Įvardijo populiariausią vaikų darželių „patiekalą“

Super tėvų“ judėjimas per pirmąjį veiklos mėnesį sulaukė daugiau nei 200 skirtingų darželių tėvų prašymų tinkamai įvertinti valgiaraščius, o į kovą prieš nevisavertę vaikų mitybą per mėnesį sukilo daugiau nei keli tūkstančiai Lietuvos tėvų.


Vieno iš judėjimo iniciatorių Simono Urbono (Saimis) teigimu, toks tėvų palaikymas jo idėjai buvo netikėtas.

„Visus telkia noras keisti sovietinį mitybos palikimą. Sulaukėm daugiau nei kelių šimtų valgiaraščių, nuotraukų, pačių įvairiausių istorijų, vos per pirmą veiklos mėnesį, kas yra išties nuostabu“, - sako jis.

S. Urbono teigimu, gauti valgiaraščiai yra vertinami pagal 8 kriterijus, vertinimus atlieka dietistai su dietologų pagalba, o galutinės išvados bus parengtos per šį mėnesį.

„Jau įvertinome didžiąją dalį, o per porą savaičių būsime įvertinę visus, tad vėliau pradėsime teikti rekomendacijas. Pirminiais duomenis, tik kelių darželių valgiaraščiai gali būti įvertinti aukščiausiu balu, tačiau dominuoja žemesnis ir tik vidutinis vertinimas“, - sako "Super tėvų" iniciatorius.

Vaikų auklėjimo įstaigų valgiaraščių vertinimus „Super tėvams“ padeda atlikti dr. gydytoja dietologė Edita Gavelienė su komanda. Anot jos, pagrindinės problemos vaikų valgiaraščiuose yra pridėtinis cukrus, perdirbti produktai, transriebalai ir kitos "tuščios" kalorijos bei įvairovės stoka.

„Pagrindinis patiekalas, pasikartojantis beveik visuose valgiaraščiuose yra „batonas su sviestu“. Daržovių, vaisių įvairovės stoka yra bene didžiausias trūkumas analizuotuose valgiaraščiuose, o įvairūs miltiniai patiekalai, kaip blynai, makaronai, virtinukai su priedais yra dažnai pasikartojantys“,- sako dietologė.

Atlikę valgiaraščių vertinimus, „Super tėvai“ vyks į darželius su konkrečiais pasiūlymais, atliks gilesnę esamos situacijos analizę, bendraus su įstaigų bendruomenėmis ir siūlys pokyčių diegimo sistemą. Ateityje planuojama rengti konferenciją ar apvalaus stalo diskusijas su valdžios atstovais, siekiant kokybinio pokyčio, kuris būtų įtvirtintas teisės aktuose.

Prieš mėnesį susikūręs „Super tėvų“ judėjimas jau vienija daugiau nei 3200 tėvų visoje Lietuvoje. Daugiausia judėjimas vystomas socialiniuose tinkluose ir yra atviras visiems, kurie siekia geresnio maitinimo darželiuose, mokyklose, ligoninėse. Ši tėvų iniciatyva jau sulaukė ne vienos Lietuvos įmonės, susijusios su maitinimu, palaikymo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis