Tėvai prašė leisti numirti savo kūdikiui: istorijos atomazga

 (21)
Taip vadinamosios "pasyviosios" eutanazijos, kuomet netęsiamas gydymas, savo 4 mėnesiais anksčiau gimusiam vaikui prašę tėvai, verdikto laukė neilgai. Šiandien paaiškėjo šios prieštaringai vertintos istorijos atomazga.
© AFP/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Prancūzijos Puatjė mieste (pranc.Poitiers) šiomis dienomis virė drama, kokios šis nedidelis miestas seniai nebuvo regėjęs. Miesto universitetinėje ligoninėje gulėjo keturiais mėnesiais per anksti gimęs berniukas, kurio gyvybė buvo pakibusi ant plauko. Ir tiesiogine, ir perkeltine prasme.

Šią savaitę istorija apskriejo daugelį žiniasklaidos priemonių - gerokai per anksti gimusio vaiko tėvai apsisprendė taikyti savo mažyliui taip vadinamąją "pasyviąją" eutanaziją, kuomet netęsiamas gydymas, nes nemato to prasmės.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Moteris pagimdė trynukus, kai to nesitikėjo niekas
51-erių metų verslininkė laukiasi antro vaiko

Tėvai prašė leisti numirti savo kūdikiui: istorijos atomazga
© AFP/Scanpix

Berniukas, pavadintas Titouan, gimė rugpjūčio 31 dieną keturiais mėnesiais anksčiau laiko (25 nėštumo savaitę) ir svėrė 900 gramus. 

Itin per ankstyvo gimdymo metu jo smegenims buvo padaryta neatitaisoma žala, dėl kurios medikai tėvams nežadėjo nieko gero. Buvo aišku, kad berniuko laukia visiška negalia, paralyžius

Vaiko tėvai apsisprendė, jog nenori toliau tęsti sūnaus kančių ir paprašė leisti jam numirti.

Tėvai prašė leisti numirti savo kūdikiui: istorijos atomazga
© AFP/Scanpix

"Mes priėmėme šį nelengvą sprendimą per savaitę", - sakė kūdikio motina  Melanie ir tėvas Aurelien.

Tačiau iš karto po šio sprendimo ligoninė neskubėjo atjungti naujagimio gyvybę palaikančius aparatus. Ligoninės medikai sakė, kad jiems dar reikia laiko, per kurį būtų galutinai įvertinta vaiko smegenims ir sveikatai padaryta žala bei to pasekmės jo ateičiai. 

Tėvai prašė leisti numirti savo kūdikiui: istorijos atomazga
© AFP/Scanpix

Universitetinės  Puatjė miesto ligoninės profesorius Dr. Fabrice Pierre žiniasklaidai sakė, kad tokių sprendimų greitai priimti negalima. Tėvų prašymu, į pagalbą buvo paprašyti kitos ligoninės atstovai, kurie įvertinę situaciją, pasisakė už "pasyviąją" eutanaziją neišnešiotam naujagimiui.

Tėvai prašė leisti numirti savo kūdikiui: istorijos atomazga
© AFP/Scanpix

Tėvai kreipėsi į šalies Etikos komisiją, kuri turėjo įvertinti susidariusią situaciją ir priimti sprendimą.

Į šią istoriją jautriai reagavo ne tik Prancūzijos, bet ir kitų Europos šalių žmonės. Vieni kaltino mažylio tėvus, kad jie elgiasi lyg žmogžudžiai ir palaikė ligoninės politiką, kiti teisino juos ir siuntė palaikymo žinutes.

Tėvai prašė leisti numirti savo kūdikiui: istorijos atomazga
© AFP/Scanpix

Šiandien iš Prancūzijos atkeliavo netikėta žinia - Titouan mirė. Vakar vakare ligoninės atstovai priėmė sprendimą, kad yra pakankamai medicininių įrodymų, ir atjungė jo gyvybę palaikančius aparatus.   

Etikos komisijos išvados kol kas dar nepaskelbtos.

Tėvai prašė leisti numirti savo kūdikiui: istorijos atomazga
© AFP/Scanpix
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Iš miesto į kaimą išsikėlusi šeima: kasdien – po 100 km? Na, ir kas čia tokio (10)

Elena (28 m.) ir Viktoras (32 m.) Silickai, šiemet daugiavaikių šeimų asociacijos „Mes" organizuojamuose rinkimuose nominuoti Metų šeima, prieš keletą metų miesto šurmulį iškeitė į kaimo ramybę.

Karališkos šeimos, kurių didžiausias turtas – būrys vaikų

Princas Williamas ir jo žmona Kate Middleton laukia trečio vaiko. Ši žinia sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo. Visgi daugiavaikės šeimos nėra retenybė tarp daugelio šalių valdančių dinastijų.

Akimirkos iš Zvonkų dvynukų gimtadienio: Kalėdų senelis ir kitos linksmybės

Pirmojoje K. ir D. Zvonkų dvynių gimtadienio šventėje buvo visko – ir Kalėdų Senelis, ir daug vaikų juoko, ir linksmybių.

Kate Middleton trečiu gimdymu ketina sulaužyti tradicijas (1)

Sklando gandai, kad Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton svarsto galimybę trečiąją atžalą gimdyti namuose. Apie tai pranešė Didžiosios Britanijos žiniasklaida, skelbia womanshealth.com.

Mažasis princas per kalėdinį vaidinimą gavo toli gražu ne karališką vaidmenį (6)

Prieš Kalėdas daugelyje vaikų darželių ir mokyklų tėvai kviečiami į vaidinimus, kuriuos vaikai rodo spektaklį, deklamuoja eilėraščius ar dainuoja dainas.

Dukrytės Onos susilaukusi dainininkė Ieva Narkutė: „Motinystė būna visokia"

Dainininkė, dainų kūrėja Ieva Narkutė-Šeduikienė (29 m.), susilaukusi pirmagimės Onos, pernai lapkritį prisidėjo prie mamų genties. Kaip scenoje fatališkos moters įspūdį keliančiai Ievai sekasi kurti naują – mamos vaidmenį?

Jurgita Pocienė: vieną auginti sunkiau negu šešis (6)

Visos mamos žino, kad vaikus tarpusavyje lyginti šiukštu draudžiama. Mes to ir nedarysime. Tačiau kai pokalbio leidiesi su šešių vaikų – trylikametės Pajautos, vienuolikmetės Mortos, dešimt­metės Barboros, septynerių Kerniaus, dvimetuko Petro ir vos prieš du mėnesius į šeimą atėjusios Katrės mama Jurgita Pociene (40 m.), negali jos nepaklausti, ar skiriasi pirmo ir, tarkim, penkto ar šešto vaiko gimdymas bei auginimas. Kaip metams bėgant keitėsi pačios Jurgitos požiūris į motinystę?

7 įsimintinos princo mintys apie tėvystę ir vaikus

Princas Williamas su žmona Kate Middleton augina 4 metų George ir 2 metų Charlotte. Trečiasis poros mažylis gims 2018 metų pavasarį.

Stereotipų nepabūgę vilniečiai nusprendė įsivaikinti romų tautybės mergaitę

Ingrida (29 m.) ir Ignas (37 m.) Vaitiekūnai prieš dvejus metus nusprendė įsivaikinti romų tautybės penkiametę Mariją. Dabar mergaitė, kaip pati sakė, gyvena laimingą gyvenimą. Ji – toks pats vaikas kaip ir kiti jos bendraamžiai, turinti savo charakterį, kaprizų, yra be galo smalsi. Kai kalbėjome su jos tėvais, ji net kelis kartus patikslino, kodėl vienaip ar kitaip elgėsi.

Paaiškėjo paslaptis, ko Kalėdų senelio paprašė mažasis princas George (11)

Ar jūsų mažyliai jau parašė laišką Kalėdų seneliui? Taip? Ir kokie jų norai? Nauja lėlė, robotukas, o gal net išmanusis telefonas?

Pirmąjį gimtadienį pasitinkantys Zvonkų dvyniai su mama ilsėjosi Egipte (2)

Gimus mažyliams Kornelijai ir Donatui, kurie gruodžio 1 dieną švenčia pirmąjį gimtadienį, dainininkei Katažinai Zvonkuvienei teko kiek pakeisti savo keliavimo įpročius.

TV žvaigždė Andrejus Malachovas savo vaikui vardą išrinko neįprastu būdu

Kaip praneša Rusijos žiniasklaida, neseniai tėčiu pirmą kartą tapęs 45 metų TV laidų vedėjas Andrejus Malachovas savo sūnui vardą nusprendė išrinkti tiesioginio eterio metu.

Dainininkė Augustė: sūnus gimė vakare, o ryte jam jau darė operaciją (7)

Dainininkė Augustė Vedrickaitė (32 m.) vos prieš kelis mėnesius tapo mama. Ji su gyvenimo draugu Marijumi Šeiboku augina sūnelį Arijų.

Eglė Straleckaitė: dabar svarbiausia – neužbučiuoti vaikelio

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina trijų mėnesių dukrytę Vakarę.

Princą George ir princesę Charlotte aplankė ypatingi svečiai

Karališkosios šeimos atžalos princas George ir princesė Charlotte vakar sulaukė ypatingų ir seniai matytų svečių.