Kuris geriau vaikui – valstybinis ar privatus darželis: mamų diskusija

Kaip rinktis vaikų darželį? Kokius privalumus, palyginti su valstybiniais darželiais, turi privatūs?

Vika: valstybinis


„Svarbiausi kriterijai renkantis darželį buvo mylinčios vaikus auklytės, iš širdies užsiimančios su jais, taip pat, kad jis būtų arti namų. Vaikas priprato labai greitai, jau pirmą dieną liko su vaikais miegoti pietų miego. Per dvejus metus nebuvo nė vieno karto, kad reikėtų įkalbinėti pasilikti. Priešingai, būdavo galvosūkis, kaip iš darželio išvilioti namo.

Mano nuomonė tokia: visai nesvarbu, ar tai valstybinis, ar privatus darželis, svarbu, kad vaikas būtų tinkamai prižiūrimas ir ugdomas.


Privačių darželių pliusą matau tokį, kad galima turėti įtakos vaikų maitinimui. Tai svarbu, jei augini alergišką vaikutį. Taip pat manau, kad privačiuose darželiuose nėra atvedamų į grupę sloguojančių vaikų bėdos."


Eglė: valstybinis


„Dar dukrytei negimus žinojau, kad be darželio paslaugų neapsieisime. Kadangi pati esu darželio auklėtoja, net nesvarsčiau varianto, ar vesti dukrytę į privatų darželį. Tikrai nemanau, kad kuo brangesnis darželis, tuo geresnis (priežiūra ar ugdymas).


Labai svarbu, kad vaikas rastų bendrą kalbą su pedagogu, kuris su juo praleis beveik visą dieną. Aišku, ne visada tai įvyksta iš karto, todėl tėvams patarčiau apsišarvuoti kantrybe. Žinau daug atvejų, kai vaikai verkia tol, kol atsisveikina su savo tėveliais. Jiems dingus už durų vaikai pralinksmėja."


Edita: privatus


„Į darželį ėjo nuo 2,5 m. Iš pradžių vedžiau į valstybinį. Tuos pusę metų vaikas eidavo į darželį drebėdamas, verkdavo naktimis. Vos pamatęs darželį puldavo į isteriją. Auklėtojų požiūris buvo toks: „Palikite, parėks ir pripras". Man tai nesuprantama.


Visiškai netikėtai netoli namų radau naujai atsidariusį privatų darželį. Pirmą dieną nuvedžiau į jį ir ramia širdimi palikau. Pačiai sunku patikėti, bet per pusę metų nebuvo nė vienos dienos, kad nenorėtų eiti į darželį. Man svarbiausia, kad mano vaikas darželyje jaustųsi gerai, o tai priklauso tik nuo personalo. Svarbu, kad į vaiką būtų žiūrima kaip į asmenybę, o ne kaip į kažkokį vienetą, kuris turi atitikti bendrą bandos standartą. Pati sau bandau atsakyti į klausimą, kodėl mano vaikui valstybiniame darželyje buvo taip klaikiai BAISU, o privačiame iškart pasijuto kaip namie".


Sandra: valstybinis


„Darželio klausimas man dabar aktualus, dairausi tik valstybinio darželio, nes leisti į privatų neišgaliu. Mano padėtis tokia, kad tėtis vaiko neaugina ir net nesiruošia padėti. Nesuprantu, kiek reikia uždirbti, kad būtų galima leisti vaiką į privatų darželį, ypač, kai taip viskas brangu. Man atrodo, kad viskas priklauso nuo vaiko – vienam visur bus gerai, o kitam – niekur".


Jolita: privatus


„Prisipažinsiu, kad vos gimus vaikui nemaniau, kad kada nors jį leisiu į valstybinį darželį. Daug jų dar tebėra sovietinių, su senomis direktorėmis ir tuo neskanaus maisto kvapu koridoriuje. Rinkausi privatų darželį ir svarbiausias kriterijus - ugdymas. Labai norėjau, kad tai būtų dvikalbis darželis, kur vaikas mokosi ne tik lietuviškai, bet ir iš karto kalba su pedagogais užsienio kalba. Esu patenkinta pasirinkimu".

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis