Kodėl važiuojančios gimdyti moterys valgo ananasą

Ananasas yra mėgstamas gimdyvių vaisius. Kaip manote, kodėl ananasas nusipelno tokios garbės? Priežastis viena - yra tikinčių, kad jo valgymas gali paspartinti gimdymo pradžią.

Ar tikrai gimdymą gali paskatinti ananasai?


Šviežiuose ananasuose yra natūralių enzimų, vadinamų bromelainu. Sakoma, kad jei nėščia moteris valgo ananasus, bromelainas suminkština jungiamąjį gimdos kaklelio audinį, o tai paskatina gimdymą. Tačiau bromelaino yra ne tik ananasuose, tad potencialiai gimdymą paskatinti gali ne tik jie. Nemažai tropinių vaisių sudėtyje yra enzimų, kurie gali paskatinti švelnius sąrėmius ir suminkštinti gimdos kaklelį. Tarp šių vaisių yra mangai, kiviai, papajos ir pan.


Moterims, kurios pasiekė 40 savaičių ribą, o gimdymas neprasidėjo, patariama valgyti šviežius ar konservuotus ananasus ar gerti ananasų sultis.


Tačiau akivaizdu, kad šių vaisių įmanoma suvagyti labai ribotą kiekį, tad moterims siūloma, pavyzdžiui, gerti iš jų pagamintus tirštuosius kokteilius. Išbandžiusiosios šį būdą pabrėžia, kad ananasai gali padėti sureguliuoti virškinimo sistemą, ypač esant vidurių užkietėjimui, kuris nėštumo metu pasitaiko gana dažnai dėl sulėtėjusios moters medžiagų apykaitos.


Tačiau skeptikai sako, jog tai tėra teorija. Esą viename ananase bromelaino labai mažai, tad tam, kad bent kiek būtų jaučiamas poveikis, reikėtų suvalgyti apie septynis ananasus.


Keli patarimai


Atminkite, kad svarbiausia nėščiosios mitybos taisyklė - saikas, subalansuotas medžiagų kiekis. Atminkite, kad prisivalgius daug ananasų gali sustoti skrandis, o vėliau – prasidėti viduriavimas, tad šis gimdymo skatinimo būdas nėra saugus.


Tačiau jei vis vien tikite šiuo metodu, bent jau stenkitės valgyti šviežius, o ne konservuotus ananasus, nes konservuojant vaisius, bromelainas sunaikinamas. Be to, valgykite visą nuluptą ananasą, įskaitant šerdį, nes joje ir yra daugiausiai bromelaino.


Nėštumas trunka nebūtinai lygiai 40 savaičių. Vaikas pats geriausiai žino, kada jam gimti, be to, nėštumui baigiantis pas gydytoją reikia lankytis itin dažnai, tad jūsų ginekologas informuos, ar jau yra pirmųjų požymių, kad gimdysite, ar dar kelias dienas teks palūkėti. Bet kokia saviveikla šiuo laikotarpiu turi būti gerai apgalvota ir taikoma tik po pasitarimo su profesionalu.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis