25 nėštumo savaitę gimusios Elžbietos mama: tai buvo košmariška diena

Savo laišką apie 25 nėštumo savaitę gimusią Elžbietą mama pavadino „Košmariška diena, virtusi džiaugsminga gyvenimo prasme“. Šiandien linksmos ir sveikos keturmetės dukrytės gyvybė po gimimo laikėsi ant plono, plono siūlo...

Ankstukė gimė 15 savaičių anksčiau laiko


Elžbieta gimė pernelyg anksti – 25 savaičių. Pavasaris mums ją atnešė per simbolinę Gandrų dieną! Tuomet ji svėrė vos 840 gramų ir buvo 34 cm. ūgio. Nepaisant to, kad ji buvo neįtikėtinai mažytė lyginant su tuo, kokį tikimasi pamatyti naujagimį (rausvažandį, putliom rankytėm ir papūstom lūpytėm), ji mums buvo pati gražiausia, mieliausia ir mūsų visiškai niekas negąsdino – nei tai, kad kūdikėlis subtilaus dydžio, nei laidai, laideliai, dūriai, kažkokie tuomet dar nepažįstami aparatai ir jų garsai. Atrodo, juos matėm, bet per daug nesureikšminom. Aš nuo pirmosios Elžbietos gimimo sekundės buvau tvirtai įsitikinusi – išgyvens ir bus sveika! Aš tikėjau savo vaiku ir pasitikėjau medikais. Giliai širdyje žinojau, kad viskas bus gerai.


Po paros stabilizavus būklę, Elžbieta reanimaciniu automobiliu buvo išlydėta į pirmąją savo gyvenimo kelionę. Buvo rimtų abejonių, ar mažylė, išvažiavusi iš Klaipėdos, lengvai pasieks Kauną. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikos (KMU) turi vertingos patirties auginant ypač anksti gimusius vaikelius, todėl buvome laimingi, kad Elžbieta sėkmingai pasiekė KMU Neišnešiotų naujagimių reanimaciją, kur nemažai laiko praleidome augindami dukrytę.


Mus supo profesionaliai parengti medikai ir sulaukdavome logiškų argumentų apie dukrytės būklę ir pozityvaus palaikymo. Nepaprastai dėmesingas mažiesiems pacientams ir paslaugus jų tėvams personalas mums paliko geriausią įspūdį ir, žinoma, sveikai augantį rezultatą. Iki šios akimirkos nuolat jiems padėkoju mintimis.


Elžbieta gimė pernelyg anksti – 25 savaičių.
Elžbieta gimė pernelyg anksti – 25 savaičių.
Asmeninio albumo nuotr.


103 paros ligoninėje


Gimusios mergaitės sveikatos būklė buvo rizikinga gyvenimui: ji visiškai savarankiškai nekvėpavo beveik tris mėnesius (viena po kitos sekė daugiau nei 11 apnėjų). Per tą patį laiką ji tris kartus persirgo kraujo užkrėtimu bei kitomis infekcijomis (odos, žarnyno, plaučių, trachėjos), teko perpilti eritrocitų masę. Į delną telpantis kūdikis priėmė visas skausmingiausias neišnešiotukus gelbėjančias procedūras: begaliniai kraujo ėmimai, kateterių vedimai - išėmimai, įvedimai iš naujo ir vėl, ir vėl, ir vėl; intubavimai-ekstubavimai, nuolatinis „maitinimas" vaistais. Be to, iš karto po gimimo krito svoris.


Kita pačių mažiausių neišnešiotukų problema - atviras širdies arterinis latakas (AAL), kuris Elžbietai per pirmas tris savaites buvo uždarytas chirurginiu būdu. Tuomet ji svėrė vos 640 g.! Laimė, pastaroji intervencija buvo ypač rezultatyvi ir mergaitė sparčiai pradėjo vytis gyvenimą. Sėkmingai augo svoris, kuris suteikė jėgų kūdikiui toliau bręsti ir stiprėti.


Sulaukus trijų mėnesių buvo diagnozuota dažnokai neišnešiotų naujagimių neaplenkianti retinopatija, kuri juos „aplanko" dėl deguonies pertekliaus (o jis būtinas, kol ankstukas išmoksta kvėpuoti). Elžbietai dėl pernelyg didelio neišnešiotumo, deja, liga išsirutuliojo iki III laipsnio. Tačiau ir čia dukrą lydėjo medikų profesionalumas, naujausių technologijų taikymas ir sėkmė. Abiems akytėms taikyta Lazerretinopexia buvo nepaprastai rezultatyvi ir mergaitė džiaugsmingai mato savo gyvenimą!


Po gimimo su Elžbieta ligoninėje praleidome 103 paras. Per šį laikotarpį mergaitė suvartojo apie 21 skirtingų rūšių medikamentų (antibiotikai, morfijus ir kt.), priėmė sudėtingiausias gaivinimo procedūras ir ištvėrė 2 neišvengiamas operacijas.


Per pirmuosius gyvenimo metus nuolat periodiškai lankėme mankštas, kas 10 dienų masažo kursus po 10 dienų, baseiną, logopedo konsultacijas. Stengėmės, „dirbome", mankštinomės. Intensyviai lavinome dukrelę. Negailėjome tam nei laiko, nei jėgų. Atsidavėme visas savo, kaip tėvų, jėgas.

Šiandien Elžbietai ketveri metai.
Šiandien Elžbietai ketveri metai.
Asmeninio albumo nuotr.


Dabar Elžbieta yra grakšti 4 metukų dama. Užauginta nuo 640 g., ji yra visiškai pavijusi bendraamžius (o ūgiu ir tvirta sveikata kai kuriuos net ir lenkia!).


Kasdien džiaugiamės ja. Tikrai manome, kad ji yra medicinos laimėjimų, Dievo valios ir mūsų įdirbio stebuklas.

Mūsų neišnešiotukė yra tvirto būdo, drąsi, smalsi, visada puikios nuotaikos. Elžbieta mėgsta skaityti knygas, klausytis muzikos (turi gerą skonį), groti perkusija. Ji, kaip ir daugelis mergaičių, mokosi šokti, žaidžia su lėlėmis, nori pasipuošti.


Daugiau informacijos apie paramos projektą „Ankstukai": www.ankstukai.lt.

Prie „Ankstukų" draugų būrio kviečiame jungtis ir socialiniame tinkle „Facebook": https://www.facebook.com/ankstukai?fref=ts.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis