūvėti pirštines, kad, norint būti išsilavinusiu žmogumi, labai svarbu mokytis ir pan. Draugas šiems dalykams, matyt, būtų atlaidesnis, tačiau neretai, bendraujant su vaiku, prireikia ir griežtesnio žodžio, be to, ne į draugo, o būtent į tėvo petį vaikas turi atsiremti, kai jam yra sunkiausia, kai reikia teisingiausio gyvenimiško patarimo. Jei tėvystę ir draugystę galima suderinti – puiku, bet tėvystė visada yra ir turi būti pirmoje vietoje“, – pokalbį užtikrintai baigia trijų dukrų mama O. Malaškevičienė.

Daugiau įdomių istorijų bei naudingų patarimų išgirsite didžiojo „Gelbėkit vaikus“ paramos koncerto „Už vaikystę“ metu kovo 16 d. 19.30 val. per LNK televiziją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Kaip kurstyti tarpusavio santykius, kad vyras ir žmona jaustųsi nuolat įsimylėję (1)

Koučingo specialistų lektorių Smiltės (39 m.) ir Rolando (52 m.) Juraičių šeimoje auga keturi vaikai – Marija Patricija (19 m.) Teodoras (9 m.), Leonardas (7 m.) ir Glorija Ana (5 m.). Pora ne tik pati stengiasi dėl savo santykių, bet ir dalijasi patarimais su kitais.

Iš Vilniaus į kaimą išsikėlusi Toma čia atrado ramybę ir laiko sau

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Toma Peštenė.

Išskirtiniai kadrai, kai mažieji princai tampa tiesiog vaikais

Tokių akimirkų dažnai neišvysi: Didžiosios Britanijos sosto paveldėtojai su mama, Kembridžo hercogiene Catherine Middleton, dūksta pievoje su kitais vaikais.

Trijų dukryčių mama Asta: labai norėjosi jas aprengti savo mezginiais

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Asta.

Gražiausios akimirkos iš karališkųjų krikštynų Švedijoje (FOTO)

Švedijos princesė Madeleine ir jos sutuoktinis Christopher O'Neill pakrikštijo trečiąją savo atžalą.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė: saldainių ir dovanų vaikams už perskaitytas knygas niekada nežadu

Septynių vaikų mama Sabina Daukantaitė įsitikinusi, kad knyga turi būti tarsi stiklinė vandens – visada šalia.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip šiandien gyvena vyriausia pasaulyje ketvertuko motina, juos pagimdžiusi 65 metų

Prieš trejus metus, 2015 metų gegužės mėnesį, pasaulį apskriejo žinia, jog į rekordų knygą pretenduoja naujas pasiekimas: 65 metų vokietė išnešiojo ir pagimdė ketvertuką. Tai vyriausia pasaulyje moteris, susilaukusi ketvertuko.

Simona: dažniausiai kurdavau, kai vaikas miegojo, iš to kilo ir veiklos pavadinimas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Pažintis su kauniete Radvile: nuosavo verslo įkvėpimu tapo dukrytė ir noras ją puošti

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Radvilė.

Mažajam princui buvo iškilusi reali grėsmė

Vyras teisme prisipažino raginęs surengti išpuolį prieš mažąjį britų princą Džordžą.

Apie didelę šeimą svajojanti Simona: vaikas tikrai nėra priežastis užsidaryti tarp keturių sienų (2)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Išskirtinė pažintis su trynukus auginančia kauniečių šeima

Retai sutiksi žmonių, kurie niekuo nesiskundžia, kurie savo gyvenimą mato tik šviesiomis spalvomis ir, kaip patys sako, viskas jiems lengva.

Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.

Sveikuoliškų užkandukų receptą sukūrusi Jurgita atrado širdžiai mielą pomėgį (2)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Jurgita.