Veikli kaunietė Živilė turi dvi mėgstamas kūrybines veiklas – skanią ir gražią

Portalo www.tavovaikas.lt rubrikoje KURIANTI MAMA šiandien kalbiname kaunietę Živilę, kuri pasakoja apie savo kūrybiškas veiklas. Jeigu norite, kad ir apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užpildykite anketą (ją rasite čia).
© Asmeninis archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Živile, papasakokite apie savo šeimą.

Mūsų šeima – tai tėtis Laimis, sūnus Aronas ir aš Živilė. Aronui šiuo metu 1 metai ir 8 mėnesiai, jis labai protingas, greitas, rimtas vyrukas. Aišku, pasakoti galima daug, nes kiekviena mama turi ką pasakyti apie savo vaiką. Gyvename Kaune.

Kadangi Aronas labai aktyvus vaikas, jo pilna visur, tad tenka veiklas rinktis pagal jį. Mėgstame aktyvų gyvenimo būdą – dažnai bėgiojame, dalyvaujame ėjimo varžybose.

Sūnus į darželį dar neina, auga su manimi, tačiau lankome įvairius mažylių būrelius – muzikos, kūrybiškumo lavinimo ir pan. Nuo gimimo abu lankėme mankštas "Mama ir vaikas", masažus.

Mūsų šeima yra aktyvi, vyras bėgioja kartu varžybose, kartu joms ruošiamės, tada vaikas pabūna su seneliais. Visada kažką veikiame, sėdėti vietoje – ne mums.

Veikli kaunietė Živilė turi dvi mėgstamas kūrybines veiklas – skanią ir gražią
© Asmeninis archyvas

Kaip sekėsi tapus mama? Daug mamų sako, kad joms pritrūksta laiko sau, o jūs dar naujų veiklų sugalvojote?

Tapimas mama buvo lauktas, aišku, kartu ir netikėtas. Mažylis vos gimęs pareikalavo daug bemiegių naktų bei kantrybės, tuo pačiu suteikė labai daug džiaugsmo mūsų šeimai.

Veikli kaunietė Živilė turi dvi mėgstamas kūrybines veiklas – skanią ir gražią
© Asmeninis archyvas

Kadangi aš pati esu labai veikli, tokia buvau ir prieš gimstant Aronui, daug sportavau, su vyru dalyvaudavome įvairiuose sporto renginiuose, mėgdavome keliauti, leisti laiką aktyviai, tad neįsivaizdavau, kad gali būti kitaip jam gimus.

Para tapo ilgesnė, o aš supratau, kad gyvendami tik su vyru, daug laiko švaistėme veltui. Dabar priešingai, išnaudojame kiekvieną laisvą minutę. Laiko netrūksta, tereikia didelio noro nenuleisti rankų ir tobulėti.

Gimus Aronui pradėjau nerti. Sportas ir maisto gaminimas buvo mano aistra jau seniai, tik po gimdymo dar labiau suintensyvėjo. Iki vaiko gimimo dirbau administratore universitete, bendravau su jaunais žmonėmis.

Veikli kaunietė Živilė turi dvi mėgstamas kūrybines veiklas – skanią ir gražią
© Asmeninis archyvas

Pristatykite savo abi veiklas išsamiau.

MPradėsiu nuo antrosios, nes ji gimė prieš Aroną. Maisto gaminimas man yra atsipalaidavimo ir saviraiškos būdas. Tortai, pyragai, sausainiai bei kiti skanumynai yra mano džiaugsmas, kuris papuošia artimųjų stalus.

Gaminius nutariau pateikti socialiniame tinkle, kad visos jų nuotraukos ir receptai būtų vienoje vietoje. Taip gimė mano vardu pavadintas blogas „Živilės skanėstai“, kurį jau seka daugiau nei 1000 žmonių.

Sulaukiu įvairių klausimų apie gaminimą, tai džiugina širdį, nes galiu pasidalinti išbandytais receptais bei gaminimo gudrybėmis.

Veikli kaunietė Živilė turi dvi mėgstamas kūrybines veiklas – skanią ir gražią
© Asmeninis archyvas
Veikli kaunietė Živilė turi dvi mėgstamas kūrybines veiklas – skanią ir gražią
© Asmeninis archyvas
Veikli kaunietė Živilė turi dvi mėgstamas kūrybines veiklas – skanią ir gražią
© Asmeninis archyvas

Kita veikla yra nėrimas vąšeliu virvelėmis. Kai Aronui buvo 2 mėnesiai, pamačiau kvietimą į renginį, kuriame siūlė išmokti nerti arba atgaminti vaikystėje turėtus įgūdžius. Labai sudomino, sudalyvavusi supratau, kad tokia veikla ramina ir atpalaiduoja.

Iš pradžių nėriau žaislų krepšelius, tačiau galiausiai mano širdį užkariavo kilimų nėrimas. Šiuo metu feisbuke yra mano puslapis-blogas "Virvė Style", kuriame galima rasti, ką nuveikiau per metus.

Veikli kaunietė Živilė turi dvi mėgstamas kūrybines veiklas – skanią ir gražią
© Asmeninis archyvas

Nerti gaminiai šiuo metu yra užkariavę žmonių širdis, turbūt, jų rasime daugelio namuose. Tai gražu, praktiška, skoninga, derintina pagal interjerą, aišku, nėra pigu. Mano kurti stalo padėkliukai, daiktadėžės, kilimai ir kilimėliai, gėlių vazonų puošmenos, nertos apyrankės sulaukė tik gerų atsiliepimų.

Veikli kaunietė Živilė turi dvi mėgstamas kūrybines veiklas – skanią ir gražią
© Asmeninis archyvas

Abiejų veiklų rezultatas – nuolatinis tobulėjimas ir dar didesnis noras kurti. Teikti džiaugsmo kitiems. Sunkumų visada yra, nėra veiklos, kuri tik džiugintų. Bet tie sunkumai tokie menki prieš gražų ar skanų savo rankų darbo nėrinį ar kepinį. Svarbiausia – pasimokyti iš nesklandumų ir nepasiduoti, nenusivilti. Eiti pirmyn – step by step.

Veikli kaunietė Živilė turi dvi mėgstamas kūrybines veiklas – skanią ir gražią
© Asmeninis archyvas

Abu pomėgiai atima nemažai laiko, tortą pagaminti reikia 1-2 val laiko, nunerti kilimą 2-4 sav., priklauso nuo jo dydžio. Bet tai, ką darau, praturtina mane.

Veikli kaunietė Živilė turi dvi mėgstamas kūrybines veiklas – skanią ir gražią
© Asmeninis archyvas

Ko palinkėtumėte mamoms, kurios neseniai tapo mamomis ir dabar skaito interviu su Jumis?

Palinkėčiau bent pusvalandį per dieną rasti laiko sau ir daryti tai, kas džiugina, kol vaikas miega ar jį prižiūri tėtis.

Tik radus laiko sau, gali rasti naują idėją ar įgyvendinti senąją. Nebūtinai tai turi būti kūrybiškas pomėgis.

Nebūtinai turi užsiimti ar kažką kurti, gal užteks pradėti lankyti šokius ar pradėti skaityti knygas.

Reikia nepamiršti, kad būti mama yra tik viena tavo pusė, tu esi žmona, moteris, sesė, duktė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Princas George švenčia 5 metų gimtadienį ir turi dovaną savo gerbėjams

Šiandien, liepos 22 dieną, Didžiosios Britanijos princo Williamo (36) ir Kembridžo kunigaikštienės Catherine Middleton (36) pirmagimiui sūnui sukanka 5 metai.

Jau 12 metų vaikus globojanti Eglė randa laiko mėgstamam hobiui

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Eglė Vaitkevičienė iš Zarasų.

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaiko

TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su vyru Tomu Nicholson laukia šeimos pagausėjimo.

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.