5 sapnai, kuriuos dažniausiai sapnuoja nėščiosios

Trečdalį savo gyvenimo suaugęs žmogus miega. Nėščiosios ir vaikai miega dar daugiau, taigi ir sapnuoja jie kur kas daugiau.

Dažniausi nėščiųjų sapnai:


Žinia apie nėštumą. Neretai moteris apie tai, kad laukiasi, sužino iš sapno. Tačiau ji retai kada sapnuoja save nėščią, dažniau sapnuoja netiesiogiai – mato kūdikį, gyvūnėlį (žuvytę, kačiuką), ima jį ant rankų, sapnuoja nėščią draugę ar pažįstamą. Tokius sapnus dažniau sapnuoja moterys, kurioms nėštumas yra jei ne planuotas, tai bent lauktas. 


Erotiniai išgyvenimai. Nėščiosios dažniau sapnuoja erotiškus sapnus. Specialistai tai vadina kompensuojamaisiais sapnais, t. y., moteris sapnuoja tai, ko realybėje patiria mažiau. Kita vertus, ir nėštumas, ir erotiniai pergyvenimai yra seksualinio gyvenimo dalis. 


Vaikai. Kūdikius nėščiosios sapnuoja bene dažniausiai. Būsimoms mamoms rūpi vaikučio lytis, bruožai, vardas – sapnas tai išpildo. Visgi labiausiai būsimai mamai rūpi, kad vaikutis gimtų sveikas ir gražus. Ji bijo, nerimauja dėl vaisiaus, abejoja savimi. Įdomu tai, kad dažniausiai sapnuojami ne kūdikiai, o jau ūgtelėję vaikai. Specialistų nuomone, tai atspindi gimdymo baimę. 


Gimdymas. Nėštumo pabaigoje sapnai apie gimdymą tampa vis dažnesni. Sapnams būdingi kraštutinumai: moteris sapnuoja, kad gimdo lengvai, greitai ir be skausmo arba dideliuose skausmuose, dažnai viena ir netikėčiausiuose vietose. Gana dažnai sapnuojamas priešlaikinis gimdymas: gimdo čia ir dabar, miške, tiesiog gatvėje, o aplink nė gyvos dvasios. 


Persileidimas, negyvas naujagimis. Pasitaiko atvejų, kad būsima mama susapnavo negyvą kūdikį, o po mėnesio sužinojo, kad nėštumas nesivysto. Gal sapnas tikrai įspėja? Sapnas gali turėti prognostinę funkciją, bet dažniau išreiškia tik didelę baimę ir nerimą. Kita vertus, tai gali būti ženklas, kad reikia susirūpinti sveikata. Gal moteris per mažai miega, daug dirba, neskiria sau pakankamai laiko? Dažnai moterys sapnuoja vaikučio lytį, aiškiai mato veido bruožus, išgirsta vardą. Tačiau šių sapnų negalima vadinti pranašingais, nes dažniausiai jie atspindi ne realybę, o tik nėščiųjų norus. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis