Ramūnas Vyšniauskas atvirai: šeima apsaugojo nuo depresijos

 (2)
Tuo metu, kai gimė vaikai, mūsų pašnekovui buvo pats sunkiausias gyvenimo metas - ėmė persekioti traumos, o galiausiai teko atsisakyti sportininko karjeros. Jeigu ne šeima, į kurią garsus sportininkas galėjo atsiremti, kažin ar taip lengvai būtų užvėręs vieno savo gyvenimo etapo duris.
Su žmona Inese ir vaikais Ąžuolu bei Ramune
© Fotografės Nendrės

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Garsiausias mūsų šalies sunkiosios atletikos sportininkas sunkumų kilnotojas Ramūnas Vyšniauskas (38 m.), su žmona Inese (32 m.) auginantis 4 m. sūnų Ąžuolą ir 2 mėn. dukrytę Ramunę, mūsų laukė savo namuose Klaipėdoje. Anksčiau populiarus vyras, turintis puikų humoro jausmą, dažnai šmėžuodavo žurnalų viršeliuose, vedė populiarią televizijos laidą, vėliau dingo iš TV ekranų ir tik retkarčiais kokia nors žinutė apie jo gyvenimą patekdavo į spaudą. „Vengiu spaudos, vakarėlių, viešumo, bet jūsų žurnalui mielai papasakosiu apie savo šeimą ir vaikus", - sako R.Vyšniauskas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
7 sveiki užkandžiai, kuriuos rekomenduoja specialistai
Tikra istorija: moteris pagimdė trynukus, kai to nesitikėjo niekas

Sportas - nuo vaikystės

Ramūnas nuo pat vaikystės buvo pratęs prie griežtos dienotvarkės. „Tėtis mane nuo mažens pratino prie sporto. Buvau dvejų, kai jis mane „įmetė" į 25 m gylio baseiną (mama vos negavo infarkto!), ir nuo tada prasidėjo mano, sportininko, karjera. 

Nors jau nesportavau kaip profesionalas, veždavausi sūnų į sporto salę, į susitikimus, žaisdavau su juo įvairius žaidimus ir, tiesą sakant, „atradau" tėtį savyje. Manau, kad sugebėjau Ąžuolui grąžinti tą dėmesį, kurį buvau nuvogęs pirmaisiais jo gyvenimo metais.
Ramūnas Vyšniauskas

Tuo metu, kai kiti vaikai laisvalaikiu išbėgdavo pažaisti į kiemą, aš bėgdavau krosą, paskui prakaituodavau sporto salėje. Pavydėjau kiemo draugams, nerūpestingai spardantiems kamuolį. Jie per atostogas galėdavo atsikelti kada nori, vėlai gultis, o man būdavo nustatytas griežtas dienos režimas, kurio laikausi praktiškai iki šiol. Kai priešinausi spaudimui sportuoti, tėtis sakydavo: „Kada nors man dar padėkosi." 

Ir tikrai jam padėkojau, tačiau savo sūnaus nenoriu auklėti taip griežtai, neversiu jo sportuoti. Gal tik dėl sveikatos, bet tikrai ne profesionaliai. Gal Ąžuolas norės tapti dailininku, gydytoju, o gal žurnalistu, - svarsto pašnekovas. - Nenoriu vaikui išrinkti jo gyvenimo kelio".

Žinojau, kad gims sūnus"

„Su Inese susipažinome tuo metu, kai mums abiem buvo labai sunkus gyvenimo tarpsnis, - atvirai sako garsus sportininkas. - Kai ją pamačiau, vidinis balsas pakuždėjo, kad tai mano žmogus. Niekad anksčiau tokio jausmo nebuvau patyręs. Nuo tada labai smarkiai pasikeitė mano gyvenimas.

Iki santuokos buvau atsidavęs sportui, televizijai, mane daug kas pažinojo kaip pramogų pasaulio atstovą. Tačiau net ir pati sėkmingiausia karjera neatstoja šeimos. Laimėjimai džiugino, vertė siekti dar didesnių aukštumų, tačiau neužpildė tuštumos, kuri įsivyravo sieloje, kai šalia nebuvo artimo žmogaus. Gyvenimo pilnatvę pajutau tada, kai sukūriau šeimą ir sulaukėme vaikų. Kai gimė Ąžuoliukas, man buvo 34 m. Jaučiausi subrendęs tėvystei ir labai ja džiaugiausi, nors turiu pripažinti, kad tuo metu vis dar sportavau ir ketinau grįžti į profesionalų sportą, tad savo sūnui negalėjau skirti pakankamai laiko.

Buitimi ir kūdikiu rūpinosi Inesė, o aš gyvenau pagal griežtą maitinimosi, miego ir treniruočių grafiką, tačiau man ėmė nesisekti - persekiojo traumos. Dieną prieš gimstant Ąžuoliukui man buvo atlikta kelio operacija, po traumos sugrįžti į sportą buvo labai sunku, tačiau puoselėjau viltį būti geriausias. Sūnus man teikė stiprybės, motyvacijos nenuleisti rankų".

Ramūnas Vyšniauskas
Ramūnas Vyšniauskas
© AFP/Scanpix

Ramunė apsaugojo nuo depresijos

„Apie žmonos nėštumą, kai laukėsi Ąžuoliuko, visiems džiaugiausi ir neslėpiau savo laimės. Lygiai taip pat elgiausi ir sužinojęs, kad žmona ir vėl laukiasi, tačiau vos ši žinia nuskambėjo spaudoje,  sužinojome, kad kūdikio širdelė neplaka, - atvirai sako Ramūnas. - Tada supratau, kad savo laimę tarsi paukštę reikia laikyti delnuose ir neišleisti į viešumą. Kai sužinojome, kad ir vėl laukiame kūdikio,  slėpėme šią žinią. Inesės nėštumas nebuvo lengvas. Likus trims mėnesiams iki gimdymo gydytojai pasakė, kad ji bet kada gali pagimdyti, ir skyrė lovos režimą.

Dabar galiu ramiai apie tai kalbėti, o tuo metu, kad ir kur būčiau - ar bėgiodavau, ar sunkumus kilnodavau, vis mąsčiau, kaip jaučiasi namuose likusi mylimoji. Tuomet pradėjo kirbėti mintis, kad nėra nieko svarbiau už šeimą ir reikia baigti sportininko karjerą, nors dar turėjau planų būti vienas geriausių pasaulyje.

Sportininkui karjeros pabaiga - kritinis metas, nes pasikeičia visas gyvenimas ir atsiveria tuštuma. Pažįstu ne vieną, kuris baigęs karjerą pateko į didžiulę psichologinę duobę, iš kurios išsikapstyti buvo be galo sunku. Mane išgelbėjo Ramunė, kurią supdamas ant rankų supratau, kad visus gyvenimo pokyčius lengvai ištversiu. Duktė man suteikė didžiulį stimulą gyventi, užpildė tuštumą, kuri ėmė brautis į vidų, kai nebeliko sportininko rutinos, dėmesio".

<span style="color: #ff0000;">Ramūnas Vyšniauskas atvirai:</span> šeima apsaugojo nuo depresijos
© AFP/Scanpix

Sūnui grąžinta skola

„Kai nusprendžiau baigti sportininko karjerą, visą dėmesį ėmiau skirti savo sūnui, nes kartu su žmona baiminomės, kad gimus sesutei nesijaustų nuskriaustas ir vienišas. Praktiškai visą parą būdavome kartu su Ąžuolu, kad tik neliūdėtų ir nejaustų Ramunės konkurencijos. Nors jau nesportavau kaip profesionalas, veždavausi sūnų į sporto salę, į susitikimus, žaisdavau su juo įvairius žaidimus ir, tiesą sakant, „atradau" tėtį savyje.

Reikia nebijoti sulaukti vaikų, nes tuomet visiškai pasikeičia gyvenimas. Išties tada pamatai, kiek daug nesvarbių dalykų yra pasaulyje. Tik tada, kai paimi savo vaiką ant rankų, pajunti, kas yra tikra vyriška laimė.
Ramūnas Vyšniauskas

Manau, kad sugebėjau Ąžuolui grąžinti tą dėmesį, kurį buvau nuvogęs pirmaisiais jo gyvenimo metais. Prie žinios, kad turės sesę, sūnų pratinome labai anksti. Kai Inesei ėmė didėti pilvukas, pasakojome, kad ten gyvena „leliukas" (aš jaučiau, kad gims duktė, ir neprisileidau minties, kad gali būti kitaip), mokėme glostyti pilvuką, pasikalbėti su sesyte. Galbūt todėl nuo tada, kai parsivežėme Ramunę iš ligoninės, Ąžuolas ją apsupo savo brolišku dėmesiu. Kur buvęs, kur nebuvęs vis pribėga, pabučiuoja sesę, paglosto, prisiglaudžia prie jos".

Vaikus auginame intuityviai

Vaikus auginame be jokių išankstinių nuostatų ar įsitikinimų, o vadovaudamiesi savo intuicija,  - sako Ramūnas. - Tarkime, Ąžuoliukui stengiamės suteikti pakankamai laisvės, nevaržyti jo dideliais draudimais, tačiau kartu ir nepataikaujame, per daug nenuolaidžiaujame. 

Taip pat nesame sveiko maisto „fanatikai". Nepiktnaudžiaujame traškučiais, tačiau sūnus yra jų ragavęs, kartais nuperkame jam ir kitokio ne itin sveiko maisto. Mūsų namuose nėra ir griežtos dienotvarkės. Kadangi šiuo metu, kai Inesė augina Ramunę, namuose būna ir Ąžuolas, neverčiame eiti jo miegoti pietų miego. Kai nori arba yra pavargęs - pamiega. 

Mums vaikai - asmenybės, stengiamės jų „neužspausti", jie - didžiausias mūsų džiaugsmas. Vaikų norėjau labai seniai, tad dabar man keista girdėti kai kuriuos vyrus klausiant, ką daryti, jei susiras svajonių moterį, nes nebeliks tikslo dar ko nors siekti. Jiems atsakau, kad reikia džiaugtis ją suradus ir nebijoti sulaukti vaikų, nes tuomet visiškai pasikeičia gyvenimas. Išties tada pamatai, kiek daug nesvarbių dalykų yra pasaulyje. Tik tada, kai paimi savo vaiką ant rankų, pajunti, kas yra tikra vyriška laimė".

Rugsėjo mėn. (Nr.9) "Tavo vaiko" žurnale skaitykite:

Metas gimdyti antrą;

Kaip bendrauti, kol nekalba;

Mamos košė. 6 skaniausios kūdikių košės;

Taisyklė - netrukdyti darželinukui augti;

Labai mielas tironiukas, arba apie tvirtą charakterį;

Išsamus žurnalo anonsas – čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (1)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.

Rimantė Kulvinskytė: kaip jūs nepradedate smaugti tokių tėvų? (1)

Maistas gali būti ir priešas, ir draugas. Tačiau kaip rasti teisingos mitybos raktą, kai yra ne tik priešprieša tarp veganų, vegetarų ir visavalgių, tačiau jų pateikiamos teisingos mitybos taisyklės prieštarauja viena kitai?

4 vaikų tėtis Nikas Vujičius pasidalijo įspūdingomis savo dvynukių nuotraukomis

Nikas Vujičičius su žmona Kanae augina keturis vaikus. Prieš mėnesį gimusioms dvynukėms šeima surengė pirmąją fotosesiją.

Atviras interviu su socialine globėja, kurios širdyje yra vietos nepagimdytiems vaikams (8)

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos vyras Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėnesių sūnų Polą ir 3 mėnesių globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Eglė Straleckaitė: „Dabar svarbiausia – neužbučiuoti"

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina dukrytę Vakarę. Atvirai – apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius.

Vaikai, kurie užaugo su TAVO VAIKO žurnalu: kai svajonės pildosi

Viena populiariausių TAVO VAIKO žurnalo rubrikų - „Redakcijos kūdikis“. Visus metus redakcija stebi ir aprašo kūdikio vystymąsi nuo gimimo iki metų.

Svarbi detalė, kodėl princesė Charlotte darželį pradeda lankyti būtent dabar

Dveji su puse metų. Toks amžius pasirodė idealus pradėti lankyti vaikų darželį Didžiosios Britanijos princesei Charlotte.

Giedrės gyvenimą pakeitęs gimdymas įkvėpė imtis naujos veiklos Lietuvoje

Su dviejų vaikų mama Giedre Šopaite – Šilinskiene susipažinau „Reach for change" organizuotoje konferencijoje „Kurkime geresnį pasaulį vaikams". Iš visų pranešėjų jos pasakojimas įstrigo labiausiai – buvo asmeniškiausias ir jautriausias.