Pažintis su trijų vaikų mama Asta: geriausiai atsipalaiduoju megzdama

Kūrybingas mamas pristatanti mūsų portalo rubrika KURIANTI MAMA laukia jūsų. Jeigu norite, kad apie jūsų veiklą sužinotų daugiau žmonių, užsukite pas mus ir užpildykite anketą (ją rasite čia).

Vilniuje gyvenanti Asta augina tris vaikus: 11 metų Kajų, 10 metų Martyną ir ką tik vienerių metukų gimtadienį šventusią Barborą. Ji prisipažįsta, kad iki vaikų gimimo neužsiėmė jokia papildoma kūrybine veikla. Tačiau gimus vaikams, pomėgiai pamažu pasikeitė. Pasakoja pati Asta.

„Gimus pirmam sūnui, panorau numegzti jam megztinį. Bet nelabai mokėjau, tad megztinis gavosi nenešiojamas. Gimus antram sūnui, vėl panorau kažką padaryti savo rankomis, taip pradėjau užsiimti įvairiais rankdarbiais. Pagaminau stalčius/komodą vaikų žaislams dėti, juos apsiuvau džinsu bei dekoravau savo siuvinėtomis dekoracijomis.

Asmeninis albumas

Asmeninis albumas

Asmeninis albumas

Asmeninis albumas

Vėliau pradėjau gaminti plaukų segtukus drugelius ir plaukų gumytes su iš vilnos veltomis boružėlėmis ir bitutėmis. Kadangi dukrytės dar neturėjau, segtukus ir gumytes dovanojau pažįstamoms mergaitėms. Dar vėliau pradėjau gaminti paveikslėlius bei išbandžiau dekupažo technikas. Gaminau auskarus, sages, taip pat bandžiau piešti.

Asmeninis albumas

Kadangi vaikų auginti niekas nepadėjo, savo veiklą derinau su vyru. Išbandžiusi įvairias rankdarbių gamybos technikas, grįžau prie virbalų. Jie manęs nepalieka iki šių dienų. Man patinka megzti. Tuomet geriausiai atsipalaiduoju.

Smagiausia yra tada, kai mano mezginius giria šeima, kolegos, darželio auklėtojos ir mokyklos mokytojos (kartais tenka gaminti ir mokyklos konkursams).

Gimus dukrytei Barborai, beveik visi mezginiai skiriami jai ir, kadangi jų pradėjo daugėti, sukūriau savo darbelių puslapį feisbuke „Sheep Dreams“ (puslapį rasite ČIA).

Asmeninio archyvo nuotr.

Labiausiai mėgstu šiuolaikinio stiliaus mezginius. Nesiimu megzti „močiutiškų“ mezginių. Viskas turi atrodyt šiuolaikiškai ir jaunatviškai.

Asmeninis albumas

Asmeninis albumas

Siūlų sudėties ir spalvos parinkimas vyksta įvairiai. Kartais atėjusi į parduotuvę pamatau gražius siūlus ir tą pačią sekundę sugalvoju, ką noriu iš jų padaryti, o kartais pirmiausia sugalvoju, ko noriu ir einu ieškoti tam tinkamų siūlų.

Asmeninis albumas

Didžiausią malonumą teikia pats mezgimo procesas ir galutinis rezultatas. Kadangi mezgu tada, kai Barbora miega ryto miegelio, sunkiausia būna atsitraukti nuo mezginio jai pabudus. Nes megzti galėčiau dieną ir naktį.

Asmeninis albumas

Sulaukiu daug pagyrų iš šeimos narių, kolegių, gydytojų ir pan. Esu nėrusi servetėles/boružėles ir daug kitų darbeliu dariusi darželiui (priklausomai nuo to, ko pageidaudavo darželio auklėtojos). Keletą darbų esu padovanojusi.

Asmeninis albumas

Ko palinkėti kitoms mamoms, tikrai nežinau. Linkiu nebijoti išbandyti įvairių veiklų ir atrasti save iš naujo.

Vienos mamos atranda save sportuodamos, kitos – gamindamos maistą, dar kitos pamėgsta rankdarbius.

Manau, kad dauguma moterų atranda naujų, mėgstamų veiklų tada, kai tampa mamomis ir augina mažus vaikus“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis