Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.
© Akvilės Razauskienės nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tačiau, kaip sako pati Olga, svarbiausia, kad visiems tokiems skirtingiems šeimos nariams kartu būtų gera. „O taip ir yra“, – džiaugiasi moteris.

Kaip vieną įsimintiniausių gyvenimo dalykų, Olga pamini vėlyvoje jos paauglystėje įvykusį įvykį, kai, pradėjusi dirbti vienoje Lietuvos televizijoje, Olga rengė reportažą apie Kariotiškių sąvartyne rastus ir į šeimyną globoti atvežtus vaikus. „Buvo 1995-iejį, praėję dar visai nedaug laiko po nepriklausomybės atgavimo, – prisimena. – Aš, visą laiką augusi Vilniaus Senamiestyje, gavusi vidurinį išsilavinimą geroje mokykloje, prisiskaičiusi knygų, su mikrofonu rankoje vykau rengti reportažo. Jaučiausi tokia apsiskaičiusi, išsilavinusi, daug patyrusi.“ Reportažui pakalbinusi globėją, prisimena Olga, norėjo išgirsti ir vaiko poziciją: „Pritūpiu prie maždaug 4-5 metų mergaitės ir uždavusi jai klausimą, kuo ši norėtų būti užaugusi, gaunu mane iš vėžių visiškai išmušusį atsakymą: „nežinau, ar iš viso taip ilgai gyvensiu“, – prisimena. – Dabar visa tai pasakodama tarsi iš naujo išgyvenu tą situaciją, prisimenu ne pagal amžių brandų vaiko žvilgsnį.“ Pasak O. Malaškevičienės tądien ji geriau nei bet kada suvokė, kad tuomet jos turėtos žinios ir patirtis iš tiesų buvo juokinga lyginant su kalbintos penkiametės „baigta“ gyvenimo mokykla ir jos, dar visai mažos mergaitės, branda.

„Tada, be kita ko, labai gerai pasimokiau, kad vaikų jokiu būdu negalima „standartizuoti“, su jais bendrauti ar bandyti auklėti pagal kažkokį šabloną – pirmiausia reikia iš tiesų pamatyti vaiką, įsiklausyti į jį, paanalizuoti ir tik tada bandyti taikyti tik tam vienam vaikui priimtinus bendravimo ar lavinimo metodus“, – patirtimi dalijasi Olga bei sako, kad žvelgdama į savo dukras mato tuos milžiniškus skirtumus ir jau yra išbandžiusi krūvą skirtingų bendravimo metodų tam, kad dukroms duodami patarimai būtų išgirsti. „Trečiajai – trimetei – dukrai ne daliju patarimus, o pati jų sulaukiu“, – juokiasi.

„Noriu paminėti dar vieną, mano manymu, labai svarbų dalyką, kurį supratau augindama vaikus, – čia pat priduria Olga. – Bendraujant su vaiku visų pirma reikia būti tėvu, o ne draugu.“

Olga pasakoja, kad, jos nuomone, jau nuo mažų dienų vaikui svarbu šalia turėti ne draugą, o autoritetą, kuriuo galima pasikliauti. „Jau nuo mažų dienų vaikui reikia aiškinti paprastus, tačiau labai svarbius dalykus: kad važiuojant automobiliu būtina prisisegti saugos diržus, kad esant šaltam orui būtina mūvėti pirštines, kad, norint būti išsilavinusiu žmogumi, labai svarbu mokytis ir pan. Draugas šiems dalykams, matyt, būtų atlaidesnis, tačiau neretai, bendraujant su vaiku, prireikia ir griežtesnio žodžio, be to, ne į draugo, o būtent į tėvo petį vaikas turi atsiremti, kai jam yra sunkiausia, kai reikia teisingiausio gyvenimiško patarimo. Jei tėvystę ir draugystę galima suderinti – puiku, bet tėvystė visada yra ir turi būti pirmoje vietoje“, – pokalbį užtikrintai baigia trijų dukrų mama O. Malaškevičienė.

Daugiau įdomių istorijų bei naudingų patarimų išgirsite didžiojo „Gelbėkit vaikus“ paramos koncerto „Už vaikystę“ metu kovo 16 d. 19.30 val. per LNK televiziją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Tapusi mama Laura rado mėgstamą veiklą, kuri palengvina kitų jaunų tėvų gyvenimą

Laura su šeima gyvena Klaipėdos priemiestyje. Dvejų metukų Domanto mama šiomis dienomis taps dviejų sūnų mama. Radusi laisvą minutę Laura pasakoja apie motinystės įkvėptą naują veiklą.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė – apie motinystę ir intuiciją

Sabina Daukantaitė – rašytoja, terapinio romano „Vandeninės moterys” autorė, kūrybinės agentūros vadovė, tinklaraščio „7 taškai” autorė, konferencijos „Sveika ir laiminga mama“ ambasadorė ir septynių vaikų mama.

Nieko gera nežadančią sūnaus diagnozę žinoma moteris išgirdo nėštumo metu

Karolina Kriukelytė–Slavinskienė (27 m.) – žinomas reklamos veidas.

Kate Middleton gimdymas: kodėl balandžio 21-oji yra (ne)palankiausia diena iš visų

Iki Kate Middleton trečiojo gimdymo liko suskaičiuotos dienos. Nors tiksli gimdymo data neskelbiama, manoma, kad tai įvyks jau artimiausiomis dienomis. Tai rodo tam tikri ženklai.

Linksmas istorijas pasakojanti Inga siekia savo svajonės

Išėjusi motinystės atostogų, Inga su šeima iškeliavo į Vokietiją. Būtent čia ir gimė motinystės įkvėptos veiklos – tinklaraščio LINKSMORIJOS – idėja.

Drabužius mergaitėms ir mamoms kurianti kaunietė Kristina: kuo daugiau veiklos turi, tuo daugiau visko spėji padaryti

Portalo TavoVaikas.lt rubrika KURIANTI MAMA sulaukia didelio jūsų dėmesio. Jeigu norite tapti jos heroje, užpildykite anketą ČIA. Na, o šiandien susipažinkime su dar viena veiklia, kūrybinga ir įkvėpimo nestokojančia mama.

Nėštumo metu diagnozę „vėžys“ išgirdusi Vaida dėkoja ją ir sūnų išgelbėjusiems medikams

Po širdimi nešioti gyvybę ir sužinoti, jog kiaušidėje rastas cistinis darinys turi navikinių ląstelių - kiekvienai būsimai motinai ši žinia būtų gniuždanti.

Kare kojų netekusi 50-metė JAV senatorė tapo mama

Pirmą kartą kūdikio susilaukė pareigas einanti JAV senatorė.

Julija Žižė apie motinystę: sunkiai suvokiu, kad mano svajonės pildosi

Į motinystės džiaugsmus pasinėrusi žinoma verslininkė Julija Žižė šiuo metu džiaugiasi jau antrosios dukrelės Otilijos gimimu.

Atvira trijų vaikų tėčio išpažintis: aš nuogas

Tai mano istorija, kurią ilgai laikiau savyje ir nemaniau kad kada norėsiu pasidalinti, bet šiandien noriu.

Naujos veiklos vilnietė Janina ėmėsi pamačiusi internete vieną filmuką

Janina Isiūnienė – auksarankė iš Vilniaus – šiandien mūsų rubrikos „Kurianti mama“ viešnia. Moteris pasakoja, kaip ją motinystė įkvėpė imtis visiškai naujos veiklos – savo rankomis kurti mielus žaislus.

Netrukus gimdysianti Kate Middleton pasielgė netradiciškai (1)

Balandžio mėnesį trečio vaikelio susilauks Didžiosios Britanijos princas Williamas su žmona Kate Middleton.

Į Lietuvą sugrįžtanti Birutė Jakučionytė: vaikai yra tėvų mokytojai

Sukūrusi ne vieną socialinį projektą Lietuvoje, parašiusi dvi atviras knygas apie savo gyvenimą ir skyrybas su savo keturių vaikų tėčiu, Birutė Jakučionytė jau šešti metai gyvena Anglijoje.

7 vaikų mama apie karjerą ir savirealizaciją – tai įmanoma!

Sunku patikėti, bet moteris yra išties toks nepaprastas sutvėrimas, sugebantis ne tik dovanoti gyvybes, bet ir jas tinkamai išugdyti nepamirštant ir savo gyvenimo pašaukimo.

Antro vaikelio besilaukianti Erika miega po tris valandas: dėl vaikų padarysiu viską

Šių metų mūsų atradimas – naujoji portalo TavoVaikas.lt rubrika KURIANTI MAMA, kurios dėka mes kaskart susipažįstame su veikliomis, kūrybingomis ir įkvėpimo nestokojančiomis mamomis. Šiandien mūsų viešnia – antrojo vaikelio besilaukianti 26 metų Erika iš Kauno.