Geriausios ir blogiausios krikštynų dovanos

(1)

Vasara ir pavasaris – ne tik atostogų bei poilsio metas, tačiau ir laikas, kada lietuviai dažniausiai pamini jiems labai svarbias šventes, pavyzdžiui, vestuves ir krikštynas.

Tai visiškai normalu, juk mūsų klimatas toks, kad lauke organizuoti šventę galima tik šiuo metų laiku, o gamta ir grynas oras – suteikia ypatingos dvasios. Jei vienos šeimos ir jų artimieji dar tik ruošiasi krikštynoms, kitos jau spėjo paminėti šią labai svarbią jų vaikams akimirką. Klausiame mamų, kokios dovanos, kurių sulaukė iš svečių, atvykusių į jų vaikų krikštynų šventę, joms patiko, o kokios – ne.


Daugelis šiuolaikinių tėvų – labai praktiški


LINA, 9 mėnesių Marijos mama:


„Esu iš tų moterų, kurios labai vertina praktiškumą. Manau, kad mažam vaikui visai nereikia krūvos žaislų, o ypač visokių minkštų meškinų. Man patiko tai, kad daugelis svečių, dalyvavusių mūsų mažylės krikštynose, labai drąsiai paklausė – kokia dovana ją pradžiugintų. Daugeliui sakiau, kad gali savo nuožiūra išrinkti patogių, kokybiškos medžiagos drabužėlių, kepurėlių ar kokį minkštą pledą. Labai patiko ir tai, kad keletas padovanojo čekius, kuriuos galėsime panaudoti vaikiškų prekių parduotuvėse."


RITA, 1,5 metų Luko mama:


„Mano nuomone, geriausios dovanos tos, kurių tikrai reikia, o blogiausios – neapgalvotos ir labai savavališkos. Pavyzdžiui, mūsų sūnus yra aukštesnis nei jo bendraamžiai, todėl keletą drabužių, kuriuos gavo dovanų, jam buvo per maži. Visiems patariu: prieš pirkdami aprangą ar avalynę – paklauskite tėvelių, kokio dydžio jie turėtų būti".


KRISTINA, 4 mėnesių Justino mama:


„Visi mūsų šeimos draugai ir bičiuliai žino, kad dievinu madingus bei stilingus aprangos akcentus. Man svarbu, kuo vilki mano nė pusės metų nesulaukęs sūnelis. Kai pamačiau, ką padovanojo į krikštynas pakviesti svečiai, labai apsidžiaugiau, kad Justinas gavo tiek daug stilingų drabužėlių ir aksesuarų. Nuo čiulptuko laikiklių iki garsių prekinių ženklų tapukų, pirmosios kuprinės ir t.t.".


Vertinantiems tradicijas ir simbolius


JURGITA, 2 metų Povilo ir 4 metų Kristupo mama:


„Man labai patinka tradicija vaikui įteikti kažką simboliško – angelo skulptūrėlę, kryželį, sidabrinį papuošaliuką ar šaukštelį. Man nepriimtina nauja „mada" dovanoti pinigus, o ypač tai, mano nuomone, netinka krikštynoms. Juk svarbiausia ne materialioji pusė, o nuoširdus dėmesys, kažkas simboliško."


Paprasčiau išrinkti naujagimiui, sunkiau – vyresniam vaikui


INDRĖ, beveik 2 metų Gabijos mama:


„Jei krikštijamas vaikas – vos kelių mėnesių, galite dovanoti kažką simboliško bei mielo, kas tinka ir pirmą kartą lankant kūdikį. Manau, kad tam labai tinka nuotraukų rėmeliai, albumai, pirmųjų metų knyga ar specialios priemonės, skirtos pėdučių bei delniukų įspaudams. Kai Gabija gavo krikšto sakramentą, jai buvo vos 2 mėnesiai, todėl svečiams dovanas nebuvo sunku rinkti, jai reikėjo labai daug daiktų. Vienų draugų prašiau atsiminimų knygos, kitų – šildyklės, trečių – patalėlių. Galima sakyti, kad po šventės mažoji turėjo visą jai reikalingą kraitelį ir daug daug malonių smulkmenėlių ateičiai, pavyzdžiui, lietuviškai dainuojantį meškutį ar smulkiajai motorikai lavinti skirtus žaislus".


Dovanų sąrašai – vis populiaresni


EDITA, 4 metų Darijos mama:


„Savo dukrą krikštijome visai neseniai, todėl žinojau, kad tokio amžiaus vaikui svečiams tikrai bus sunku išrinkti dovanas. Seneliams perdaviau konkrečius Darijos norus – ji paprašė dviratuko, o draugams ir giminaičiams išsiuntinėjau dovanų sąrašą. Manau, kad šiais laikais tai labai praktiška ir patogu. Gerai ne tik vaikui, nes jis gauna tiktai tai, apie ką svajoja, bet ir svečiams – nereikia sukti galvos, kas patiktų bei tiktų".


AGNĖ, 2 metų Jurgio mama:


„Buvau nekukli ir visų žmonių, kuriuos kvietėme į krikštynas, paprašiau nupirkti bendrą dovaną – žaidimų aikštelę, kurią galėtume pastatyti prie namo. Net nurodžiau kelis variantus, kurie mums labiausiai patiktų. Jurgis labai džiaugėsi gauta dovana, o mes tuo, kad šis daiktas tikrai labai reikalingas mūsų šeimai. Manau, kad blogos tos dovanos, dėl kurių svečiai nepasitaria su tėveliais. Pavyzdžiui, kelios draugės pasakojo, kad jų vaikai gavo sauskelnių ar kosmetikos. Nesuprantu, kaip galima išrinkti tokias dovanas, juk negali žinoti visų vaiko alergijų ir pan."


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis