Sigita: mintis apie nuosavą verslą ypač sustiprėjo gimus antram vaikui

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Sigita Galdikienė. Suteikiame jai žodį.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Esu žmona ir dviejų nuostabių berniukų (3,5 ir 1 metų) mama. Baigiau anglų filologiją ir švietimo vadybą, tad visa mano veikla visada vienaip ar kitaip buvo susijusi su švietimo sritimi.

Prieš šešerius metus persikėlėme su vyru iš Klaipėdos į Vilnių. Klaipėdoje turėjau nemažai mėgiamos veiklos - dirbau anglų kalbos dėstytoja, kalbų stovyklų vadove, buvau atsakinga už tarptautinius projektus kolegijoje, o vasaros sezono metu vesdavau ekskursijas. Ir nors Vilniuje pasisekė gauti įdomų darbą viename iš universitetų tarptautinių ryšių skyriuje, tačiau visą laiką norėjosi galimybės kurti ir realizuoti savo, o ne kažkieno kito, idėjas.

Gimus pirmam vaikui šis jausmas dar labiau sustiprėjo, tačiau blaškiausi tarp kelių idėjų, vis pritrūkdavo ryžto pradėti kažką daryti, o ir sūnus nebuvo tas pats ramiausias vaikas.

Sigita: mintis apie nuosavą verslą ypač sustiprėjo gimus antram vaikui
© Asmeninio archyvo nuotr.

Kažkuriuo metu tarsi nuvertinau save, kad kitos mamos tiek daug sugeba, o aš ne. Kadangi tarp vaikų mažas amžiaus skirtumas, į darbą iki antro sūnaus gimimo taip ir negrįžau.

Gimus antram vaikui, noras kurti savo verslą nedingo, tačiau žiūrėjau į tai daug ramiau, dėliojau mintis, neužsibrėžiau sau jokio termino, iki kada ir ką privalau padaryti, bet jau žinojau, kad noriu turėti vaikų ir šeimų užimtumo studiją.

Pernai rudenį visos aplinkybės susiklostė taip, kad arba reikėjo nerti į tai ir įgyvendinti savo svajonę, arba laukti kitos galimybės. Pasiryžau pabandyti, ir nors būna labai sunkių akimirkų, ne viskas klostosi taip lengvai kartais, kaip norėtųsi, bet ši veikla man teikia daug laimės.

„100 zuikių studijoje“ (feisbuke puslapis ČIA) siūlome pradinukų popamokinę veiklą, dienos stovyklas ir kalbų kursus mamoms. Viziją apie kalbų kursus mamoms turėjau jau kelerius metus. Pati susilaukus pirmojo vaiko labai norėjau lankyti kažkokius užsiėmimus su vaiku sau, ne vaikui. Tačiau viskas, ką galima veikti su kūdikiu, tai sportuoti. Dauguma užsiėmimų skirti vaikams, ne mamoms. Kadangi pati vesdavau kalbų kursus, nuolat kirbėjo mintis pabandyti tai daryti mamoms su vaikais.

Sigita: mintis apie nuosavą verslą ypač sustiprėjo gimus antram vaikui
© Asmeninio archyvo nuotr.

Mūsų studijoje anglų ar ispanų kalbų kursus lankančios mamos džiaugiasi, kad tai galimybė ne tik mokytis ar tobulinti kalbinius įgūdžius, bet ir bendrauti įvairiomis temomis su kitomis mamomis. Dažnai mamos prieš registruojantis į kursus klausia, ar tikrai įmanoma mokytis kalbų, kai šalia yra vaikai. Tikrai taip. Iš patirties galiu pasakyti, kad kuo vaikas mažesnis, tuo lengviau. Kursuose turime mamų su vaikais nuo 3 mėn iki 5 metų. Vieni pamokų metu miega, kiti žaidžia ir bendrauja su kitais vaikais, treti tiesiog įsitaiso mamoms ant rankų ir klausosi.

Pamokos skirtos kalbėjimo praktikai ir žodyno tobulinimui, tad mamos gali judėti po studiją, įsitaisyti ant sofos pamaitinti kūdikį ir tuo pačiu metu dalyvauti pamokoje.

Kita veikla - dienos stovyklos. Ilgai svarsčiau, kokią temą pasiūlyti pirmai organizuotai dienos stovyklai ir nusprendžiau, kad vaikams turėtų būti smagu susipažinti su skirtingomis profesijomis. Taip gimė stovykla "Pažink skirtingas profesijas". Šią vasarą tokią stovyklą organizuosime jau ketvirtą kartą ir kol kas profesijos dar nesikartojo. Man labai patinka ieškoti, kokias profesijas galime aplankyti, kurti stovyklų programas ir žinoma, jas įgyvendinti.

Sigita: mintis apie nuosavą verslą ypač sustiprėjo gimus antram vaikui
© Asmeninio archyvo nuotr.

Taip pat labai džiaugiuosi įgyvendinusi stovykla "Gera būti geru", kurioje kasdien darėme gerus darbus ir mokėmės būti socialiai atsakingi. Smagu, kai po 5 dienų stovykloje vaikai paklausti, ką gali padaryti gero kitiems, turėjo daug daugiau minčių ir idėjų nei pirmą dieną. Tikiu, kad ko nespėjome įgyvendinti stovyklos metu, vaikai padarys savarankiškai. Kai po pirmų dviejų stovyklų į trečią susirinko didžioji dalis jau buvusių pas mus vaikų, apėmė džiaugsmo ir tikėjimo tuo, ką darau, jausmas. Tos teigiamos vaikų emocijos yra pats geriausias įvertinimas - jie apsikabina, piešia atvirukus, prisipažįsta mylį ar nenori vakarais eiti namo.

Rudenį planuoju pasiūlyti ne tik ispanų ir anglų, bet ir kitų kalbų kursus mamoms, būrelius mažiesiems ir išplėsti pradinukų popamokinę veiklą pasiūlant įvairesnius užsiėmimus.

Sigita: mintis apie nuosavą verslą ypač sustiprėjo gimus antram vaikui
© Asmeninio archyvo nuotr.

Pradinukų popamokinės veiklos idėja gimė pasiklausius draugų ar pažįstamų, turinčių tokio amžiaus vaikų pasakojimų, kad vaikai grįžta pavargę ar pikti iš mokyklos. Juk darželyje jie turi žaislų, galimybę išeiti į lauką, pagulėti. O mokykloje jie visą dieną praleidžia vienoje klasėje, dideliame būryje vaikų, triukšme. Natūralu, kad jie pavargsta. Mūsų studijoje pradinukams ne tik padedame paruošti namų darbus, įveikti mokymosi sunkumus ar organizuojame įvairias kūrybines veiklas. Norime, kad vaikai įgytų daugiau savarankiškumo, atsakomybės, planavimo įgūdžių.

Sigita: mintis apie nuosavą verslą ypač sustiprėjo gimus antram vaikui
© Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip sekasi suderinti veiklą su motinyste? Nėra lengva. Visų veiklų organizavimas, idėjų įgyvendinimas reikalauja nemažai laiko. Tad dažniausiai dirbu, kol vyresnėlis darželyje, o mažasis miega pietų miego. Arba vakare, kai jau abu miega. Į edukacinius užsiėmimus, renginius studijoje ar kalbų kursus kartais pasiimu ir savo vaikus.

Sigita: mintis apie nuosavą verslą ypač sustiprėjo gimus antram vaikui
© Asmeninio archyvo nuotr.

Vyresniajam studijoje labai patinka, dažnai vis klausia, kada važiuosime pas mamą į darbą. Sunkiausia, kai reikia kartais palikti juos visai dienai, bet manau, kad pasakymas "laiminga mama - laiminga šeima“ yra visiškai teisingas, ir norint viską galima suderinti.

Galvoje nuolat gimsta naujos idėjos, ką norėčiau pasiūlyti studijoje, kokius užsiėmimus ar būrelius organizuoti, tačiau tos idėjos kol kas sugula į mano užrašinę laukti įgyvendinimui tinkamo laiko. Visų pirma esu mama.

Ko palinkėčiau kitoms mamoms... Nepamirškite savęs. Jei turite noro kažką veikti, realizuoti save, keisti, taip ir darykite. Ir tai nereiškia, kad esate bloga mama, nes ne visas dėmesys šeimai ar namams. Vaikams labai reikalingas mamos dėmesys ir niekas to negali pakeisti, bet norint viską galima suderinti.

Nesijauskite, kad privalote kažką daryti - kurti verslą, nes kita mama sukūrė, kepti tortus, nes svečiai to tikisi, ar negrįžti į darbą 2 metus po vaiko gimimo, nes dauguma taip daro. Tik jūs žinote, ką jums norisi daryti. Tad paklausykite savo širdies.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Kaip kurstyti tarpusavio santykius, kad vyras ir žmona jaustųsi nuolat įsimylėję (1)

Koučingo specialistų lektorių Smiltės (39 m.) ir Rolando (52 m.) Juraičių šeimoje auga keturi vaikai – Marija Patricija (19 m.) Teodoras (9 m.), Leonardas (7 m.) ir Glorija Ana (5 m.). Pora ne tik pati stengiasi dėl savo santykių, bet ir dalijasi patarimais su kitais.

Iš Vilniaus į kaimą išsikėlusi Toma čia atrado ramybę ir laiko sau

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Toma Peštenė.

Išskirtiniai kadrai, kai mažieji princai tampa tiesiog vaikais

Tokių akimirkų dažnai neišvysi: Didžiosios Britanijos sosto paveldėtojai su mama, Kembridžo hercogiene Catherine Middleton, dūksta pievoje su kitais vaikais.

Trijų dukryčių mama Asta: labai norėjosi jas aprengti savo mezginiais

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Asta.

Gražiausios akimirkos iš karališkųjų krikštynų Švedijoje (FOTO)

Švedijos princesė Madeleine ir jos sutuoktinis Christopher O'Neill pakrikštijo trečiąją savo atžalą.

7 vaikų mama Sabina Daukantaitė: saldainių ir dovanų vaikams už perskaitytas knygas niekada nežadu

Septynių vaikų mama Sabina Daukantaitė įsitikinusi, kad knyga turi būti tarsi stiklinė vandens – visada šalia.

Jaudinanti Monikos išpažintis: galėjau bet ką paaukoti, kad galėčiau tapti mama (5)

Savo laišku aš noriu įkvėpti ir padrąsinti negalinčias vaikelio susilaukti šeimas. Viskas yra įmanoma! Tiesa, tam reikalinga kantrybė ir didžiulis noras, bei antrosios pusės palaikymas sunkiu metu. Tik mano atveju dar prireikė ir gydytojų bei vaistų...

Kaip šiandien gyvena vyriausia pasaulyje ketvertuko motina, juos pagimdžiusi 65 metų

Prieš trejus metus, 2015 metų gegužės mėnesį, pasaulį apskriejo žinia, jog į rekordų knygą pretenduoja naujas pasiekimas: 65 metų vokietė išnešiojo ir pagimdė ketvertuką. Tai vyriausia pasaulyje moteris, susilaukusi ketvertuko.

Simona: dažniausiai kurdavau, kai vaikas miegojo, iš to kilo ir veiklos pavadinimas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Pažintis su kauniete Radvile: nuosavo verslo įkvėpimu tapo dukrytė ir noras ją puošti

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Radvilė.

Mažajam princui buvo iškilusi reali grėsmė

Vyras teisme prisipažino raginęs surengti išpuolį prieš mažąjį britų princą Džordžą.

Apie didelę šeimą svajojanti Simona: vaikas tikrai nėra priežastis užsidaryti tarp keturių sienų (2)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Simona.

Išskirtinė pažintis su trynukus auginančia kauniečių šeima

Retai sutiksi žmonių, kurie niekuo nesiskundžia, kurie savo gyvenimą mato tik šviesiomis spalvomis ir, kaip patys sako, viskas jiems lengva.

Dviejų sūnų mama Gintarė kuria tai, kas vaikų miegelį daro saldesnį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.

Sveikuoliškų užkandukų receptą sukūrusi Jurgita atrado širdžiai mielą pomėgį (2)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien pas mus svečiuojasi Jurgita.