Ramūnas Vyšniauskas atvirai: šeima apsaugojo nuo depresijos

 (2)
Tuo metu, kai gimė vaikai, mūsų pašnekovui buvo pats sunkiausias gyvenimo metas - ėmė persekioti traumos, o galiausiai teko atsisakyti sportininko karjeros. Jeigu ne šeima, į kurią garsus sportininkas galėjo atsiremti, kažin ar taip lengvai būtų užvėręs vieno savo gyvenimo etapo duris.
Su žmona Inese ir vaikais Ąžuolu bei Ramune
© Fotografės Nendrės

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Garsiausias mūsų šalies sunkiosios atletikos sportininkas sunkumų kilnotojas Ramūnas Vyšniauskas (38 m.), su žmona Inese (32 m.) auginantis 4 m. sūnų Ąžuolą ir 2 mėn. dukrytę Ramunę, mūsų laukė savo namuose Klaipėdoje. Anksčiau populiarus vyras, turintis puikų humoro jausmą, dažnai šmėžuodavo žurnalų viršeliuose, vedė populiarią televizijos laidą, vėliau dingo iš TV ekranų ir tik retkarčiais kokia nors žinutė apie jo gyvenimą patekdavo į spaudą. „Vengiu spaudos, vakarėlių, viešumo, bet jūsų žurnalui mielai papasakosiu apie savo šeimą ir vaikus", - sako R.Vyšniauskas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
7 sveiki užkandžiai, kuriuos rekomenduoja specialistai
Tikra istorija: moteris pagimdė trynukus, kai to nesitikėjo niekas

Sportas - nuo vaikystės

Ramūnas nuo pat vaikystės buvo pratęs prie griežtos dienotvarkės. „Tėtis mane nuo mažens pratino prie sporto. Buvau dvejų, kai jis mane „įmetė" į 25 m gylio baseiną (mama vos negavo infarkto!), ir nuo tada prasidėjo mano, sportininko, karjera. 

Nors jau nesportavau kaip profesionalas, veždavausi sūnų į sporto salę, į susitikimus, žaisdavau su juo įvairius žaidimus ir, tiesą sakant, „atradau" tėtį savyje. Manau, kad sugebėjau Ąžuolui grąžinti tą dėmesį, kurį buvau nuvogęs pirmaisiais jo gyvenimo metais.
Ramūnas Vyšniauskas

Tuo metu, kai kiti vaikai laisvalaikiu išbėgdavo pažaisti į kiemą, aš bėgdavau krosą, paskui prakaituodavau sporto salėje. Pavydėjau kiemo draugams, nerūpestingai spardantiems kamuolį. Jie per atostogas galėdavo atsikelti kada nori, vėlai gultis, o man būdavo nustatytas griežtas dienos režimas, kurio laikausi praktiškai iki šiol. Kai priešinausi spaudimui sportuoti, tėtis sakydavo: „Kada nors man dar padėkosi." 

Ir tikrai jam padėkojau, tačiau savo sūnaus nenoriu auklėti taip griežtai, neversiu jo sportuoti. Gal tik dėl sveikatos, bet tikrai ne profesionaliai. Gal Ąžuolas norės tapti dailininku, gydytoju, o gal žurnalistu, - svarsto pašnekovas. - Nenoriu vaikui išrinkti jo gyvenimo kelio".

Žinojau, kad gims sūnus"

„Su Inese susipažinome tuo metu, kai mums abiem buvo labai sunkus gyvenimo tarpsnis, - atvirai sako garsus sportininkas. - Kai ją pamačiau, vidinis balsas pakuždėjo, kad tai mano žmogus. Niekad anksčiau tokio jausmo nebuvau patyręs. Nuo tada labai smarkiai pasikeitė mano gyvenimas.

Iki santuokos buvau atsidavęs sportui, televizijai, mane daug kas pažinojo kaip pramogų pasaulio atstovą. Tačiau net ir pati sėkmingiausia karjera neatstoja šeimos. Laimėjimai džiugino, vertė siekti dar didesnių aukštumų, tačiau neužpildė tuštumos, kuri įsivyravo sieloje, kai šalia nebuvo artimo žmogaus. Gyvenimo pilnatvę pajutau tada, kai sukūriau šeimą ir sulaukėme vaikų. Kai gimė Ąžuoliukas, man buvo 34 m. Jaučiausi subrendęs tėvystei ir labai ja džiaugiausi, nors turiu pripažinti, kad tuo metu vis dar sportavau ir ketinau grįžti į profesionalų sportą, tad savo sūnui negalėjau skirti pakankamai laiko.

Buitimi ir kūdikiu rūpinosi Inesė, o aš gyvenau pagal griežtą maitinimosi, miego ir treniruočių grafiką, tačiau man ėmė nesisekti - persekiojo traumos. Dieną prieš gimstant Ąžuoliukui man buvo atlikta kelio operacija, po traumos sugrįžti į sportą buvo labai sunku, tačiau puoselėjau viltį būti geriausias. Sūnus man teikė stiprybės, motyvacijos nenuleisti rankų".

Ramūnas Vyšniauskas
Ramūnas Vyšniauskas
© AFP/Scanpix

Ramunė apsaugojo nuo depresijos

„Apie žmonos nėštumą, kai laukėsi Ąžuoliuko, visiems džiaugiausi ir neslėpiau savo laimės. Lygiai taip pat elgiausi ir sužinojęs, kad žmona ir vėl laukiasi, tačiau vos ši žinia nuskambėjo spaudoje,  sužinojome, kad kūdikio širdelė neplaka, - atvirai sako Ramūnas. - Tada supratau, kad savo laimę tarsi paukštę reikia laikyti delnuose ir neišleisti į viešumą. Kai sužinojome, kad ir vėl laukiame kūdikio,  slėpėme šią žinią. Inesės nėštumas nebuvo lengvas. Likus trims mėnesiams iki gimdymo gydytojai pasakė, kad ji bet kada gali pagimdyti, ir skyrė lovos režimą.

Dabar galiu ramiai apie tai kalbėti, o tuo metu, kad ir kur būčiau - ar bėgiodavau, ar sunkumus kilnodavau, vis mąsčiau, kaip jaučiasi namuose likusi mylimoji. Tuomet pradėjo kirbėti mintis, kad nėra nieko svarbiau už šeimą ir reikia baigti sportininko karjerą, nors dar turėjau planų būti vienas geriausių pasaulyje.

Sportininkui karjeros pabaiga - kritinis metas, nes pasikeičia visas gyvenimas ir atsiveria tuštuma. Pažįstu ne vieną, kuris baigęs karjerą pateko į didžiulę psichologinę duobę, iš kurios išsikapstyti buvo be galo sunku. Mane išgelbėjo Ramunė, kurią supdamas ant rankų supratau, kad visus gyvenimo pokyčius lengvai ištversiu. Duktė man suteikė didžiulį stimulą gyventi, užpildė tuštumą, kuri ėmė brautis į vidų, kai nebeliko sportininko rutinos, dėmesio".

<span style="color: #ff0000;">Ramūnas Vyšniauskas atvirai:</span> šeima apsaugojo nuo depresijos
© AFP/Scanpix

Sūnui grąžinta skola

„Kai nusprendžiau baigti sportininko karjerą, visą dėmesį ėmiau skirti savo sūnui, nes kartu su žmona baiminomės, kad gimus sesutei nesijaustų nuskriaustas ir vienišas. Praktiškai visą parą būdavome kartu su Ąžuolu, kad tik neliūdėtų ir nejaustų Ramunės konkurencijos. Nors jau nesportavau kaip profesionalas, veždavausi sūnų į sporto salę, į susitikimus, žaisdavau su juo įvairius žaidimus ir, tiesą sakant, „atradau" tėtį savyje.

Reikia nebijoti sulaukti vaikų, nes tuomet visiškai pasikeičia gyvenimas. Išties tada pamatai, kiek daug nesvarbių dalykų yra pasaulyje. Tik tada, kai paimi savo vaiką ant rankų, pajunti, kas yra tikra vyriška laimė.
Ramūnas Vyšniauskas

Manau, kad sugebėjau Ąžuolui grąžinti tą dėmesį, kurį buvau nuvogęs pirmaisiais jo gyvenimo metais. Prie žinios, kad turės sesę, sūnų pratinome labai anksti. Kai Inesei ėmė didėti pilvukas, pasakojome, kad ten gyvena „leliukas" (aš jaučiau, kad gims duktė, ir neprisileidau minties, kad gali būti kitaip), mokėme glostyti pilvuką, pasikalbėti su sesyte. Galbūt todėl nuo tada, kai parsivežėme Ramunę iš ligoninės, Ąžuolas ją apsupo savo brolišku dėmesiu. Kur buvęs, kur nebuvęs vis pribėga, pabučiuoja sesę, paglosto, prisiglaudžia prie jos".

Vaikus auginame intuityviai

Vaikus auginame be jokių išankstinių nuostatų ar įsitikinimų, o vadovaudamiesi savo intuicija,  - sako Ramūnas. - Tarkime, Ąžuoliukui stengiamės suteikti pakankamai laisvės, nevaržyti jo dideliais draudimais, tačiau kartu ir nepataikaujame, per daug nenuolaidžiaujame. 

Taip pat nesame sveiko maisto „fanatikai". Nepiktnaudžiaujame traškučiais, tačiau sūnus yra jų ragavęs, kartais nuperkame jam ir kitokio ne itin sveiko maisto. Mūsų namuose nėra ir griežtos dienotvarkės. Kadangi šiuo metu, kai Inesė augina Ramunę, namuose būna ir Ąžuolas, neverčiame eiti jo miegoti pietų miego. Kai nori arba yra pavargęs - pamiega. 

Mums vaikai - asmenybės, stengiamės jų „neužspausti", jie - didžiausias mūsų džiaugsmas. Vaikų norėjau labai seniai, tad dabar man keista girdėti kai kuriuos vyrus klausiant, ką daryti, jei susiras svajonių moterį, nes nebeliks tikslo dar ko nors siekti. Jiems atsakau, kad reikia džiaugtis ją suradus ir nebijoti sulaukti vaikų, nes tuomet visiškai pasikeičia gyvenimas. Išties tada pamatai, kiek daug nesvarbių dalykų yra pasaulyje. Tik tada, kai paimi savo vaiką ant rankų, pajunti, kas yra tikra vyriška laimė".

Rugsėjo mėn. (Nr.9) "Tavo vaiko" žurnale skaitykite:

Metas gimdyti antrą;

Kaip bendrauti, kol nekalba;

Mamos košė. 6 skaniausios kūdikių košės;

Taisyklė - netrukdyti darželinukui augti;

Labai mielas tironiukas, arba apie tvirtą charakterį;

Išsamus žurnalo anonsas – čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Iš miesto į kaimą išsikėlusi šeima: kasdien – po 100 km? Na, ir kas čia tokio (7)

Elena (28 m.) ir Viktoras (32 m.) Silickai, šiemet daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes" organizuojamuose rinkimuose nominuoti Metų šeima, prieš keletą metų miesto šurmulį iškeitė į kaimo ramybę.

Karališkos šeimos, kurių didžiausias turtas – būrys vaikų

Princas Williamas ir jo žmona Kate Middleton laukia trečio vaiko. Ši žinia sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Visgi daugiavaikės šeimos nėra retenybė tarp daugelio šalių valdančių dinastijų.

Akimirkos iš Zvonkų dvynukų gimtadienio: Kalėdų senelis ir kitos linksmybės

Pirmojoje K. ir D. Zvonkų dvynių gimtadienio šventėje buvo visko – ir Kalėdų Senelis, ir daug vaikų juoko, ir linksmybių.

Kate Middleton trečiu gimdymu ketina sulaužyti tradicijas (1)

Sklando gandai, kad Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton svarsto galimybę trečiąją atžalą gimdyti namuose. Apie tai pranešė Didžiosios Britanijos žiniasklaida, skelbia womanshealth.com.

Mažasis princas per kalėdinį vaidinimą gavo toli gražu ne karališką vaidmenį (6)

Prieš Kalėdas daugelyje vaikų darželių ir mokyklų tėvai kviečiami į vaidinimus, kuriuos vaikai rodo spektaklį, deklamuoja eilėraščius ar dainuoja dainas.

Dukrytės Onos susilaukusi dainininkė Ieva Narkutė: „Motinystė būna visokia"

Dainininkė, dainų kūrėja Ieva Narkutė-Šeduikienė (29 m.), susilaukusi pirmagimės Onos, pernai lapkritį prisidėjo prie mamų genties. Kaip scenoje fatališkos moters įspūdį keliančiai Ievai sekasi kurti naują – mamos vaidmenį?

Jurgita Pocienė: vieną auginti sunkiau negu šešis (6)

Visos mamos žino, kad vaikus tarpusavyje lyginti šiukštu draudžiama. Mes to ir nedarysime. Tačiau kai pokalbio leidiesi su šešių vaikų – trylikametės Pajautos, vienuolikmetės Mortos, dešimt­metės Barboros, septynerių Kerniaus, dvimetuko Petro ir vos prieš du mėnesius į šeimą atėjusios Katrės mama Jurgita Pociene (40 m.), negali jos nepaklausti, ar skiriasi pirmo ir, tarkim, penkto ar šešto vaiko gimdymas bei auginimas. Kaip metams bėgant keitėsi pačios Jurgitos požiūris į motinystę?

7 įsimintinos princo mintys apie tėvystę ir vaikus

Princas Williamas su žmona Kate Middleton augina 4 metų George ir 2 metų Charlotte. Trečiasis poros mažylis gims 2018 metų pavasarį.

Stereotipų nepabūgę vilniečiai nusprendė įsivaikinti romų tautybės mergaitę

Ingrida (29 m.) ir Ignas (37 m.) Vaitiekūnai prieš dvejus metus nusprendė įsivaikinti romų tautybės penkiametę Mariją. Dabar mergaitė, kaip pati sakė, gyvena laimingą gyvenimą. Ji – toks pats vaikas kaip ir kiti jos bendraamžiai, turinti savo charakterį, kaprizų, yra be galo smalsi. Kai kalbėjome su jos tėvais, ji net kelis kartus patikslino, kodėl vienaip ar kitaip elgėsi.

Paaiškėjo paslaptis, ko Kalėdų senelio paprašė mažasis princas George (11)

Ar jūsų mažyliai jau parašė laišką Kalėdų seneliui? Taip? Ir kokie jų norai? Nauja lėlė, robotukas, o gal net išmanusis telefonas?

Pirmąjį gimtadienį pasitinkantys Zvonkų dvyniai su mama ilsėjosi Egipte (2)

Gimus mažyliams Kornelijai ir Donatui, kurie gruodžio 1 dieną švenčia pirmąjį gimtadienį, dainininkei Katažinai Zvonkuvienei teko kiek pakeisti savo keliavimo įpročius.

TV žvaigždė Andrejus Malachovas savo vaikui vardą išrinko neįprastu būdu

Kaip praneša Rusijos žiniasklaida, neseniai tėčiu pirmą kartą tapęs 45 metų TV laidų vedėjas Andrejus Malachovas savo sūnui vardą nusprendė išrinkti tiesioginio eterio metu.

Dainininkė Augustė: sūnus gimė vakare, o ryte jam jau darė operaciją (7)

Dainininkė Augustė Vedrickaitė (32 m.) vos prieš kelis mėnesius tapo mama. Ji su gyvenimo draugu Marijumi Šeiboku augina sūnelį Arijų.

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina trijų mėnesių dukrytę Vakarę.

Princą George ir princesę Charlotte aplankė ypatingi svečiai

Karališkosios šeimos atžalos princas George ir princesė Charlotte vakar sulaukė ypatingų ir seniai matytų svečių.