Ko tikrai nereikia imti į gimdymo namus, o ko svarbu nepamiršti

Iki gimdymo likus mėnesiui būsimoms mamoms jau rekomenduojama turėti suruoštą kraitelį į gimdymo namus.

Krepšyje be moters asmeninių daiktų, turi būti ir vaikui skirti būtiniausi reikmenys. Tačiau neretai būsimos mamos padaugina ir į lagaminą prisikrauna daiktų, kurių joms gimdymo namuose tikrai neprireiks.

Jūsų dėmesiui - dažniausi nereikalingi daiktai, kuriuos gimdyvės pasiima važiuodamos gimdyti.

Kalnas maisto

Gimdymo metu kepsnių ir pyragų jums kažin ar norėsis, o po gimdymo ligoninėje gausite maitinimą. Žindant vaikelį svarbu maitintis atsakingai ir maistingai - vengti produktų, kurie pūstų vaikeliui pilvą ar galėtų sukelti alergiją.

Pientraukis

Šis ne pirmo būtinumo daiktas kainuoja tikrai nemažai, o prireikia jo labai retai, tik išimtiniais atvejais. Iš karto po gimdymo pienas neteka upeliais, jo atsiranda pamažu, iš pradžių būna priešpienis, tada pradeda gamintis pienas. Gimdymo namuose, jei vaikas sveikas, jis dieną ir naktį būna palatoje su mama. Vos parodžius pirmuosius alkio ženklus, reikia glausti kūdikį prie krūties ir duoti jam žįsti. Medicinos personalas pasidalins savo sukaupta patirtimi ir parodys, kaip taisyklingai priglausti vaiką prie krūties.

Čiulptukas

Jei gimdysite naujagimiui palankioje ligoninėje, čia dirbantis personalas stengsis, kad pirmosios dienos su mažyliu būtų kuo natūralesnės - tai yra, neprireiktų pieno mišinių, buteliukų, žindukų ir čiulptukų.

Tam, kad vaikas išmoktų taisyklingai apžioti mamos krūties spenelį ir tamsųjį laukelį, čiulptuko nereikia, atvirkščiai, jis gali kliudyti gerai žindymo pradžiai. Naujagimis dar tik mokosi žįsti pieną, todėl nekliudykite jam duodami čiulptuką.

Vaikiškos kosmetikos rinkinys

Jeigu gimdėte natūraliai, jau po kelių dienų keliausite namo ir čia jūsų mažylio laukia pirmosios maudynės. Gimdymo namuose nei pudros, nei šampūno, nei aliejų neprireiks.

Užtenka turėti vieną ar kelias priemones. Dažniausiai jų prireikia naujagimio užpakaliuko higienai - nuprausti užpakaliuką mažyliui pasituštinus, patepti, jei jis šunta.

Kvapus purškiamas dezodorantas ir kvepalai

Mažoje palatoje po gimdymo būsite dviese su mažyliu, o kai kuriais atvejais moterims palatą tenka dalintis su kita pagimdžiusia mama. Aštrūs kvapai gali erzinti ir palatos kaimynę, ir naujagimius. Todėl šiuo atveju labiausiai tinka posakis, kad „skaniausiai kvepia švara".

Visai gali būti, kad kraudamosi gimdyvės krepšelį kažką užmiršite. Nieko tokio - vyras atveš vėliau, arba paprašysite draugių nupirkti ir atnešti - joms, greičiausiai, bus malonu jums pagelbėti.

Ko iš tiesų reikia moteriai gimdymo namuose:

- Neslystančių batų arba šlepečių, šiltų kojinių. Prieš gimdymą jūs norėsite judėti, pavaikštinėti koridoriais ar klinikos parke. Todėl kojos neturėtų šalti.

- Ilgų medvilninių marškinėlių. Tai yra praktiškas, patogus ir malonus rūbas gimdyti. Geriausiai įsidėkite ir antrus tokius marškinėlius.

- Megztinio, kad jus sušildytų po gimdymo.

- Rankšluosčio ir svarbiausių higienos priemonių.

- Chalato ir dvejų plačių, patogių kelnių. Tai praktiški rūbai dienoms po gimdymo.

- Vienų arba dvejų patogių naktinių marškinių, pižamos švarkelio ar plačių marškinėlių, kurie priekyje yra atsegami, kad galėtumėte žindyti kūdikį. Žinoma, tinka ir paprasti, žindant bus galima juos tiesiog pakelti į viršų.

- Žindymo liemenėlės ir įklotų į ją.

- Vienkartinių kelnaičių.

- Įklotų. Rekomenduojami ne įprasti, o didesnio dydžio.

-Labai minkšto tualetinio popieriaus.

- Makiažo priemonių ir lūpų pieštuko pirmosioms nuotraukoms su kūdikiu.

-Fotoaparato.

- Dokumentų (nėščiosios kortelės, asmens dokumento).

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis