Trynukus auginanti klaipėdietė: sauskelnes perkame užsienyje, nes ten jos pigesnės

 (10)
Ketvirtadienį Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas aplankė jau ūgtelėjusius ir sustiprėjusius, pernai rugsėjį gimusius trynukus - Mariją, Gabrielę ir Dovydą. Dabar jau aštuonerių mėnesių mažyliai, apsupti mamos ir tėčio meilės, šilumos ir rūpesčio, auga sveiki, yra guvūs, linksmi ir jau kone prisivijo savo bendraamžius.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Linkėdamas sveikatos Savivaldybės vadovas kiekvienam padovanojo po triratuką ir po knygą, kurioje gausu pasakų, lopšinių, net mažųjų mėgstamų patiekalų receptų. Jis pabrėžė, kad trynukai gimsta retai, todėl itin smagu, kad rajone yra tokių šeimų.

Dviejų mergaičių ir berniuko tėveliai Alvyda ir Marijus Dargiai padėkojo už dėmesį ir dovanas. „Laukiame svečių, ypač mažieji džiaugiasi, kai yra, kas panešioja, pažaidžia, pabendrauja", - kalbėjo laiminga mama. Maciuičių kaime gyvenanti šeima, iš karto susilaukusi trejeto, pasakojo susidurianti su įvairiausias rūpesčiais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kiek normalu per nėštumą priaugti svorio?
Šokiruojantis tyrimas apie nenorinčius turėti vaikų

„Teko ir didesnį automobilį įsigyti, užtrukome, kol nusipirkome tinkamą trynukams skirtą vežimą. Mažyliams reikia daug sauskelnių, kurias dažniausiai perkame užsienyje, nes jos ten gerokai pigesnės. Brangiai atsieina mišinėliai, tačiau tenka suktis", - optimizmo nestokojo tėtis, sakydamas, kad valstybė galėtų labiau finansiškai remti tokias šeimas. Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, išmokų dydis nepriklauso nuo vaikų skaičiaus - vienodai mokama už vieną, du ar tris vaikus. Meras V. Dačkauskas užsiminė, kad reikėtų paieškoti papildomos paramos galimybių iš Savivaldybės biudžeto.

<span style="color: #ff0000;">Trynukus auginanti klaipėdietė:</span> sauskelnes perkame užsienyje, nes ten jos pigesnės
© Organizatorių nuotr.

Rudenį pirmąjį gimtadienį švęsiantys mažyliai jau pradėjo valgyti košes. Marijai išdygę 4 dantukai, Gabrielei ir Dovydui pirmieji turėtų prasikalti artimiausiomis dienomis. Kiekvienas iš jų išsiskiria savu būdu - smulkiausia Gabrielė yra judri, išdykusi, sesutė Marija - rimta ir rami mergaitė, o brolis - vyriškai santūrus. „Sunkiausia būna, kai pradedame sirgti. Žinoma, suserga visi, tačiau ne vienu metu - vienas pasveiksta, tada sunegaluoja kitas - ir taip, kol visiškai pasveikstame", - pasakojo vos spėjanti suktis mama.

Šeima neužsidaro tarp keturių sienų, kaip galėtų atrodyti. Dažnai visi penki vyksta į pajūrį, uostamiestį. Sudėtingiausia apsipirkti. Mat trynukų vežimo plotis siekia net 116 cm, tad reikia iš anksto apgalvoti, kur bus galima pravažiuoti. Parduotuvės bei kiti pastatai nėra pritaikyti tokiems dideliems vežimams, kartais net pro duris vos pavyksta pratilpti.

Alvyda ir Marijus susiplanuoja ir laisvą nuo mažylių laiką - šoka studijoje „Svajonė", su kurios nariais bei savo trejetu ketina vykti poilsiauti į Preilą. Išėję į viešumą, be abejo, sulaukia daug aplinkinių dėmesio, prie kurio jau priprato.

„Kartą gatvėje sustojo automobilis, kad galėtų nufotografuoti. Pasitaiko, kad mus atpažįsta, nors tuo metu būname be vaikų, kalbina, siūlo mažyliams dovanoti rūbų. Esame dėkingi visiems, iš kurių sulaukėme paramos - pavieniams žmonėms, mišinukų gamintojams, Veiklių moterų sambūriui, Ežaičių bendruomenei, Savivaldybei", - sakė Dargių šeima.

Pernai ir šiemet Klaipėdos rajono savivaldybėje iš viso registruoti keturi trynukai (vieni gimė ir gyvena užsienyje). Savivaldybės meras V. Dačkauskas ketina aplankyti ir kitas dvi trynukų susilaukusias šeimas iš Šukaičių kaimo ir Gargždų miesto.

Agnė Ratkienė

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Dainininkė Beata Wilkin: po skyrybų likau viena su dviem vaikais

Legendinės grupės „Funky” vokalistę Beatą Wilkin dabar atpažįsta ne kiekvienas jaunas lietuvis, nors kadaise ją buvo galima vadinti viena geidžiamiausių Lietuvos merginų.

Du vaikus įvaikinusi šeima įvardijo didžiausius patiriamus sunkumus

Du vaikus į šeimą priėmę Laurynas Kaminskas ir Živilė Kaminskienė įvardijo, ko trūksta įtėviams ir globėjams Lietuvoje.

Tapusi mama Giedrė įgyvendino savo svajonę, kuri gimė iš meilės kelionėms ir fotografijai (1)

Portalas TavoVaikas.lt atidaro naują rubriką KURIANTI MAMA apie šeimas, kurias vaiko gimimas įkvėpė naujiems iššūkiams. Šiandien kviečiame susipažinti su žavia ir veiklia Vincento mama Giedre.

Andrė AMIYA Pabarčiūtė: kaip keičiasi moters pasaulis susilaukus kūdikio

Ne paslaptis, jog motinystė – tai gamtos sukurtas vienas natūraliausių ir tobuliausių moters savirealizacijos būdų. Kartu tai ir įstabi bei atsakinga dovana moteriškai prigimčiai.

5 vaikų mama: „Aš labai myliu Lietuvą“

Penkis vaikus auginanti Neringa rašo tinklaraštį „Mama su šypsena kišenėje“. Kovo 11 - osios proga – šventiniai Neringos pamąstymai.

Ieva Mackevičienė: laukdamasi antro vaiko darai mažiau klaidų

Kad artėjantis šeimos pagausėjimas keltų kuo mažiau nerimo bei rūpesčių, svarbu tam tinkamai pasiruošti: iš anksto įsigyti būtiniausius daiktus, kurių prireiks vos vaikui gimus.

Neseniai mama tapusi Kylie Jenner sulaukė kritikos strėlių

Jauniausioji Kardashianų šeimos sesutė Kylie mama tapo šių metų vasario 1-ąją.

Olga Malaškevičienė: „Pirmiausia savo vaikui turi būti tėvas, tik paskui – draugas“

„Visi trys vaikai yra tokie skirtingi, kad genofondas mūsų šeimoje neturi jokios reikšmės“, – linksmai pokalbį pradeda Olga. Ji su vyru Gediminu augina tris dukras. Dvi iš jų – biologinės, o trečioji – jauniausioji – įvaikinta.

K. Zvonkuvienė: noriu, kad vaikai augtų tikintys, garbingi, kuklūs, kultūringi, mandagūs, gerbtų tėvus ir aplinkinius

Katažina Zvonkuvienė įsitikinusi, kad tėvai vaikams yra veidrodis, tad ji ir siekia juo būti savo vaikams.

S. Paltanavičius: mūsų didžioji klaida – manyti, kad vaikus auklėti ir ugdyti turime ne mes, o kažkas kitas

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie partizanų vaidmenį pokario laikotarpiu, apie valstybės simbolius ir jų vietą, apie emigraciją ir tėvynės meilę. Ginčai, nuomonės, pranešimai – visa tai veikia kiekvieną šeimą, kurios namuose bent kartais įjungiamas televizorius ar radijas.

Kristina Savickytė - Damanskienė turi tris patarimus visiems tėvams

Suaugusiųjų elgesys su vaiku didžiąja dalimi formuoja vaiko požiūrį į save ir aplinką, o vaikystės patirtys turi didelės įtakos jau suaugusio žmogaus gyvenimo kokybei.

Aktorė ir režisierė Ieva Jackevičiūtė apie motinystę: reikia įsiklausyti į savo prigimtį

Ieva Jackevičiūtė prieš šešerius metus buvo visur: vedė TV laidas, dalyvavo šokio projektuose, vaidino ir šoko didžiosiose Lietuvos teatro scenose, užsiėmė edukologine veikla. Šiandien, augindama 5,5 m. dukrą ir 2,5 m. sūnų, Ieva dalinasi savo motinystės patirtimi ir išgyvenimais, padėjusiais atrasti balansą tarp profesinės savirealizacijos ir namų gerovės.

Po motinystės atostogų į TV eterį grįžta Jurgita Jurkutė-Širvaitė

Viena ryškiausių ir mylimiausių televizijos laidų vedėjų Jurgita Jurkutė-Širvaitė kurį laiką buvo pasitraukusi iš viešumos.

Atvirai apie nevaisingumą prabilusios Gintarės namuose aidi vaikiškas juokas (3)

Knygos apie nevaisingumą „Kai atgimsta viltis" autorė komunikacijos specialistė Gintarė Jankauskienė (32 m.) su vyru Kęstučiu (39 m.) iš Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namų pasiėmė globoti mažąją Vytautę (1 m. 2 mėn.).

Mirandą Kerr prajuokino jos sūnaus klausimas

Garsusis „Victoria's Secret“ angelas Miranda Kerr ir „Snapchat“ įkūrėjas Evanas Spiegelis netrukus taps tėvais.