Sandra: nedirbau tik dvi savaites iki gimdymo

 (12)
Kaune gyvenanti stilistė, kirpėja ir prekinio ženklo „Virgo wedding dress" įkūrėja Sandra Paulauskaitė - Sabaliauskienė su vyru Roku pirmagimės Atėnės susilaukė vos prieš kelis mėnesius.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Aktyvi jauna moteris laiške redakcijai rašė, jog nedirbo tik dvi savaites iki gimdymo, o į darbus grįžo po dviejų savaičių susilaukusi dukters. „Darbą tenka derinti su vaiko auginimu ir tuo esu labai patenkinta", - sako moteris, kurią nusprendėme pakalbinti apie šeimos, karjeros ir motinystės suderinimą.

Sakoma, kad tapimas mama apverčia moters gyvenimą aukštyn kojom. Prieš du mėnesius jūs susilaukėte dukrytės, kaip ji pakeitė jūsų gyvenimą ir šeimos įpročius?

Kol nebuvo dukrytės, su vyru daug keliaudavome, buvome aktyvūs, visur eidavome. Atėnė mūsų gyvenimą pakeitė tuo, kad tenka daugiau būti namuose, juolab žiema ant nosies. Bet tai labai įdomi patirtis.

Kasmet rudenį su komanda dalyvauju parodose, kuriose pristatome vestuvines sukneles, bet tai reikalauja daug laiko ir darbo, tad gimus Atėnei, teks atidėti didesnius darbus ir apsiriboti fotosesija. Vaiko gimimas keičia mūsų gyvenimus, bet tai laikina ir šiuo metu labai malonu.

Dirbote beveik iki gimdymo, kodėl taip nusprendėte? Negi nesinorėjo kurį laiką pailsėti ir tiesiog nieko neveikti?

Aš esu kirpėja, dirbu šioje srityje dešimt metų, o prieš keturis metus su mama įkūrėme prekinį ženklą „Virgo wedding dress". Kadangi mano mama yra profesionali siuvėja, technologė, baigusi daug mokslų ir siuvanti turbūt daugiau negu dvidešimt metų, mano vyrui kilo nuosavo verslo mintis. Rokas pasiūlė pradėti dirbti sau ir taip atsirado mūsų su mama verslas. Jau ketverius metus su mama puošiame nuotakas. Taip, dirbau iki pat gimdymo, tiksliau, namie nusprendžiau pabūti tik dvi savaites iki gimdymo. Tačiau ir tada, būdama namuose, dirbau prie kompiuterio. Darbas man yra malonumas, o kadangi nėštumas buvo lengvas, tai buvo malonu laiką leisti darbe tarp žmonių. Be to, turėjau asistentę, kuri mano klientams plaudavo plaukus ir fenuodavo. Mano pareiga būdavo sumaišyti dažus pagal tam tikras formules ir nukirpti.

Savo apsisprendimą galiu paaiškinti ir valstybės požiūriu į smulkųjį verslą. Mes negalime nedirbti, tokia profesija. Kadangi iš valstybės negauname nei cento, tad tenka suktis. Jeigu išeičiau vaiko priežiūros atostogų, mūsų darbe grįžus po metų tektų viską pradėti iš naujo. Gaila, juk valstybei mokesčius tai mokame.

Sandra: nedirbau tik dvi savaites iki gimdymo
Sandra su mama, dizainerė Virginija. Nėštumui tąkart buvo 25 savaitės, o Sandra laiko apdovanojimą už Metų kirpėjo konkurse laimėtą antrą vietą kuriant nuotakos įvaizdį.
© Asmeninio albumo nuotr.

Tarp kitko, dirbdama nėštumo metu patyriau daug pozityvių dalykų. Nuotakos, kurios ateina matuotis vestuvinių suknelių, būna apimtos pakilių emocijų. Kadangi jas aptarnavo besilaukianti moteris, kuri irgi spinduliuoja geromis emocijomis, tai emocijos buvo nuostabios, bendrauti buvo lengva.

Taip pat devintą ir dvidešimt septintą nėštumo savaitėmis teko keliauti, skristi lėktuvu, tai noriu pasakyti, kad svarbiausia nebijoti ir viską daryti su gera emocija.

Sandra: nedirbau tik dvi savaites iki gimdymo
Iki gimdymo dirbusi Sandra nesigaili - savijauta buvo puiki, o darbas dovanojo daug gerų emocijų.
© Asmeninio albumo nuotr.

Kaip pavyko pats gimdymas ir kaip jautėtės po jo?

Atėjus gimdymo dienai, man buvo atlikta cezario operacija. Priežastis – mūsų Atėnė patogiai sėdėjo pilvuke ir nebuvo pasiruošusi gimti pati. Bet tikrai nesigailiu, turėjau nuostabią gydytoją, kuri mus prižiūrėjo viso nėštumo metu, o atėjus gimdymo terminui, atliko operaciją.

Į darbą grįžau po gimdymo praėjus dviem savaitėm. Planavau namuose pabūti mėnesį, bet paskambino klientė paklausti, kada grįšiu. „Dabar", - atsakiau jai.

Sandra: nedirbau tik dvi savaites iki gimdymo
Kai mama dirba, mažąją Atėnę prižiūri močiutė.
© Asmeninio albumo nuotr.

Kas augina dukrytę, kol jūs dirbate ir kaip pavyksta atsiriboti nuo minčių apie tai darbe?

Aišku, žmonių reakcijos buvo visokios, kad taip anksti pradėjau dirbti, bet daugiau sulaukiau palaikymo. Laikai keičiasi, žmonėms tenka dirbti daug, ir dirbančios mamos jau nieko nebestebina. Kai reikia, Atėnę prižiūri mano mama, svetimam žmogui niekada nepatikėčiau savo vaiko. O dabar ir aš rami, ir vaikas saugiai prižiūrėtas.

Dirbu per savaitę dvi dienas, bet kokia tai atgaiva sielai, kada gali bent trumpam išbėgti iš namų. Na, mamos žino, ką turiu omenyje, ir tikrai mane supras. Taip pat močiutė mus su vyru karts nuo karto išleidžia pavakaroti. Savo vaiką myliu be proto, bet rutina labai užsuka, ir norint gerų santykių šeimoje, būtina ištrūkti atsipalaiduoti. Ačiū Dievui, kad mano mama visada šalia ir mus su vyru gali pavaduoti.

Būdama darbe visada galvoju apie dukrą, skambinu po kelis kartus, bet žinau, kad ji saugi.

Kai mes būname dviese su Atėne, važiuojame ir į masažus, ir į mankštas, labai noriu kuo daugiau su ją pramogauti, visur kartu eiti, važiuoti. Labai laukiu, kol ji paaugs, ir, tikiuosi, bus mano geriausia draugė, kaip ir aš esu su savo mama. Nuo pat pirmos minutės žinojau, kad turėsiu dukrą ir esu be galo laiminga.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Jau 12 metų vaikus globojanti Eglė randa laiko mėgstamam hobiui: turi labai daug gauti, kad galėtum duoti

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Eglė Vaitkevičienė iš Zarasų.

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaiko

TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su vyru Tomu Nicholson laukia šeimos pagausėjimo.

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.

Stilingus rūbus vaikams kurianti Beata atskleidžia savo sėkmės paslaptį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien kviečiame susipažinti su Beata.