Po gimdymo užplūdusi rutina Irinai padovanojo kūrybiško verslo idėją

Šių metų mūsų atradimas – naujoji portalo TavoVaikas.lt rubrika KURIANTI MAMA, kurios dėka mes kaskart susipažįstame su veikliomis, kūrybingomis ir įkvėpimo nestokojančiomis mamomis. Būtent tokia ir yra Irina Bedulska, su kuria kviečiame susipažinti šiandien.
© Asmeninis archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Irina, susipažinkime.

Esu Irina Bedulska – 25 metų žmona ir mama. Su šeima gyvename Vilniuje. Nors pati esu kilusi iš Anykščių rajono, Vilniuje įgijau vidurinį ir aukštąjį išsilavinimą. Jau besimokydama Jono Basanavičiaus gimnazijoje, pradėjau jausti trauką menui.

Labai mėgau dailės pamokas, piešdavau ir tapydavau laisvalaikiu. Tėvai mane leido į įvairius piešimo būrelius – IJK galerijoje gilinau savo piešimo ir tapybos įgūdžius, vėliau Vilniaus ir technologijų dizaino kolegijoje baigiau kompozicijos ir dizaino kursus.

Mano svajonė buvo įstoti į Vilniaus dailės akademiją ir studijuoti interjero dizaino, tačiau pritrūkau stojamųjų balų, todėl pasirinkau mokslus Vilniaus kolegijoje. Ten trejus metus studijavau viešbučių ir restoranų vadybą, gavau bakalauro laipsnį. Būtent besimokydama kolegijoje ir sutikau savo būsimą vyrą.

Kaip jūsų gyvenimą pakeitė motinystė?

Po kolegijos baigimo 2014 metų vasaros pabaigoje sužinojau, kad laukiuosi. Tai buvo pritrenkianti žinia, nes šeimos pagausėjimo dar neplanavome. Tuo metu svajojome apie ištaigingas, gražias vestuves kitų metų vasarą, kurias teko paankstinti. Šis nėštumas ir nenumatytos vestuvės manyje išugdė daug emocinės stiprybės. Už tai aš noriu tarti AČIŪ savo vyrui, kad tuo metu mane palaikė, nes buvau labai sutrikusi.

Po gimdymo užplūdusi rutina Irinai padovanojo kūrybiško verslo idėją
© Asmeninis archyvas

2015 metų gegužę gimė mūsų sūnelis, kurį pavadinome Adrian. Jo gimimas yra lyg šviežio vėjo gūsis mūsų šeimoje. Tą dieną, kai jis gimė, supratau, kad nieko gražesnio už vaiko gimimą nėra buvę. Nenorėjau jo paleisti nė sekundei, norėjau juo grožėtis dienomis ir naktimis, nes tai išties yra mano gyvenimo stebuklas ir įkvėpimas.

Taip jau susiklostė aplinkybės, kad po poros mėnesių vyras turėjo išvykti į užsienį darbo reikalais, todėl likau viena su mažyliu. Pradžia buvo lengva, nes vaikas buvo dar mažas, rūpintis juo buvo pakankamai lengva. Tačiau diena po dienos įprasta rutiną mane pradėjo neigiamai veikti. Supratau, kad man kažko trūksta. Trūksta veiklos, kuri mane atitrauktų nuo kasdieninės rutinos. Visada troškau būti gera mama ir prieš gimdymą maniau, kad visa savo laiką praleisiu su vaiku arba šeimininkaudama namuose, tačiau mintys nuo realybės kiek skyrėsi.

Ir būtent tada kilo nauja idėja, kuri išstūmė rutiną iš kasdienybės?

Vieną dieną spontaniškai pradėjau kraustyti daiktus, atradau skrynelę, kurioje saugojau Adriano gimimo apyrankę. Pagalvojau, kad labai gaila, jog visi tie pirmieji gimimo „rekvizitai“ guli uždaryti ir paslėpti kažkur skrynioje... Juk tai iš tiesų svarbi informacija, kuri galėtų džiuginti kiekvieną dieną visas mamytes. Tuo metu pamaniau, kaip atrodytų apyrankės informacija, perkelta ant popieriaus lapo, dekoruota ir įrėminta? Taip prasidėjo eksperimentai ir taip gimė pirmieji mano darbai.

