Toma Dambrauskė: net skaudžiausios gyvenimo patirtys negali palaužti noro tapti mama

Jau gegužės 6 d. visų Lietuvos moterų laukia nuostabi dovana – konferencija „Sveika ir laiminga mama“, suteiksianti daugybę atsakymų visoms sąmoninga motinyste besidominčioms mamoms.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Viena konferencijos ambasadorių - drabužių prekės ženklo „Happeak“ bendrasavininkė, pozityvumu trykštanti dvynukų mama Toma Dambrauskė. Patyrusi įvairių nėštumo komplikacijų, Toma nori padrąsinti visas moteris, svajojančias apie motinystę, siekti savo svajonių ir niekada jų neišsižadėti!

Toma, prisidedate prie gražios pavasarinės misijos „Sveika ir laiminga mama“ kūrimo! Kokią mamą, Jūsų nuomone, galima pavadinti sveika ir laiminga?

Sveika ir laiminga mama yra tokia moteris, kuriai vaikų atsiradimas gyvenimo neapverčia aukštyn kojomis. Žinoma, būna nemigo naktų, nuovargio, tačiau šie faktai tikrai nėra reikšmingi, palyginus su vaikų šypsenomis, naujai išmoktais garsais, judesiais ir kitais pasiekimais. Laiminga mama ta, kuri sugeba mėgautis motinyste!

Kuo norėtumėte pasidalinti su kitomis mamomis, konferencijos dalyvėmis?

Noriu įkvėpti moteris atsakingai ir su mylinčiomis širdimis žiūrėti į šeimos pagausėjimą, pasidalindama savo asmenine patirtimi.

Toma, ar motinystė keičia moters gyvenimą? Kokius pokyčius pajutote pati? Pasidalinkite savo patirtimi.

Motinystė visapusiškai pakeitė mano gyvenimą, tačiau jo nesujaukė. Priešingai - viską sudėliojo į reikiamas vietas. Manyje atsirado daugiau harmonijos ir suvokimo, jog motinystė man buvo tiesiog skirta. Šis patyrimas atnešė ir ramybės jausmą, sumišusį su kasdienių iššūkių nerimu, kurį neišvengiamai iššaukia vaikai. Tapusi mama tapau labai laiminga, o kartu ir nuolat besijaudinanti dėl „kažko“. Šiuos, atrodytų, skirtingus jausmus jaučiu kartu, kaip absoliučią harmoniją.

O kaip tėvystė keičia vyrus?

Mano vyras jau yra patyręs tėvystės džiaugsmą anksčiau. Tačiau vėl išgyventi vaiko gimimą po dešimties metų pertraukos, manau, yra didžiulis iššūkis! Juk per tiek metų stipriai keičiasi tiek žmonės, tiek aplinka, tiek pats tėvystės suvokimas.

Gimus vaikams kasdienybėje atsiranda daugiau iššūkių, kuriems privalu rasti darnių sprendimų – tai kuria tvirtesnius šeimos ir santykių šeimoje pamatus.

Dar iki motinystės susidūrėte su įvairiais gyvenimo iššūkiais. Kokia buvo stipriausia Jūsų varomoji jėga, neleidusi pasiduoti ir nuolat skatinusi judėti pirmyn?

Išgyvenimų išties buvo daug ir stiprių. Tai ir skausmingos sveikatos procedūros, kasdieniai adatų dūriai, operacijos. Skausmingiausia buvo tiek laukti ir nesulaukti, o vėliau ir netekti taip laukto pirmojo vaikelio.

Gimus vaikams kasdienybėje atsiranda daugiau iššūkių, kuriems privalu rasti darnių sprendimų – tai kuria tvirtesnius šeimos ir santykių šeimoje pamatus.
Toma Dambrauskė

Mano „variklis“ šiuo laikotarpiu buvo mano vyras – sulaukiau didžiulio jo palaikymo. Išlikome vieningi kaip šeima, kaip komanda, kaip mylintys vienas kitą žmonės. Žinoma, buvo visko: audrų, baimės, nerimo, pykčio, bet mes labai mylime vienas kitą ir labai norėjome šeimos, vaikų. Mūsų svajonė stūmė mus į priekį!

Kaip manote, kas yra svarbiausia norint susilaukti vaikų?

Prieš pradedant kelionę vaikelio ir šeimos kūrimo link, svarbiausia yra labai to norėti. Norėti ne paties fakto turėti vaikų, bet su meile padėti užaugti naujam žmogui! Tokį norą privalo turėti abu tėvai.

Kokie esminiai kriterijai vienija darnias, sveikas ir laimingas šeimas? O gal Jūsų šeima turi savo unikalią laimės formulę?

Laimės formulę sudaro šeimos bendrumas, darni komunikacija, atlaidumas, pasitikėjimas savimi ir savo šeima, kaip vienetu. Ne visuomet pavyksta iš karto, tačiau gyvename tam, kad viso to išmoktume!

Kaip išsiverčiate be auklių, močiučių pagalbos? Juk esate verslininkė, dvynukų mama, žmona.

Visi pavargstame, visi turime tas pačias 24 valandas per parą. Tačiau norint kažką gyvenime suderinti, viskas yra įmanoma! Jei viską darome dar ir su šypsena, reikalai juda kur kas lengviau. Kalbant apie aukles ir močiutes, joms dar ne laikas – šiuo metu noriu pati matyti savo vaikus augančius kasdien!

Toma, kaip Jums pavyksta išlikti tokiai pozityviai?

Gyvenime patyriau nemažai skausmo – tiek fizinio, tiek emocinio, kuris išmokė mane pozityviai žiūrėti į visus naujus gyvenimo iššūkius. Kitaip būčiau palūžusi jau seniai. Taip pat, visad turiu svajonių, kurias noriu įgyvendinti!

Ačiū už pokalbį!

Projekto „Sveika ir laiminga mama“ misija – supažindinti moteris su naujausiomis sveikatingumo metodikomis ir asmeninio tobulėjimo sprendimais, padėsiančiais sėkmingai planuoti šeimos pagausėjimą, kurti tvirtus ir darnius poros tarpusavio santykius ir visokeriopai realizuoti savo moterišką prigimtį šeimoje ir už jos ribų. Konferencija „Sveika ir laiminga mama“ įvyks 2018 metų gegužės 6 dieną, Vilniaus „Compensa“ koncertų salėje. Daugiau informacijos apie renginį galite rasti čia: https://www.mamosdiena.lt/.

Parengė Laura Garšvienė, Miglė Kačinskaitė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.

Stilingus rūbus vaikams kurianti Beata atskleidžia savo sėkmės paslaptį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien kviečiame susipažinti su Beata.

Gintarės sukurtus drabužėlius pirmieji išbando ir demonstruoja vaikai

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums el.paštu portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.

Iš Vilniaus į kaimą išsikėlusi Toma čia atrado ramybę ir laiko sau

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Toma Peštenė.