30 labiausiai intriguojančių faktų apie nėštumą

Užauginti savyje naują gyvybę – su niekuo nesulyginama patirtis. Tiesa, nėštumą dažnai lydi įprasti ir ne tokie įprasti simptomai, o kai kurie moters organizme tuo metu vykstantys procesai skamba tiesiog neįtikėtinai.

Štai keletas įdomiausių faktų apie nėštumą. Kurie stebina labiausiai jus?

* Apie ketvirtą nėštumo mėnesį kūdikis pradeda šlapintis – per dieną susidaro apie litras šlapimo, kurį kūdikiai tiesiog... išgeria.

* Nėštumo metu dėl organizme besikaupiančių skysčių moters pėdos paprastai gerokai patinsta ir gali padidėti visu dydžiu. Kartais tokios jos gali likti ir po nėštumo.

* Nėštumo pradžioje moters gimda būna maždaug persiko dydžio, o vėliau padidėja iki arbūzo apimties.

* Aukštos ar turinčios antsvorio moterys dažniau patiria daugiavaisį nėštumą palyginus su įprasto ar mažesnio kūno svorio moterimis.

* 9-12 nėštumo savaitę vaisius jau turi visiškai susiformavusius pirštų antspaudus.

* Nėštumo pabaigoje placenta pagamina tiek estrogeno, kiek nesilaukiančios moters organizmas pagamintų per trejus metus.

* Ultragarsinio tyrimo metu užfiksuojamos įvairiausios kūdikių pozos ir keisčiausias elgesys. Kartais jie mojuoja, rodo gestus, šypsosi, dvyniai laikosi už rankų. Taip pat jie tyrinėja savo lyties organus.

* Ilgiausias iki šiol užfiksuotas nėštumas truko 375 dienas, t. y. ilgiau nei kalendorinius metus!

* Devynioms iš dešimties moterų nėštumo metu šiek tiek pasikeičia odos spalva.

* Nėščiosioms gali padidėti kraujo spaudimas, todėl kraujuojanti nosis ar dantenos yra gana įprastas dalykas.

* Nėštumo metu moters širdies darbas suaktyvėja, nes dėl augančio kūdikio širdis turi daugiau darbo – perpumpuoti daugiau kraujo.

* Vaikelis motinos pilve taip pat kartais verkia. Verkimo nesigirdi dėl kūdikį supančių skysčių.

Shutterstock nuotr.

* Nėštumo hormonai gali stebuklingai atgaivinti moters plaukus ir nagus, tačiau po nėštumo dažniausiai ištinka priešingas efektas – plaukai gausiai nuslenka, nagai ima lūžinėti.

* Apie 16-22 nėštumo savaitę ultragarsinio tyrimo pagalba gydytojas gali nustatyti būsimo kūdikio lytį. Nustatyta lytis pasitvirtina ne visada – tyrimo tikslumas yra 70-95 proc.

* Kai kurioms moterims paskutiniais nėštumo mėnesiais gali imti negausiai tekėti pienas vien išgirdus šalimais verkiantį kūdikį.

* Besilaukiančioms moterims padidėja tikimybė patirti kaulų lūžių dėl hormono relaksino išsiskyrimo. Šis hormonas padeda gimdymo metu, padidindamas sąnarių paslankumą klubų srityje.

* Nėščiųjų jautrumas kvapams – vienas žinomiausių simptomų. Tačiau tai nėra šalutinis nėštumo poveikis, kaip mano kai kurie. Ypač jautri uoslė besilaukiančiai moteriai nulemta genetiškai ir reikalinga tam, kad ji nesuvalgytų nešviežio ar kūdikiui netinkamo maisto.

* Trims iš keturių nėščiųjų ant pilvo atsiranda tamsi vertikali linija, vadinama linea nigra. Ji išnyksta pagimdžius.

* Nesistebėkite, jei vaiko tėvelis, laukdamas kūdikio, taip pat priauga svorio – šis fenomenalus reiškinys, kai vyrui pasireiškia nėštumo simptomai, pastebimas visame pasaulyje. Apie tai netgi buvo sukurtas dokumentinis filmas.

* Vienintelis natūralus moksliškai įrodytas indukcijos (gimdymo skatinimo) metodas yra krūtų spenelių stimuliacija. Taigi, visi kiti būdai, kaip ananasų sulčių gėrimas ar baklažanų valgymas – tik pramanai!

* Mergaičių organizme dar būnant mamos gimdoje susiformuoja visi reprodukcijai reikalingi kiaušinėliai. Berniukų organizme sperma gamintis pradeda tik atėjus brendimo amžiui.

* Nėštumo metu moters kraujyje sumažėja deguonies. Dėl šios priežasties joms pasireiškia didesnis užmaršumas nei paprastai.

* Gimdoje nėštumo metu pasigamina vašką ar kremą primenanti medžiaga verniksas. Dažnai kūdikiams gimus ant kūnelio lieka šios balkšvos medžiagos.

* Nėščių moterų gimdos kaklelyje būna susidaręs gleivių „kamštis", kuris apsaugo gimdą nuo bakterijų. Šis darinys pasišalina prasidėjus sąrėmiams.

* Vos pastojus, moters organizme ima formuotis placenta. Žmonės yra vieninteliai žinduoliai, kurie po gimdymo jos nevalgo. Įdomus ir keistas sutapimas (?), kad žodis placenta lotyniškai reiškia pyragą...

* Viena iš trijų moterų kūdikio susilaukia cezario pjūvio pagalba. Šis skaičius per pastaruosius dešimt metų patrigubėjo.

* Pasitvirtinantis pastebėjimas – moterys, kurios nėštumo metu kenčia nuo rėmens, dažniau susilaukia kūdikių vešlesniais plaukais.

* Vienas iš 2000 kūdikių gimsta su dantuku/ais.

* Orgazmai gali paskatinti gimdymą. Taigi, jei terminas jau spaudžia, o gydytojas neuždraudė lytinių santykių, galima išbandyti ir tai.

* Gimdoje visas kūdikių kūnelis pasidengia plaukeliais, tarsi kailiuku, kurie pasišalina prieš gimstant.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis