Trynukus auginanti klaipėdietė: sauskelnes perkame užsienyje, nes ten jos pigesnės

 (10)
Ketvirtadienį Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vaclovas Dačkauskas aplankė jau ūgtelėjusius ir sustiprėjusius, pernai rugsėjį gimusius trynukus - Mariją, Gabrielę ir Dovydą. Dabar jau aštuonerių mėnesių mažyliai, apsupti mamos ir tėčio meilės, šilumos ir rūpesčio, auga sveiki, yra guvūs, linksmi ir jau kone prisivijo savo bendraamžius.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Linkėdamas sveikatos Savivaldybės vadovas kiekvienam padovanojo po triratuką ir po knygą, kurioje gausu pasakų, lopšinių, net mažųjų mėgstamų patiekalų receptų. Jis pabrėžė, kad trynukai gimsta retai, todėl itin smagu, kad rajone yra tokių šeimų.

Dviejų mergaičių ir berniuko tėveliai Alvyda ir Marijus Dargiai padėkojo už dėmesį ir dovanas. „Laukiame svečių, ypač mažieji džiaugiasi, kai yra, kas panešioja, pažaidžia, pabendrauja", - kalbėjo laiminga mama. Maciuičių kaime gyvenanti šeima, iš karto susilaukusi trejeto, pasakojo susidurianti su įvairiausias rūpesčiais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kiek normalu per nėštumą priaugti svorio?
Šokiruojantis tyrimas apie nenorinčius turėti vaikų

„Teko ir didesnį automobilį įsigyti, užtrukome, kol nusipirkome tinkamą trynukams skirtą vežimą. Mažyliams reikia daug sauskelnių, kurias dažniausiai perkame užsienyje, nes jos ten gerokai pigesnės. Brangiai atsieina mišinėliai, tačiau tenka suktis", - optimizmo nestokojo tėtis, sakydamas, kad valstybė galėtų labiau finansiškai remti tokias šeimas. Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, išmokų dydis nepriklauso nuo vaikų skaičiaus - vienodai mokama už vieną, du ar tris vaikus. Meras V. Dačkauskas užsiminė, kad reikėtų paieškoti papildomos paramos galimybių iš Savivaldybės biudžeto.

<span style="color: #ff0000;">Trynukus auginanti klaipėdietė:</span> sauskelnes perkame užsienyje, nes ten jos pigesnės
© Organizatorių nuotr.

Rudenį pirmąjį gimtadienį švęsiantys mažyliai jau pradėjo valgyti košes. Marijai išdygę 4 dantukai, Gabrielei ir Dovydui pirmieji turėtų prasikalti artimiausiomis dienomis. Kiekvienas iš jų išsiskiria savu būdu - smulkiausia Gabrielė yra judri, išdykusi, sesutė Marija - rimta ir rami mergaitė, o brolis - vyriškai santūrus. „Sunkiausia būna, kai pradedame sirgti. Žinoma, suserga visi, tačiau ne vienu metu - vienas pasveiksta, tada sunegaluoja kitas - ir taip, kol visiškai pasveikstame", - pasakojo vos spėjanti suktis mama.

Šeima neužsidaro tarp keturių sienų, kaip galėtų atrodyti. Dažnai visi penki vyksta į pajūrį, uostamiestį. Sudėtingiausia apsipirkti. Mat trynukų vežimo plotis siekia net 116 cm, tad reikia iš anksto apgalvoti, kur bus galima pravažiuoti. Parduotuvės bei kiti pastatai nėra pritaikyti tokiems dideliems vežimams, kartais net pro duris vos pavyksta pratilpti.

Alvyda ir Marijus susiplanuoja ir laisvą nuo mažylių laiką - šoka studijoje „Svajonė", su kurios nariais bei savo trejetu ketina vykti poilsiauti į Preilą. Išėję į viešumą, be abejo, sulaukia daug aplinkinių dėmesio, prie kurio jau priprato.

„Kartą gatvėje sustojo automobilis, kad galėtų nufotografuoti. Pasitaiko, kad mus atpažįsta, nors tuo metu būname be vaikų, kalbina, siūlo mažyliams dovanoti rūbų. Esame dėkingi visiems, iš kurių sulaukėme paramos - pavieniams žmonėms, mišinukų gamintojams, Veiklių moterų sambūriui, Ežaičių bendruomenei, Savivaldybei", - sakė Dargių šeima.

Pernai ir šiemet Klaipėdos rajono savivaldybėje iš viso registruoti keturi trynukai (vieni gimė ir gyvena užsienyje). Savivaldybės meras V. Dačkauskas ketina aplankyti ir kitas dvi trynukų susilaukusias šeimas iš Šukaičių kaimo ir Gargždų miesto.

Agnė Ratkienė

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Skaudžius likimo kirčius atlaikiusi 2 vaikų mama Vilma padeda kitoms moterims

„Pozityvi mama - laiminga šeima“. Taip prieš kurį socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškusi kaunietė Vilma Vaitkūnaitė - Juškienė sulaukė didelio kitų mamų pritarimo.

Agnės Jagelavičiūtės sūnus debiutuoja televizijoje (2)

Skirtingai nuo daugelio žinomų žmonių stilistė Agnė Jagelavičiūtė sūnaus Leono nuo spaudos neslepia.

Karališkosios šeimos mažyliai spindėjo P. Middleton vestuvėse (30)

Catherine Middleton savo sesers Pipos vestuvių išvakarėse jaudinosi be reikalo - jos abu mažyliai vestuvėse elgėsi nepriekaištingai.

K. Middleton nerimauja dėl savo vaikų elgesio sesers vestuvėse (30)

Šį savaitgalį netoli Londono esančioje bažnyčioje išteka Kate Middleton (35) sesuo Pippa (33).

Šturmanė Irina Jankovskaja: niekada negalvojau, kad galiu taip stipriai mylėti (1)

Vilnietė šturmanė Irina Jankovskaja moterų ralio elitą kurį laiką iškeitė į ramius pasivaikščiojimus su vaikišku vežimėliu. 8 mėnesių sūnų Nojų auginanti moteris interviu pasakoja apie naują motinystės patirtį.

Kodėl šios žvaigždės savo nėštumą prisimena su siaubu (3)

Besilaukiančios moterys puikiai žino, kad nėštumas – ne visada vien tik džiugus įvykis, kaip gali pasirodyti iš nuotraukų žurnaluose ir tinklaraščiuose.

Žavingi karališkieji kūdikiai: nauja valdovų karta, kuri kol kas dar su sauskelnėmis (7)

Dalyvaudami oficialiuose renginiuose su savo tėvais, šie karališkųjų šeimų mažyliai visada sulaukia didžiulio dėmesio.

Garsenybės, kurios mamomis tapo per kančias (4)

Ne visos garsios moterys, negalėjusios greitai ir lengvai pastoti, prabyla apie savo didžiules pastangas susilaukti vaikelio: pasiryžimą prašyti pagalbos surogatinių motinų ar ilgą gydymąsi nuo nevaisingumo.

Trečio vaiko besilaukianti E.Jennings-Didžiulis: kiekvienas nėštumas yra ypatingas (6)

Būsimų mamų šventėje, kuri vyks jau visai netrukus, dalyvaus ir trečio vaikelio besilaukianti dainininkė Erica Jennings-Didžiulis (36 m.).

Agnė Grigaliūnienė: griežtai nedirbu savaitgaliais ir juos praleidžiu su šeima (12)

Pamatyti pasaulį iš vaiko aukščio. Toks yra Agnės Grigaliūnienės (36 m.) , Gabrieliaus (13 m.) ir Jonės Adelės (2 m. 7 mėn.) mamos, komunikacijos agentūros „Olive" bendraturtės, žaislų vaikams parduotuvės „Children City Vilnius" įkūrėjos, žurnalo „Ikona" rubrikos apie vaikus vyr. redaktorės, siekis.

Penkis vaikus auginanti vilniečių šeima neskirsto jų į savus ir įvaikintus (11)

„Kai trokšti didelės šeimos, nėra jokio skirtumo, kokiu būdu mažylis ateis į šeimą: bus išnešiotas pilve ar tik svajonėse", – šypsosi penkių vaikučių – devynerių Arčio, šešerių Viliaus, ketverių Augustino ir Liepos bei metinuko Vyčio mama Alina Sinicė (32 m.).

Princesė Charlotte švenčia 2 metų gimtadienį: įspūdingiausios nuotraukos (23)

Gegužės 2 dieną Didžiosios Britanijo princesei Charlotte sukanka dveji metai. Ta proga Karališkieji rūmai išvakarėse išplatino naujausią princesės nuotrauką.

Šių žodžių iš Kate Middleton nesitikėjo niekas (62)

Šį pavasarį Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton ne vieną kartą buvo stebėtinai atvira. Ji atvirai papasakojo apie vienišumo jausmą susilaukus vaikų.

Lauros Mazalienės šeimos tradicija: kiekvieną pavasarį – į kelionę su dukrele

Įpusėjus pavasariui daugelis pajunta natūralų norą atsipūsti – vėsūs orai ima trauktis, nuotaika gerėja, gyvenimo tempas palengva ima lėtėti, vaikai laukia vasaros atostogų. Todėl vis populiariau šiuo laikotarpiu leistis į kelionę.

Beno ir Domo gimimas buvo didžiausias likimo išbandymas (5)

Stebint kaunietės Daivos trimečius dvynius Beną ir Domą net neįtartum, kaip sunkiai jiedu atėjo į šį pasaulį.