Daiktai į gimdymo namus: ko reikia jokiu būdu nepamiršti

Gimdymas gali prasidėti netikėtai, tada apima nerimas ir iš galvos išgaruoja, ką reikia imti į ligoninę. Būtent todėl krepšį su reikalingiausiais daiktais į gimdymo namus patariama susidėti iš anksto.

DOKUMENTAI


Būtiniausi daiktai važiuojant gimdyti – tai dokumentai. Net ir šiais interneto laikais vykstant gimdyti kai kurie „popieriniai“ dokumentai būtini. Kodėl? Kad medicinos įstaiga galėtų nėščiąją priimti, reikia asmens tapatybės pažymėjimo. Remiantis asmens dokumentu, po gimdymo moteriai išduos naujagimio gimimo pažymėjimą. Dar vienas būtinų dokumentų – nėščiosios kortelė, kurią išdavė ambulatorinė gydymo įstaiga. Kortelėje būna surašyti visų konsultacijų ir tyrimų duomenys, kurie labai svarbūs priimant gimdymą. Todėl šią kortelę visada turėkite savo rankinėje, nes gimdymas gali prasidėti nenumatytai.


SIUNTIMAS


Jei prasidėtų savaiminis gimdymas, nutekėtų vaisiaus vandenys, kraujuotumėte arba atsirastų kita grėsminga būklė sveikatai ir kreiptumėtės pagalbos į gimdymo namų arba ligoninės priėmimo skyrių, gydytojo siuntimas nebūtinas, nes jį atstos nėščiosios kortelė. Kai skubios pagalbos nereikia, o nėštumas „pernešiojamas“ arba kyla kitų įtarimų dėl būtinybės vykti į ligoninę, nėščiąją prižiūrėjęs gydytojas gali išduoti siuntimą, kuris planine tvarka siunčia gimdyvę į atitinkamo lygio ligoninę.


LAGAMINAS AR KREPŠYS


Kaip jau minėjome, geriausiai būtų, kad gimdymui pasiruoštumėte, reikiamus daiktus susidėtumėte iš anksto, jie visi tilptų į krepšį. Kelių didelių lagaminų tikrai nereikia. Net tokiu atveju, jei ligoninėje po gimdymo tektų pabūti ilgiau nei planuojate, artimieji pasirūpins daiktais, kurių nepasiėmėte.


DRABUŽIAI


Vykstant gimdyti patartina turėti savo laisvesnių, natūralaus pluošto drabužių (priekyje užsagstomus marškinius arba pižamą), sportinę aprangą arba chalatą ir patogią kambarinę avalynę. Nepamirškite natūralaus pluošto apatinių kelnaičių ir liemenėlių. Specialių žindymo liemenėlių prireiks šiek tiek vėliau, kaip ir įdėklų į liemenėlę pienui sugerti.Jei esate šaltmirė ir jums šąla kojos, įsidėkite šiltas kojines.


HIGIENOS REIKMENYS


Be abejo, ligoninėje prireiks asmens higienos priemonių, kuriomis naudojatės kasdien: dantų šepetėlio, pastos, šukų, muilo. Dauguma ligoninių aprūpina tualetiniu popieriumi, muilu, tačiau jei po ranka turėsite savo, bus ramiau. Įsimeskite ir vienkartinių tarpvietės rankšluosčių, nes medvilninis tuoj pat susiteps. Taip pat patartina vaistinėje nusipirkti kelis specialiai gimdyvei skirtus įklotus arba įprastų, bet daugiau kraujo sugeriančių higieninių įklotų. Pirmą parą, kai dar gausokai kraujuosite, pravers specialios kelnaitės po gimdymo.


VANDUO


Labai gerai turėti geriamojo vandens buteliuką be angliarūgštės. Gimdyvę dažnai troškina, džiūsta lūpos, todėl būtų pravartu turėti mineralinio vandens.


PINIGAI


Jei savo krepšyje pasigestumėte reikiamų higienos priemonių ar pristigtumėte geriamojo vandens, užsigeistumėte mėgstamų užkandžių, keletas pinigėlių pravers. Pasidomėkite, ar ligoninėje, kurioje gimdysite, yra vaistinė, kavos aparatas, kavinė.


KITI DAIKTAI


Sąrašą galima (ir reikia) pildyti pagal savo poreikius. Šiandien gimdymas neįsivaizduojamas be telefono, jo pakrovėjo, dažnai – fotoaparato. Moterys, kurios pageidauja po gimdymo parsivežti namo placentą, turi pasirūpinti sandariu indu, kuris nepraleidžia skysčio. Jeigu moteris serga lėtinėmis ligomis ir vartoja vaistus, jų reikėtų pasiimti ir apie tai informuoti gydytojus.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis