Tėvai prašė leisti numirti savo kūdikiui: istorijos atomazga

 (21)
Taip vadinamosios "pasyviosios" eutanazijos, kuomet netęsiamas gydymas, savo 4 mėnesiais anksčiau gimusiam vaikui prašę tėvai, verdikto laukė neilgai. Šiandien paaiškėjo šios prieštaringai vertintos istorijos atomazga.
© AFP/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Prancūzijos Puatjė mieste (pranc.Poitiers) šiomis dienomis virė drama, kokios šis nedidelis miestas seniai nebuvo regėjęs. Miesto universitetinėje ligoninėje gulėjo keturiais mėnesiais per anksti gimęs berniukas, kurio gyvybė buvo pakibusi ant plauko. Ir tiesiogine, ir perkeltine prasme.

Šią savaitę istorija apskriejo daugelį žiniasklaidos priemonių - gerokai per anksti gimusio vaiko tėvai apsisprendė taikyti savo mažyliui taip vadinamąją "pasyviąją" eutanaziją, kuomet netęsiamas gydymas, nes nemato to prasmės.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Moteris pagimdė trynukus, kai to nesitikėjo niekas
51-erių metų verslininkė laukiasi antro vaiko

Tėvai prašė leisti numirti savo kūdikiui: istorijos atomazga
© AFP/Scanpix

Berniukas, pavadintas Titouan, gimė rugpjūčio 31 dieną keturiais mėnesiais anksčiau laiko (25 nėštumo savaitę) ir svėrė 900 gramus. 

Itin per ankstyvo gimdymo metu jo smegenims buvo padaryta neatitaisoma žala, dėl kurios medikai tėvams nežadėjo nieko gero. Buvo aišku, kad berniuko laukia visiška negalia, paralyžius

Vaiko tėvai apsisprendė, jog nenori toliau tęsti sūnaus kančių ir paprašė leisti jam numirti.

Tėvai prašė leisti numirti savo kūdikiui: istorijos atomazga
© AFP/Scanpix

"Mes priėmėme šį nelengvą sprendimą per savaitę", - sakė kūdikio motina  Melanie ir tėvas Aurelien.

Tačiau iš karto po šio sprendimo ligoninė neskubėjo atjungti naujagimio gyvybę palaikančius aparatus. Ligoninės medikai sakė, kad jiems dar reikia laiko, per kurį būtų galutinai įvertinta vaiko smegenims ir sveikatai padaryta žala bei to pasekmės jo ateičiai. 

Tėvai prašė leisti numirti savo kūdikiui: istorijos atomazga
© AFP/Scanpix

Universitetinės  Puatjė miesto ligoninės profesorius Dr. Fabrice Pierre žiniasklaidai sakė, kad tokių sprendimų greitai priimti negalima. Tėvų prašymu, į pagalbą buvo paprašyti kitos ligoninės atstovai, kurie įvertinę situaciją, pasisakė už "pasyviąją" eutanaziją neišnešiotam naujagimiui.

Tėvai prašė leisti numirti savo kūdikiui: istorijos atomazga
© AFP/Scanpix

Tėvai kreipėsi į šalies Etikos komisiją, kuri turėjo įvertinti susidariusią situaciją ir priimti sprendimą.

Į šią istoriją jautriai reagavo ne tik Prancūzijos, bet ir kitų Europos šalių žmonės. Vieni kaltino mažylio tėvus, kad jie elgiasi lyg žmogžudžiai ir palaikė ligoninės politiką, kiti teisino juos ir siuntė palaikymo žinutes.

Tėvai prašė leisti numirti savo kūdikiui: istorijos atomazga
© AFP/Scanpix

Šiandien iš Prancūzijos atkeliavo netikėta žinia - Titouan mirė. Vakar vakare ligoninės atstovai priėmė sprendimą, kad yra pakankamai medicininių įrodymų, ir atjungė jo gyvybę palaikančius aparatus.   

Etikos komisijos išvados kol kas dar nepaskelbtos.

Tėvai prašė leisti numirti savo kūdikiui: istorijos atomazga
© AFP/Scanpix
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (1)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.

Neeilinis 35 savaičių nėščiosios poelgis

Buvusi Olimpinių žaidynių čempionė plaukikė Libby Trickett (33) šį savaitgalį nustebino visus neįprastu rekordu, kurį pasiekė iki gimdymo likus mėnesiui.

Dainininkė Gintarė Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai prabilo apie tai, ką patyrė (1)

Dainininkė G. Karaliūnaitė pirmą kartą atvirai: apie subyrėjusią trečią santuoką, patirtą smurtą ir kūdikio netektį.

Rimantė Kulvinskytė: kaip jūs nepradedate smaugti tokių tėvų? (1)

Maistas gali būti ir priešas, ir draugas. Tačiau kaip rasti teisingos mitybos raktą, kai yra ne tik priešprieša tarp veganų, vegetarų ir visavalgių, tačiau jų pateikiamos teisingos mitybos taisyklės prieštarauja viena kitai?

4 vaikų tėtis Nikas Vujičius pasidalijo įspūdingomis savo dvynukių nuotraukomis

Nikas Vujičičius su žmona Kanae augina keturis vaikus. Prieš mėnesį gimusioms dvynukėms šeima surengė pirmąją fotosesiją.

Atviras interviu su socialine globėja, kurios širdyje yra vietos nepagimdytiems vaikams (8)

Laikinoji socialinė globėja Almeda (27 m.) ir jos vyras Ernestas Tričius (30 m.) augina 9 mėnesių sūnų Polą ir 3 mėnesių globotinį Dominyką. Juos abu žindo savo pienuku.

Eglė Straleckaitė: „Dabar svarbiausia – neužbučiuoti"

Šokėja ir šokių mokytoja Eglė Straleckaitė–Daugėlė (25 m.) su vyru verslininku Justinu Daugėla (28 m.) augina dukrytę Vakarę. Atvirai – apie gimdymą ir žindymą bei motinystės pirmuosius žingsnius.

Vaikai, kurie užaugo su TAVO VAIKO žurnalu: kai svajonės pildosi

Viena populiariausių TAVO VAIKO žurnalo rubrikų - „Redakcijos kūdikis“. Visus metus redakcija stebi ir aprašo kūdikio vystymąsi nuo gimimo iki metų.

Svarbi detalė, kodėl princesė Charlotte darželį pradeda lankyti būtent dabar

Dveji su puse metų. Toks amžius pasirodė idealus pradėti lankyti vaikų darželį Didžiosios Britanijos princesei Charlotte.

Giedrės gyvenimą pakeitęs gimdymas įkvėpė imtis naujos veiklos Lietuvoje

Su dviejų vaikų mama Giedre Šopaite – Šilinskiene susipažinau „Reach for change" organizuotoje konferencijoje „Kurkime geresnį pasaulį vaikams". Iš visų pranešėjų jos pasakojimas įstrigo labiausiai – buvo asmeniškiausias ir jautriausias.