Pirmoji gimimo metrika buvo, žinoma, Adriano. Ją dariau kompiuterine programa, labai primityviai. Mano draugės buvo nepamainomos kritikės. Jos man patarė, ar judu tinkama linkme, ar reikėtų išbandyti ką nors naujo.

Po gimdymo užplūdusi rutina Irinai padovanojo kūrybiško verslo idėją
© Asmeninis archyvas

Po sūnaus metrikos paskelbimo feisbuke, daug draugių susidomėjo mano pomėgiu, todėl iškart gavau daug prašymų sukurti jų vaikučiams tokius rėmelius. Tai buvo labai gera praktika, kurios dėka galėjau tobulėti! Ši veikla labai man patiko tuo, kad ji neįpareigoja – ja galima užsiimti tada, kai vaikas miega ar yra darželyje, bet kuriuo laisvu laiku.

Po gimdymo užplūdusi rutina Irinai padovanojo kūrybiško verslo idėją
© Asmeninis archyvas

Kaip šiandien sekasi vystyti savo pomėgį, kuris tapo rimta veikla?

Labai smagu, kad ši veikla gali ne tik džiuginti, bet ir atnešti pelno. 2016 metų vasarį sukūriau feisbuke savo puslapį, kurį pavadinau I Deko idėjos. Pavadinimą galvojau ilgai, nes net nenumaniau, kaip pavadinti savo veiklą. Nusprendžiau prie savo pirmosios vardo raidęs (I) pridėti žodį DEKO, kuris reiškia dekoracijų, dekoro kūrimą.

Po gimdymo užplūdusi rutina Irinai padovanojo kūrybiško verslo idėją
© Asmeninis archyvas

Sunkiausia man buvo sugalvoti būdų, kaip pritraukti žmones, kad jie pamatytų tai, ką darau. Žinoma, man vėl labai padėjo draugai ir vyras. Jų rekomendacijos tiek gyvai, tiek internetinėje erdvėje man labai padėjo! Pati dalinausi savo puslapiu įvairiose mamyčių grupėse bei rengiau įvairius konkursus, kurių metu tėveliai galėjo laimėti mano gaminamas metrikas.

Po gimdymo užplūdusi rutina Irinai padovanojo kūrybiško verslo idėją
© Asmeninis archyvas

Kai pastebėjau, kad mano veikla domisi ne tokia jau didelė auditorija, nusprendžiau išbandyti savo jėgas kurdama kitokius rėmelius. Tad dabar mano puslapyje galima pamatyti ne tik rėmelius vaikučiams, bet ir rėmelius-vokelius visoms gyvenimo progoms: vestuvėms, krikštynoms, gimtadieniui, vaikučio lankymo proga ir pan. Labai džiaugiuosi tokiu savo sprendimu, nes žmonių, besidominčių mano veikla tikrai padaugėjo. Šiuo metu daugiau kaip 1000 žmonių pamėgo mano FB paskyrą. Ateityje norėčiau plėsti savo veiklą – sukurti elektroninę parduotuvę. Tai artimiausi mano planai.

Po gimdymo užplūdusi rutina Irinai padovanojo kūrybiško verslo idėją
© Asmeninis archyvas

Mano galvoje nuolat kirba mintys apie tai, kaip dar galima būtų tobulėti, nes tobulėti visad yra kur. Ateityje noriu pristatyti naujus rėmelių bei pačių metrikų dizainus, bet apie tai galima bus kalbėti, kai tam ateis laikas. Anksčiau, dar būdama jauna mergina, viską mėgdavau planuoti, bet tapusi mama supratau, kad nepriklausau sau vienai – dabar turiu vyrą ir mažąjį viršininką, prie kurių reikia prisitaikyti, o tik tada pagalvoti apie save ir savo kūrybinius planus.

Po gimdymo užplūdusi rutina Irinai padovanojo kūrybiško verslo idėją
© Asmeninis archyvas

Irina, koks jūsų palinkėjimas interviu skaitančioms mamoms?

Labai norėčiau palinkėti moterims, merginoms, kurios tuoj susilauks ar ką tik susilaukė atžalų: svarbiausia – nepamirškite savęs, savo pomėgių ir, galbūt, senų svajonių. Šeima ir vaikai yra labai svarbu, bet dar svarbiau, kaip jaučiasi moteris šeimoje, kuri visad rūpinasi šeimos gerove, namų jaukumu. Mano nuomone, veikli moteris yra patraukli savo veržlumu ir idėjomis, todėl visada norėjau būti patraukli moteris ir gera mama. Labai panorėjus tikrai viską galima suderinti nenuskriaudus nei šeimos narių, nei savęs.

Po gimdymo užplūdusi rutina Irinai padovanojo kūrybiško verslo idėją
© Asmeninis archyvas

Mano atveju, Adrianas yra pagalbininkas Nr.1, jis visada šalia manęs, net kai pakuoju savo darbus užsakovams. Smagu sulaukti jo reakcijos ir pasidžiaugti tuo laiku, kurį praleidžiame kartu. Linkiu nebijoti mėginti ir nepasiduoti, jei iškart nepavyksta pasiekti savo tikslų.

***

Norite tapti rubrikos KURIANTI MAMA heroje? Kviečiame užpildyti anketą!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Kaip kurstyti tarpusavio santykius, kad vyras ir žmona jaustųsi nuolat įsimylėję (1)

Koučingo specialistų lektorių Smiltės (39 m.) ir Rolando (52 m.) Juraičių šeimoje auga keturi vaikai – Marija Patricija (19 m.) Teodoras (9 m.), Leonardas (7 m.) ir Glorija Ana (5 m.). Pora ne tik pati stengiasi dėl savo santykių, bet ir dalijasi patarimais su kitais.

Iš Vilniaus į kaimą išsikėlusi Toma čia atrado ramybę ir laiko sau

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Toma Peštenė.

Išskirtiniai kadrai, kai mažieji princai tampa tiesiog vaikais

Tokių akimirkų dažnai neišvysi: Didžiosios Britanijos sosto paveldėtojai su mama, Kembridžo hercogiene Catherine Middleton, dūksta pievoje su kitais vaikais.

Trijų dukryčių mama Asta: labai norėjosi jas aprengti savo mezginiais

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Asta.

Gražiausios akimirkos iš karališkųjų krikštynų Švedijoje (FOTO)

Švedijos princesė Madeleine ir jos sutuoktinis Christopher O'Neill pakrikštijo trečiąją savo atžalą.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė: saldainių ir dovanų vaikams už perskaitytas knygas niekada nežadu

Septynių vaikų mama Sabina Daukantaitė įsitikinusi, kad knyga turi būti tarsi stiklinė vandens – visada šalia.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip šiandien gyvena vyriausia pasaulyje ketvertuko motina, juos pagimdžiusi 65 metų

Prieš trejus metus, 2015 metų gegužės mėnesį, pasaulį apskriejo žinia, jog į rekordų knygą pretenduoja naujas pasiekimas: 65 metų vokietė išnešiojo ir pagimdė ketvertuką. Tai vyriausia pasaulyje moteris, susilaukusi ketvertuko.

Simona: dažniausiai kurdavau, kai vaikas miegojo, iš to kilo ir veiklos pavadinimas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Pažintis su kauniete Radvile: nuosavo verslo įkvėpimu tapo dukrytė ir noras ją puošti

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Radvilė.

Mažajam princui buvo iškilusi reali grėsmė

Vyras teisme prisipažino raginęs surengti išpuolį prieš mažąjį britų princą Džordžą.

Apie didelę šeimą svajojanti Simona: vaikas tikrai nėra priežastis užsidaryti tarp keturių sienų (2)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Išskirtinė pažintis su trynukus auginančia kauniečių šeima

Retai sutiksi žmonių, kurie niekuo nesiskundžia, kurie savo gyvenimą mato tik šviesiomis spalvomis ir, kaip patys sako, viskas jiems lengva.

Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.

Sveikuoliškų užkandukų receptą sukūrusi Jurgita atrado širdžiai mielą pomėgį (2)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Jurgita.