Ką valgyti, jei planuojate vaikus TOP 10 maisto produktų

Jeigu su savo antrąja puse vis dažniau pakalbate apie vaikus, sužinokite, kokius produktus sveikiausia valgyti prieš planuojant šeimos pagausėjimą.

Ką valgyti moteriai, jeigu artimiausiuose planuose - vaikai?

Pastojimas, nėštumas ir gimdymas tiesiogiai priklauso nuo moters sveikatos. Kuo sveikesnė moteris, tuo didesnė tikimybė, kad ir pastojimas, ir devyni nėštumo mėnesiai prabėgs sklandžiai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
30 frazių, kurių nereikia sakyti vaikams
Ala Pugačiova ir Maksimas Galkinas tapo dvynukų tėvais

Prieš planuojant nėštumą verta apsilankyti pas šeimos gydytoją, kuris paskirs reikiamus tyrimus ir ištirs, ar nėra lėtinių ligų. Prieš planuojant šeimos pagausėjimą, reikėtų pasirūpinti tinkama mityba, kad ji nebūtų vienpusiška, ir organizmas gautų visų reikalingų medžiagų.

Pirmasis žingsnis, kurį turėtumėte padaryti - įtraukti į savo valgiaraštį ankštinių - pupelių, žirnių, avinžirnių ir panašiai. Jie turi labai daug naudingųjų medžiagų, ypač baltymų. Naudingiausiųjų daržovių sąrašą pradeda kopūstai, morkos, cukinijos . Jei jų valgote pakankamai, tada nepritrūksite vitamino C bei beta karotino. Jeigu valgote pakankamai daržovių, tuomet gerėja virškinimas.

Nėštumo metu didesnis krūvis tenka kraujotakai bei širdžiai, todėl planuojant vaikelį, reikia nepamiršti linų sėmenų savo valgiaraštyje, kurie turi teigiamos įtakos širdies veiklai.

Be to, valgykite žuvų, ypač riebiųjų, kuriose yra vertingų omega-3 riebiųjų rūgščių, cinko, geležies, magnio. Gerkite daugiau vandens ir pieno - šie paprasti du gėrimai naudingi odai bei kaulų sistemai.

Ko atsisakyti prieš pastojant?

Planuojant vaikelį, reikėtų atsisakyti alkoholio ir moteriai, ir vyrui. Taip pat nereikėtų piktnaudžiauti kofeinu, apsiribojant keliais puodeliais per dieną, nestiprios, geriausia - balintos - kavos. Reikėtų vengti ir daug rafinuotų angliavandenių, kurių apstu batone, pyraguose ir saldumynuose. Nerafinuoti anglivandeniai, kurių yra juodoje duonoje, organizmui yra gerokai naudingesni.

Ką valgyti, kad kuo greičiau pastotumėte?

Pasirūpinus tinkama mityba ir sveikata, galima pagalvoti ir apie produktus, kurie turi teigiamos įtakos pačiam pastojimui. Manoma, kad yra neabejotinas ryšys tarp vyro ir moters valgomo maisto bei pastojimo.

Patartina, kad mitybą iš esmės reikėtų pakeisti bent prieš tris mėnesius iki planuojamo pastojimo, tačiau dar geriau - pusmetį ar metus.

Medikų duomenimis, pastojant labai svarbu tinkamas folio rūgšties kiekis. Folio rūgšties yra grūdinėse kultūrose, žalialapėse daržovėse, citrusiniuose vaisiuose, ankštinėse kultūrose. Reikėtų nepamiršti ir produktų, kuriuose yra daug kalcio. Pastojimo metu svarbu, kad organizme būtų pakankamai vitaminų В, С, Е, А. Taip pat itin svarbu sukaupti pakankamai cinko ir seleno atsargų, vyrams - ypač. Šios mineralinės medžiagos reikalingos kokybiškai spermos gamybai palaikyti.

TOP 10 produktų planuojantiems vaikus:

žuvis, ypač riebių rūšių;

grūdų produktai;

varškė ir pieno produktai;

vaisiai;

kiaušiniai;

menkių kepenėlės;

žalumynai (ypač salotos, špinatai);

grikių košė;

jūros produktai (ypač austrės);

raudonoji mėsa.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis