Ką dažniausiai sapnuoja nėščiosios

Būsimos mamos teigia, kad pastojusios sapnuoja dažniau, sapnai tapo spalvotesni, ryškesni, emocionalesni. Tačiau iš tiesų nėščiosios sapnus geriau prisimena todėl, nes yra jautresnės ir emocionalesnės. 

Vadinamoji REM, gilaus sapno stadija, yra tas miego laikas, kuomet mus aplanko sapnai. REM užima apie 90 proc. viso žmogaus miego, gali kartotis keturis penkis kartus, taigi per naktį galima susapnuoti net kelis skirtingus sapnus.


Nėštumo metu keičiasi moters santykis su savimi, aplinka, todėl keičiasi ir moters nakties sapnai. Ji gali dažnai sapnuoti, kad nėra nėščia arba patiria persileidimą, pagimdo suaugusį vaiką. Tai vadinamieji nerimo sapnai, nes moteris dar gerai nesuvokia, kas su ja vyksta. Antrame nėštumo trimestre moteris gali sapnuoti, kad kovoja, varžosi su nerealiomis būtybėmis, patiria priešlaikinį gimdymą. Tai sapnai, kuriuose atsispindi moters pažeidžiamumas. Trečiame nėštumo trimestre vis dažniau sapnuoja gimdymą ir būsimą vaiką. 


Dažniausi nėščiųjų sapnai yra šie:


Žinia apie nėštumą


Neretai moteris apie tai, kad laukiasi, sužino iš sapno. Tačiau ji retai kada sapnuoja save nėščią, dažniau sapnuoja netiesiogiai – mato kūdikį, gyvūnėlį (žuvytę, kačiuką), ima jį ant rankų, sapnuoja nėščią draugę ar pažįstamą. Tokius sapnus dažniau sapnuoja moterys, kurioms nėštumas yra jei ne planuotas, tai bent lauktas. 


Erotiniai išgyvenimai


Nėščiosios dažniau sapnuoja erotiškus sapnus. Specialistai tai vadina kompensuojamaisiais sapnais, t. y., moteris sapnuoja tai, ko realybėje patiria mažiau. Kita vertus, ir nėštumas, ir erotiniai pergyvenimai yra seksualinio gyvenimo dalis. 


Vaikai


Kūdikius nėščiosios sapnuoja bene dažniausiai. Būsimoms mamoms rūpi vaikučio lytis, bruožai, vardas – sapnas tai išpildo. Visgi labiausiai būsimai mamai rūpi, kad vaikutis gimtų sveikas ir gražus. Ji bijo, nerimauja dėl vaisiaus, abejoja savimi. Įdomu tai, kad dažniausiai sapnuojami ne kūdikiai, o jau ūgtelėję vaikai. Specialistų nuomone, tai atspindi gimdymo baimę. 


Gimdymas


Nėštumo pabaigoje sapnai apie gimdymą tampa vis dažnesni. Sapnams būdingi kraštutinumai: moteris sapnuoja, kad gimdo lengvai, greitai ir be skausmo arba dideliuose skausmuose, dažnai viena ir netikėčiausiuose vietose. Gana dažnai sapnuojamas priešlaikinis gimdymas: gimdo čia ir dabar, miške, tiesiog gatvėje, o aplink nė gyvos dvasios. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis