Trynukus auginanti klaipėdietė: sauskelnes perkame užsienyje, nes ten jos pigesnės

 (10)
Ketvirtadienį Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas aplankė jau ūgtelėjusius ir sustiprėjusius, pernai rugsėjį gimusius trynukus - Mariją, Gabrielę ir Dovydą. Dabar jau aštuonerių mėnesių mažyliai, apsupti mamos ir tėčio meilės, šilumos ir rūpesčio, auga sveiki, yra guvūs, linksmi ir jau kone prisivijo savo bendraamžius.
© Organizatorių nuotr.

Linkėdamas sveikatos Savivaldybės vadovas kiekvienam padovanojo po triratuką ir po knygą, kurioje gausu pasakų, lopšinių, net mažųjų mėgstamų patiekalų receptų. Jis pabrėžė, kad trynukai gimsta retai, todėl itin smagu, kad rajone yra tokių šeimų.

Dviejų mergaičių ir berniuko tėveliai Alvyda ir Marijus Dargiai padėkojo už dėmesį ir dovanas. „Laukiame svečių, ypač mažieji džiaugiasi, kai yra, kas panešioja, pažaidžia, pabendrauja", - kalbėjo laiminga mama. Maciuičių kaime gyvenanti šeima, iš karto susilaukusi trejeto, pasakojo susidurianti su įvairiausias rūpesčiais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kiek normalu per nėštumą priaugti svorio?
Šokiruojantis tyrimas apie nenorinčius turėti vaikų

„Teko ir didesnį automobilį įsigyti, užtrukome, kol nusipirkome tinkamą trynukams skirtą vežimą. Mažyliams reikia daug sauskelnių, kurias dažniausiai perkame užsienyje, nes jos ten gerokai pigesnės. Brangiai atsieina mišinėliai, tačiau tenka suktis", - optimizmo nestokojo tėtis, sakydamas, kad valstybė galėtų labiau finansiškai remti tokias šeimas. Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, išmokų dydis nepriklauso nuo vaikų skaičiaus - vienodai mokama už vieną, du ar tris vaikus. Meras V. Dačkauskas užsiminė, kad reikėtų paieškoti papildomos paramos galimybių iš Savivaldybės biudžeto.

<span style="color: #ff0000;">Trynukus auginanti klaipėdietė:</span> sauskelnes perkame užsienyje, nes ten jos pigesnės
© Organizatorių nuotr.

Rudenį pirmąjį gimtadienį švęsiantys mažyliai jau pradėjo valgyti košes. Marijai išdygę 4 dantukai, Gabrielei ir Dovydui pirmieji turėtų prasikalti artimiausiomis dienomis. Kiekvienas iš jų išsiskiria savu būdu - smulkiausia Gabrielė yra judri, išdykusi, sesutė Marija - rimta ir rami mergaitė, o brolis - vyriškai santūrus. „Sunkiausia būna, kai pradedame sirgti. Žinoma, suserga visi, tačiau ne vienu metu - vienas pasveiksta, tada sunegaluoja kitas - ir taip, kol visiškai pasveikstame", - pasakojo vos spėjanti suktis mama.

Šeima neužsidaro tarp keturių sienų, kaip galėtų atrodyti. Dažnai visi penki vyksta į pajūrį, uostamiestį. Sudėtingiausia apsipirkti. Mat trynukų vežimo plotis siekia net 116 cm, tad reikia iš anksto apgalvoti, kur bus galima pravažiuoti. Parduotuvės bei kiti pastatai nėra pritaikyti tokiems dideliems vežimams, kartais net pro duris vos pavyksta pratilpti.

Alvyda ir Marijus susiplanuoja ir laisvą nuo mažylių laiką - šoka studijoje „Svajonė", su kurios nariais bei savo trejetu ketina vykti poilsiauti į Preilą. Išėję į viešumą, be abejo, sulaukia daug aplinkinių dėmesio, prie kurio jau priprato.

„Kartą gatvėje sustojo automobilis, kad galėtų nufotografuoti. Pasitaiko, kad mus atpažįsta, nors tuo metu būname be vaikų, kalbina, siūlo mažyliams dovanoti rūbų. Esame dėkingi visiems, iš kurių sulaukėme paramos - pavieniams žmonėms, mišinukų gamintojams, Veiklių moterų sambūriui, Ežaičių bendruomenei, Savivaldybei", - sakė Dargių šeima.

Pernai ir šiemet Klaipėdos rajono savivaldybėje iš viso registruoti keturi trynukai (vieni gimė ir gyvena užsienyje). Savivaldybės meras V. Dačkauskas ketina aplankyti ir kitas dvi trynukų susilaukusias šeimas iš Šukaičių kaimo ir Gargždų miesto.

Agnė Ratkienė

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Išplepėjo, kokios lyties dvynių laukiasi Clooney (4)

Praėjusi savaitė pasaulyje į istoriją įėjo kaip "dvynių savaitė".

Skandalinga fotosesija prieš 6 metus: kaip gražiausia vadinta mergaitė atrodo šiandien (24)

Vaikų kaip modelių naudojimas madų industrijoje visada buvo vertinamas prieštaringai. Daugelis žmonių mano, kad tai negerai – esą, vaikas patiria neigiamą poveikį ir tai jam kenkia.

Garsios dainininkės žodžiai siunčia žinią visoms pasaulio mamoms (5)

Esame įpratę matyti, kad žinomos moterys - Holivudo aktorės ar visame pasaulyje garsios dainininkės, sportininkės - po gimdymo gana greitai atrodo taip, tarsi jų kūnai nepatyrė nėštumo.

Ko galime pasimokyti iš Kate Middleton (17)

Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Kate Middleton nori įdiegti vaikams tvirtas vertybes. Apie tai, kad labai svarbu lavinti vaikų emocinį intelektą, o ne tik mokyti juos matematikos ar rašymo, karališkoji pora prakalbo viešai.

Katažina Zvonkuvienė – apie patirtą pragarą nėštumo metu (75)

Dvynių Donato ir Kornelijos susilaukę Katažina ir Deivydas Zvonkai ryžosi atviram interviu apie nėštumo metu patirtą nerimą.

Beyonce patvirtino: taip, aš laukiuosi dvynių

Trečiadienio vakarą socialinis tinklas "Instagram" suūžė nuo netikėtos naujienos: dainininkė Beyonce paskelbė esanti nėščia.

Kristina Savickytė-Damanskienė prabilo apie skaudžią savo praeities patirtį (20)

„Sumažinkime lūkesčius savo vaikams ir žiūrėkime į jų esmę, o ne matykime juos tokius, kokius norime matyti", – skatina trijų vaikų mama aktorė Kristina Savickytė -Damanskienė ir priduria, jog šis suvokimas atėjo ne iš karto, o nuosekliai dirbant ir ieškant atsakymų į svarbiausius gyvenimo klausimus.

Dainininkas nustebino gerbėjus: gimė trynukai

Trigubas džiaugsmas JAV dainininko Pharrell Williams šeimoje. Pranešama, kad jis su žmona susilaukė trynukų.

Holivudo veteranas tėčiu tapo devintą kartą (36)

Sulaukęs 61 metų garsusis Holivudo aktorius Melas Gibsonas vėl tapo tėčiu. Jau devintą kartą.

Karališkosios poros ir jų vaikų laukia didžiulės permainos (22)

Princo Williamo (34) ir Kate Middleton (35) gyvenime nusimato rimtų permainų. Karališkieji rūmai išplatino oficialų spaudos pranešimą, kuriame pranešama, kas ir kodėl keisis garsiosios šeimos gyvenime.

Knygą apie nevaisingumą parašiusi lietuvė: įkalbinti žmones atsiverti buvo nelengva (10)

Kodėl šiandien tiek daug jaunų porų negali susilaukti vaikų? Kokie jausmai apima, kai po 15 nevaisingumo metų paimi ant rankų ką tik gimusį kūdikį? Knygą „Kai atgimsta viltis“ parašiusi Gintarė Jankauskienė drąsiai ir atvirai pažvelgė į nevaisingumo temą Lietuvoje.

50 metų sulaukusi Janet Jackson pirmą kartą tapo mama (13)

Pranešama, kad sausio 3 dieną, antradienį, dainininkė Janet Jackson pagimdė sveiką sūnų.

Netradicinis interviu su Andriumi Mamontovu: klausimai, kurių suaugusieji neužduoda (19)

TAVO VAIKO žurnale esančioje rubrikoje „Kaip paaiškintum vaikui“ kalbinami žinomi Lietuvos tėčiai, kurie atsako į mažų vaikų klausimus.

Agnė Jagelavičiūtė: jeigu neturėtumėm vaiko, mes jau seniai būtumėm išsiskyrę (43)

Atvirą interviu davusi Agnė Jagelavičiūtė prisipažįsta pasimokiusi gyvenime, kad ambicijos griauna šeimą.

TOP 20 įspūdingiausių karališkosios šeimos nuotraukų (1)

Besibaigiantys 2016 - ieji metai įsimintini buvo Didžiosios Britanijos princo Williamo šeimai.