Kaip be echoskopo pasakyti, gims berniukas ar mergaitė?

Ar įmanoma kažkaip pasakyti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Pasaulyje vis labiau vadovaujamasi moksliniais paaiškinimais, tačiau yra viena gyvenimo sritis, kur net patys racionaliausi protai yra linkę pasiduoti trupučiui mitologijos. Tai – nėštumas.

Galbūt taip yra dėl ilgalaikės paslapties, kuri gaubia naujos gyvybės sukūrimą. O galbūt jaudulio valdyti nepajėgiantys būsimi tėvai negali sulaukti medicininio tokių detalių kaip lytis patvirtinimo, kurį paprastai ultragarso tyrimu galima nustatyti dvidešimtą nėštumo savaitę. Dvi dešimtys savaičių – tai ilgas laikas, jeigu kalbame apie laukimą. O gal tiesiog smagu spėlioti sėdint ir stebint, kaip auga mamos pilvelis.

Nesvarbu, kokios priežastys, tačiau akivaizdu, kad bobučių pasakos spėliojant lytį turi kažką patrauklaus, nes jų – nesuskaičiuojama galybė. Tai ir širdies dūžių metodas, besisupančio žiedo metodas, sprendimas pagal tai, kiek bloguoja būsima mama, kinų spėlionės pagal mėnulį, jau nekalbant apie spėjimus pagal aknę, sapnus, odos būklę ar nėštukės norimą maistą.

Pirmasis lyties nustatymo testas: kur yra pilvas?

Turbūt pats populiariausias iš visų būsimo kūdiki lyties spėjimų metodų yra pilvo padėties nustatymas. Paprastai teigiama, kad jeigu moters pilvas pūpso aukštai, bus mergaitė, o jeigu žemai – berniukas.

Šis požiūris toks paplitęs, kad greičiausiai girdėjote apie jį, net jeigu niekuomet nesilaukėte ar net nebuvote priartėję prieš nėščios moters.

Žmonės, kurie norėdami nustatyti vaisiaus lytį niekada virš moters pilvo nesiūbavo žiedo, greičiausiai pasitiki pilvo padėties metodu.

Iš pirmo žvilgsnio, toks teiginys neatrodo labai nemoksliškai, ar bent jau taip nemoksliškai, kaip žiedo siūbavimas virš nėščios moters pilvo. Galų gale, bent jau atrodo įmanoma, kad gimdos padėtis ar forma galėtų atspindėti kažką apie jos viduje augantį vaisių. Ir tai gali būti ne tik kategorijos „aukštai“ ar „žemai“. Taip pat tikima, kad jeigu „platus pilvas“, gims mergaitė, o jei „siauras pilvas“, gims berniukas.

Vis dėlto, šis metodas visiškai nepagrįstas.

Antrasis lyties nustatymo testas: žiedo siūbavimas

Jeigu virš nėščiosios pilvo pakabinus auksinį žiedą jis juda į šonus, gims berniukas. Jeigu jis juda ratu – gims mergaitė.

Šio metodo patikimumas toks pat, kaip burtis plėšant ramunės žiedlapius - galima atspėti arba ne.

Trečiasis lyties nustatymo testas: vaisiaus širdies dažnis

Jeigu vaisiaus širdies dūžių skaičius viršija 140 per minutę, tai mergaitė. Jeigu mažiau 140 dūžių per minutę, gims berniukas.

Iš tiesų, vaisiaus širdies plakimo dažnis nėštumo metu svyruoja ir su jo lytimi neturi nieko bendro.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis