Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.
© D.Labučio nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pokalbyje dalyvauja ir Vėjas, atrodo, toks ramus mažiukas.

Kokią savaitę nusiramindavo ir užmigdavo tik žindomas, jokie kiti raminimo būdai nepadėdavo. Dabar atradau vaikjuostę, joje jis būna ramus. Negaliu pasakyti, ramus jis ar ne, žiūrint, su kuo lyginsi. Kalbėjau su drauge, kuri iš viso naktimis negali miegoti, tai supratau, kad Vėjas gan ramus. Nelabai aš dar turiu patirties, viską bandau ir žiūriu, ar veikia. Štai dabar einame normaliu tempu, jis – vaikjuostėje, tai ir ramus.

Kai kas sako, kad toks būdas nėra geras, nes vaikelis išmoksta netinkama padėtimi miegoti. Bet man geriau jau taip žingsniuoti su juo ant pilvo, nei žindyti 10 val. per dieną, taip jau yra nutikę. Nors, pasikonsultavusi su laktacijos specialistais, buvau nuraminta, kad taip kūdikis tarsi užsako pienuko ateičiai. Iš pradžių tikrai išsigandau, kad mano vaikas bus tas, kuris nuolat „kabos“ ant krūties (juokiasi).

Kokia jūsų diena dabar?

Turbūt kaip ir kitų šviežių mamų – naujagimio ritmu. Vos prieš kelias dienas pirmą kartą išėjau pasivaikščioti, nuėjau gal 10 km, iki tol savaitę gyvenau beveik lovos režimu dėl sudėtingo gimdymo. Bet šiaip miegi, atsikeli, pavalgai, pažindai – ir taip ratu. Pasaulis gerokai susiaurėjęs, nors po truputį jau atsiranda kitos veiklos, buvome pas gydytoją pasirodyti, jau naujas užsiėmimas. Esu kažkur skaičiusi, kad nėštumas trunka 18 mėnesių, t.y. po gimimo dar devynis mėnesius mama turi sukurti tokią atmosferą, kuri primintų buvimą gimdoje. Na, taip gal nepersistengsiu. (juokiasi)

Koks buvo nėštumas?

Labai lengvas, dėl to maniau, kad ir pagimdysiu lengvai. Nei man bloga buvo, nei silpna, dirbau mėnesiu ilgiau, nei galėjau pagal įstatymus, nes tikrai gerai jaučiausi. Paskutinius du nėštumo mėnesius iš viso „kaifavau“, nepamenu savo gyvenime kito tokio gero laiko. Toks gražus pavasaris buvo, kasdien eidavau į baseiną, lankydavau malonią mankštą, skaniai valgiau, daug vaikščiodavau, buvo taip gera ir paprasta. Priaugau 14 kg, nors man gydytoja rekomendavo ne daugiau kaip 12 kg, stengiausi prisižiūrėti, bet valgiau saldumynų. Taip naiviai buvau susigalvojusi, kad jei suvalgysiu daug saldumynų, reikia daug vaikščioti, taip „sutirpdysiu“ nereikalingą cukrų. Nieko nesutirpdžiau, priaugau daugiau, nei reikėjo.

Pats gimdymas kodėl buvo sunkus?

Todėl, kad labai ilgai užtruko. Esu sau šimtą kartų pasakiusi, kad negaliu visko suplanuoti iki smulkmenų, bet vis tiek nustebau, kai įvyko tai, ko nesitikėjau. Drauge su vyru buvome perskaitę begalę literatūros, lankę kursus, klausę patarimų. Ir kas iš to? Vis tiek atsitiko tai, kas nuo manęs visiškai nepriklausė. Žodžiu, viliojo Vėją daktarai į šį pasaulį, kaip tik galėjo.

Visą interviu skaitykite naujausiame žurnale „Tavo vaikas“ ( nr. 7).


Viršelyje – 8 mėn. Kotryna, „Sterntaler“ maudymosi kostiumėlis

Kotryna redakcijos dėmesį patraukė vešliais plaukučiais. Mama Sigutė juokėsi, kad ji ir pati labai nustebo, kai pagimdė mergytę su „gatava šukuosena“. Viršelį fotografavome ant tikro paplūdimio smėlio, o Kotrynai tai buvo pirmas kartas – pajusti tokią medžiagą savo kūnu. Iš nuostabos kėlė rankytes į viršų ir mažai šypsojosi. Teko surengti fotosesiją dar kartą, tuomet jau mama labai pasiruošė – pasikvietė pagalbon vyresnįjį brolį Povilą ir jo draugę Anelę. Palaikymo komanda visaip linksmino Kotryną – šoko ir dainavo, o mažasis modelis džiugiai pozavo. Kotryna – labai linksmas vaikas, kai yra kompanija, bet labiausiai džiaugiasi ir spurda, kai iš darželio grįžta brolis Povilas.

Kitos temos:


Turėti pagalbą yra puiku, bet svarbu ja naudotis taisyklingai. Deja, pasak kineziterapeutės Linos Budrienės, pavyzdžių, kaip negalima nešti kūdikio nešynėje, vis dar yra daugiau, nei taisyklingo nešiojimo pavyzdžių. Tad kaip taisyklingai nešioti kūdikį nešynėje? Atsakymas – str. „Iš taško A į tašką B“.

Ar gali vaikai ir tėvai būti draugeliai? Pasak psichologės Paramos vaikams centro vadovės Aušros Kurienės: „Tėvų bandymas būti vaiko draugeliais tam tikru požiūriu yra bandymas susimažinti atsakomybę. Vaikas už tai susimoka dideliu nerimu.“ Daugiau apie tai – str. „Draugeliai“.

LTV projekte „Du balsai – viena širdis“ neįmanoma buvo nepastebėti seserų Kleopatros (15 m.) ir Sofijos (10 m.) Vasilevskyčių. Aksominiai balsai, iki smulkmenų apgalvoti numeriai, šiluma kitiems ir meilė viena kitai tiesiog liejosi iš ekranų. Jos žiūrovų valia ir laimėjo konkursą, gavo prizą – kelionę į Niujorką.

Kaip ištikimas ginklanešys visur jas lydėjo tėtis Aleksandras, kol mama Olga namuose prižiūrėjo vos prieš mėnesį gimusią Emiliją ir trečiąją ne mažiau talentingą sesę – aštuonmetę Juliją.

Nedainuoja kol kas tik naujagimė Emilija, nors balsą jau tikrai rodo, kaip sakė tėtis. Jis ir pasakojo, kaip auginti ir puoselėti talentus. Skaitykite str. „Tiesiog talentingos“.

Kodėl reikėtų švęsti gimtadienį? Kam jis reikalingas? Mums, suaugusiesiems, kartais atrodo, kad paminėti vaiko gimtadienį labai svarbu, o štai savo – nebelabai, jo nesureikšminame. Jei švenčiame vaiko, o savo – ne, kaip tai atrodo vaikui? Ar svarbu visiems šeimos nariams švęsti ar minėti savo šventes? Visi atsakymai – str. „Šiandien gimtadienis – ir jis mano!“

Prenumeruoti žurnalą geriausiomis sąlygomis galite ČIA

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Veidai

Beata Nicholson laukiasi ketvirtojo vaiko

TV laidų vedėja, kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson su vyru Tomu Nicholson laukia šeimos pagausėjimo.

Piešianti ir fotografuojanti teisininkė Milda: svajoju, kad para turėtų 72 valandas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi kūrybingoji Milda Labutė.

Paviešintos oficialios mažojo princo krikštynų nuotraukos turi kelias neįprastas detales (1)

Liepos 9 dieną pakrikštijus mažiausiąjį Didžiosios Britanijos princą Louis, neapsieita be oficialios krikštynų fotosesijos.

Kelionių tinklaraštininkė Agnė griauna mitus: keliauti nėra brangu ir keliauti su kūdikiu – visai ne vargas

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi aistringa keliautoja Agnė.

Išaušo ypatinga diena karališkajai šeimai ir mažiausiajam princui

Šiandien bus pakrikštytas trečiasis Didžiosios Britanijos princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine Middleton vaikas – prieš kelis mėnesius gimęs princas Louis.

Seną svajonę išpildžiusi Ilona: kuprinėje su vaiko daiktais visada turiu užrašų knygelę

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Ilona Ginaitytė. Suteikiame žodį jai.

Živilė Vaškytė - Lubienė: kuo vaikas labiau veda iš kantrybės, tuo stipriau reikia jį apkabinti

Televizijos žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė su vyru, dainininku Edgaru Lubiu, augina Fridą ir Herkų. Moteris juokauja, kad savo vaikų neturi, nes jai nuolat visi sako, kad abu vaikai labai panašūs į tėtį. Apie motiniškus džiaugsmus bei iššūkius ir pasikalbėjome.

Monikos kūrinius norisi suvalgyti iškart, tačiau jų paskirtis visai kita (3)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Monika.

Živilė Kropaitė: „Maniau, kad pagimdysiu lengvai, deja“

LRT laidos „Svarbios detalės“ vedėja Živilė Kropaitė (33 m.) su vyru teisininku Liudu Basiuliu (35 m.) neseniai susilaukė sūnaus Vėjo. Dar niekada nesame kalbinę mamos prabėgus vos dviem savaitėm po vaikelio gimimo. Živilės gimdymo įspūdžiai tokie švieži, o mamos patirtis tokia trumputė. Bet jaunosios mamos toks užkrečiantis, visai Lietuvai pažįstamas juokas niekur nedingęs.

Iš emigracijos Norvegijoje grįžusi alytiškė pasiūlė tėvams originalų būdą įamžinti vaiko gimimą

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite el.p. portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Kristina Barbuškienė iš Alytaus.

Ineta Puzaraitė-Žvagulienė: kraitelis ankstukų šeimoms yra gyvybiškai svarbus

Paramos projektas „Ankstukai", skirtas neišnešiotiems naujagimiams, kartu su ankstuko mama ir projekto ambasadore Ineta Puzaraitė-Žvagulienė pristatė gyvybiškai svarbų „Ankstuko šeimos kraitelį". Pirmieji kraiteliai jau pasiekė Santaros Akušerijos ir ginekologijos centrą.

Likimo išbandymų patyrusi trijų vaikų mama nenuleidžia rankų ir siekia savo svajonių

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Vaida.

Suradusi mėgstamą veiklą klaipėdietė ja užkrėtė ir tris savo vaikus (4)

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums portalas@tavovaikas.lt. Šiandien kviečiame susipažinti su Olga.

Stilingus rūbus vaikams kurianti Beata atskleidžia savo sėkmės paslaptį

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia). Šiandien kviečiame susipažinti su Beata.

Gintarės sukurtus drabužėlius pirmieji išbando ir demonstruoja vaikai

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, rašykite mums el.paštu portalas@tavovaikas.lt. Šiandien pas mus svečiuojasi Gintarė.