Trynukus auginanti klaipėdietė: sauskelnes perkame užsienyje, nes ten jos pigesnės

 (10)
Ketvirtadienį Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas aplankė jau ūgtelėjusius ir sustiprėjusius, pernai rugsėjį gimusius trynukus - Mariją, Gabrielę ir Dovydą. Dabar jau aštuonerių mėnesių mažyliai, apsupti mamos ir tėčio meilės, šilumos ir rūpesčio, auga sveiki, yra guvūs, linksmi ir jau kone prisivijo savo bendraamžius.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Linkėdamas sveikatos Savivaldybės vadovas kiekvienam padovanojo po triratuką ir po knygą, kurioje gausu pasakų, lopšinių, net mažųjų mėgstamų patiekalų receptų. Jis pabrėžė, kad trynukai gimsta retai, todėl itin smagu, kad rajone yra tokių šeimų.

Dviejų mergaičių ir berniuko tėveliai Alvyda ir Marijus Dargiai padėkojo už dėmesį ir dovanas. „Laukiame svečių, ypač mažieji džiaugiasi, kai yra, kas panešioja, pažaidžia, pabendrauja", - kalbėjo laiminga mama. Maciuičių kaime gyvenanti šeima, iš karto susilaukusi trejeto, pasakojo susidurianti su įvairiausias rūpesčiais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kiek normalu per nėštumą priaugti svorio?
Šokiruojantis tyrimas apie nenorinčius turėti vaikų

„Teko ir didesnį automobilį įsigyti, užtrukome, kol nusipirkome tinkamą trynukams skirtą vežimą. Mažyliams reikia daug sauskelnių, kurias dažniausiai perkame užsienyje, nes jos ten gerokai pigesnės. Brangiai atsieina mišinėliai, tačiau tenka suktis", - optimizmo nestokojo tėtis, sakydamas, kad valstybė galėtų labiau finansiškai remti tokias šeimas. Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, išmokų dydis nepriklauso nuo vaikų skaičiaus - vienodai mokama už vieną, du ar tris vaikus. Meras V. Dačkauskas užsiminė, kad reikėtų paieškoti papildomos paramos galimybių iš Savivaldybės biudžeto.

<span style="color: #ff0000;">Trynukus auginanti klaipėdietė:</span> sauskelnes perkame užsienyje, nes ten jos pigesnės
© Organizatorių nuotr.

Rudenį pirmąjį gimtadienį švęsiantys mažyliai jau pradėjo valgyti košes. Marijai išdygę 4 dantukai, Gabrielei ir Dovydui pirmieji turėtų prasikalti artimiausiomis dienomis. Kiekvienas iš jų išsiskiria savu būdu - smulkiausia Gabrielė yra judri, išdykusi, sesutė Marija - rimta ir rami mergaitė, o brolis - vyriškai santūrus. „Sunkiausia būna, kai pradedame sirgti. Žinoma, suserga visi, tačiau ne vienu metu - vienas pasveiksta, tada sunegaluoja kitas - ir taip, kol visiškai pasveikstame", - pasakojo vos spėjanti suktis mama.

Šeima neužsidaro tarp keturių sienų, kaip galėtų atrodyti. Dažnai visi penki vyksta į pajūrį, uostamiestį. Sudėtingiausia apsipirkti. Mat trynukų vežimo plotis siekia net 116 cm, tad reikia iš anksto apgalvoti, kur bus galima pravažiuoti. Parduotuvės bei kiti pastatai nėra pritaikyti tokiems dideliems vežimams, kartais net pro duris vos pavyksta pratilpti.

Alvyda ir Marijus susiplanuoja ir laisvą nuo mažylių laiką - šoka studijoje „Svajonė", su kurios nariais bei savo trejetu ketina vykti poilsiauti į Preilą. Išėję į viešumą, be abejo, sulaukia daug aplinkinių dėmesio, prie kurio jau priprato.

„Kartą gatvėje sustojo automobilis, kad galėtų nufotografuoti. Pasitaiko, kad mus atpažįsta, nors tuo metu būname be vaikų, kalbina, siūlo mažyliams dovanoti rūbų. Esame dėkingi visiems, iš kurių sulaukėme paramos - pavieniams žmonėms, mišinukų gamintojams, Veiklių moterų sambūriui, Ežaičių bendruomenei, Savivaldybei", - sakė Dargių šeima.

Pernai ir šiemet Klaipėdos rajono savivaldybėje iš viso registruoti keturi trynukai (vieni gimė ir gyvena užsienyje). Savivaldybės meras V. Dačkauskas ketina aplankyti ir kitas dvi trynukų susilaukusias šeimas iš Šukaičių kaimo ir Gargždų miesto.

Agnė Ratkienė

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Janet Jackson neįmanoma atpažinti: kas lėmė tokius pokyčius

51 metų Janet Jackson nustebino savo gerbėjus pasirodžiusi neatpažįstamai pasikeitusi savo koncertinio turo Luizianoje metu.

Sandra: nedirbau tik dvi savaites iki gimdymo (12)

Kaune gyvenanti stilistė, kirpėja ir prekinio ženklo „Virgo wedding dress" įkūrėja Sandra Paulauskaitė - Sabaliauskienė su vyru Roku pirmagimės Atėnės susilaukė vos prieš kelis mėnesius.

Jokių dovanų vaikams per Kalėdas: kodėl taip pareiškė Mila Kunis? (7)

Gali pasirodyti, kad žinomos ir turtingos šeimos savo vaikams gali nupirkti visko, ko tik šie įsigeidžia. Tačiau Mila Kunis ir Ashtonas Kutcheris taip nemano. Priešingai, šiemet jie švęs Kalėdas be dovanų.

Kate Middleton pasirodymas viešumoje po ilgos pertraukos užminė vieną mįslę (3)

Daugiau kaip mėnesį viešumoje nesirodžiusi Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton vakar pirmą kartą pasirodė viešumoje po to, kai paskelbė, jog laukiasi trečiojo mažylio.

Serena Williams dukrytei išrinko ypatingą vardą

Serenos Williams naujagimei lemta tapti čempione – tokia galima jos vardo inicialų reikšmė.

Agnė Bilotaitė: „Esu brandi, bet šviežia mama“

Politikė Agnė Bilotaitė (35 m.) šiuo metu mėgaujasi motinystės atostogomis.

Kodėl K. Middleton vaikų auklė taip keistai rengiasi (24)

Ji moka iš nereikalingų tualetinio popieriaus ritinėlių pagaminti muzikos instrumentą ir neprarasti savitvardos išvydusi paparacus. Auklė Maria Teresa Turrion Borrallo prižiūri Didžiosios Britanijos princo Williamo ir jo žmonos Kate vaikus.

Turkijoje šeimą sukūrusi lietuvė: meilė vaikams čia veržiasi per kraštus (2)

Kai skaitysite šį straipsnį, lietuvės Indrės (30 m.) ir turko Mustafa (35 m.) beveik trejų metų sūnus Selimas greičiausiai smagiai sau žais su bendraamžiais viename Alanijos darželių.

Ypatinga diena mažajam princui George: į mokyklą atlydėjo tėtis (3)

Šiandien Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo kunigaikštienės Kate Middleton sūnus pradėjo lankyti mokyklą.

Kate Middleton nėštumas sugriovė 50 metų karališkoje šeimoje buvusią tradiciją (12)

Didžiosios Britanijos princas Williamas su Kate Middleton yra jauna ir moderni šeima, nebijanti koreguoti karališkajai šeimai įprastus standartus.

Nėščia Kate Middleton visuomet atrodo puikiai, nes taiko svarbią stiliaus taisyklę (1)

Ką tik pasklidus žiniai apie trečiąjį Kembridžo hercogienės Catherine nėštumą, mados profesionalai jau laukia užsakymų - akivaizdu, kad būsimos mamos garderobas keisis. Reikės ne tik naujų suknelių, bet ir paltų, juk labiausiai Kate figūra kis šaltuoju metų laiku.

Kate Middleton nėščia – trečiasis mažylis jau pakeliui

Rugsėjo ketvirtąją pasaulį apskriejo žinia, kad Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton ir princas Williamas taps daugiavaikiais tėvais.

Daugkartinis olimpinis čempionas vėl taps tėčiu

Michaelas ir Nicole Phelpsai turės progą patirti tėvystės džiaugsmus dar kartą. Sūnų auginanti pora paskelbė apie antrąjį nėštumą.

Švedijos karališkoje šeimoje vėl krykštauja naujagimis

Švedijos karališkoje šeimoje vėl krykštauja naujagimis. Princas Carlas Philipas ir princesė Sofia tapo tėvais. Paskutinę vasaros dienos jiems gimė berniukas.

Nustebsite, koks vienas daiktas draudžiamas karališkosios šeimos mažyliams (4)

Princo George'o ir princesės Charlotte žaidimų kambaryje draudžiamas vienas žaislas. Spėkite, koks?