Kaip iš pilvo formos atspėti, kas gims – mergaitė ar berniukas

Vieni tėvai pasirenka nežinoti, kokios lyties vaikučio laukia, kiti, atvirkščiai, prašo gydytojų pasakyti.

Kai kurios mamos sako, kad, žinant, kas konkrečiai gyvena pilvelyje, lengviau bendrauti su mažuoju žmogučiu. Tačiau echoskopai klysta, o ir mažylis ne visada nori pasirodyti... Galima pažaisti ir pasinaudoti liaudiškais metodais vaikučio lyčiai nuspėti.


Sakome „pažaisti", nes visgi nereikėtų aklai tais metodais pasikliauti. Kai kuriuos gydytojai jau yra paneigę mediciniškai, be to, yra nutikę ir taip, kad tėvai buvo įsitikinę laukiantys mergaitės, įrengė jai rožinį kambarį su kaspinėliais, pripirko suknyčių, o... gimė berniukas. Taigi kol neišvydome savo vaikelio patys, tol nei echoskopu, nei liaudiškais metodais negalime pasitikėti šimtu procentų. Bet išmėginti ir patikrinti, jei įdomu, juk galima, tiesa?

Štai keletas liaudyje sklandančių būdų nuspėti, kas gims, kuriais gydytojai nelabai linkę tikėti.


Stipri nėščiųjų toksikozė


Jei stipriai kamuoja toksikozė (pykina, vemiama, jaučiamas nuovargis, mieguistumas), manoma, kad moteris laukiasi berniuko. Tačiau, gydytojų nuomone, toksikozė tiek nėštumo pradžioje, tiek pabaigoje su vaiko lytimi nesusijusi – tai tiesiog moters organizmo reakcija. Viena iš pagrindinių toksikozės priežasčių – hormoniniai pokyčiai, skonio ir kvapo centrai sujautrėja, todėl pasireiškia nemalonių pojūčių. Dar įtakos turi ir genetika – dauguma gydytojų sako, jei nėštukę kamavo toksikozė, greičiausiai ir jos dukrai teks panašių „malonumų" laukiantis.


Vaikučio judesiai pilve


Manoma, kad berniukų judesiai mamos pilvuke kur kas aktyvesni nei mergaičių. Iš tiesų judesių stiprumui įtakos turi kiti dalykai, tarkim, jei būsimoji mamytė susijaudino ar pavargo, aktyviai gali imti judėti tiek mergaitė, tiek berniukas.


Odos dėmės


Jei vaikelio besilaukiančios moters odą „papuošė" tamsios juostos ar pigmentinės dėmės, tai ji greičiausiai laukiasi mergytės. Liaudyje sakoma, kad mergaitės, mažosios damos, iš mamos pasiima visą grožį, todėl atsiranda tokių požymių. Iš tiesų pigmentaciją lemia antinksčių veikla. Laukiantis ji suaktyvėja, o antinksčiai atsakingi už hormonų gaminimą, tad organizme padaugėja estrogeno ir gausiau pasigamina geltonai rudo pigmento. Estrogenai padidina pigmento, turinčio įtakos odos spalvai, sintezę (tas pigmentas vadinamas melaninu). Tad sutrikus normaliam hormonų kiekiui organizme bei susidėjus visiems minėtiems veiksniams ir atsiranda pigmentinių dėmių.


Adatos (arba žiedo) metodas


Tam tikrais būdais galima bandyti išsiaiškinti, kas gyvena pilvelyje. Vienas iš jų – adatos arba žiedo metodas. Reikia paimti adatą arba žiedą (geriausia – vestuvinį), užrišti ant siūlo arba ant mamos plauko ir pakelti virš delno. Rankos svarbu nejudinti. Jei adata siūbuoja išilgai delno, vadinasi, tikėtina mergaitė, jei skersai, – berniukas. Jei jau vienas vaikelis yra, pakeltą adatą ar žiedelį reikia atitraukti ir pakelti dar kartą (atitinkamai, kelinto vaikelio moteris laukiasi). Kitas variantas – adatą arba žiedą reikia laikyti virš pilvo: jei supasi kaip švytuoklė, bus mergaitė, jei sukasi ratu, – berniukas.


Paslapties atrakinimas


Padėti nuspėti vaikelio lytį gali ir draugai. Priešais nėščiąją reikia padėti raktą ir paprašyti jį pakelti. Jei ji paims raktą už šerdelės, panašu, kad laukiasi dukrytės, jei už plačiosios dalies – sūnelio.


Pasirodyk, pasakysiu, ko laukiesi, arba Nuspėk pati


Kai kurie, pažiūrėję į nėštukę, ją tarsi nuskenuoja ir pažeria išvadų, ko ši laukiasi... O ir, pati būsimoji mamytė, įvertinusi tam tikrus veiksnius, gali paspėlioti, ką sūpuos – berniuką ar mergaitę.


● Jei pilvukas išsišovęs tiesiai, yra pailgas, smailas, greičiausiai bus berniukas, jei apvalus ir iš nugaros matyti jo šonai, – mergaitė. Dar – apie pilvą. Jei nėštukė palenkusi galvą ir pažiūrėjusi į apačią mato, kad jos pilvukas aukštai, bus mergaitė, jei nusileidęs žemiau, berniukas. O jei nėščiosios pilvas labiau pasikreipęs į dešinę, tikėtinas berniukas, jei į kairę – mergaitė.

● Sakoma, kad berniukai mamai labiau mėgsta patuksenti kojytėmis pilvo apačioje, o mergytės – viršutinėje dešinėje pusėje.

● Jei nėštukė nori daug valgyti, greičiausiai laukiasi berniuko. Jei labiau masina rūgštūs, sūrūs, mėsiški valgiai, tikėtina, bus sūnus, jei norisi miltinių ir saldžių patiekalų, – dukra.

● Jei nėštumo metu krūtinės forma beveik nepakito, vadinasi, bus berniukas.

● Jei nėštukei labai greitai auga plaukai ant kojų, visko gali būti, kad laukiasi berniuko.

● Jei būsimosios mamytės nosis nėštumo metu padidėja, tarsi „išplaukia", bus berniukas.

● Jei besilaukiančiąją kartkartėmis krato drebulys, reiktų laukti mergaitės, jei užlieja karščio bangos – berniuko.

● Jei nėštukės delnai paprastai būna sausi, tikėtina, ji laukia sūnaus, jei drėgni, – dukters.

● Būsimoji mamytė dažniausiai miega ant kairiojo šono? Panašu, kad gims berniukas.

● Jei būsimasis tėtis nešioja ankštus drabužius, pasaulį išvys berniukas. Jei drabužiai laisvi, greičiausiai bus mergaitė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis