7 patarimai tėvams, išleidžiantiems vaiką į stovyklą

Gerokai įpusėjus vasarai, tėvams gali kilti klausimas ar jų vaikas tinkamai pailsėjo?

Lietuvoje įdomų bei prasmingą poilsį jaunimui siūlo daugybė stovyklų. Tačiau, kartais tėvai nerimauja, pirmą kartą išleisdami savo atžalą į naują, svetimą aplinką. Kyla abejonės ar vaikui patiks? Ar jis susiras draugų? Todėl siūlome kelis patarimus, kaip geriau pasiruošti vasaros stovyklai.

  1. Parinkite stovyklą pagal vaiko charakterį ir polinkius

Taigi, jūsų vaikas yra mokyklinio amžiaus, pakankamai savarankiškas ir jūs nusprendėte, kad galima leisti jam savaitę atitrūkti nuo namų. Tada jums reikia išsirinkti stovyklą. Rinkdamiesi tarkitės kartu su vaiku, diskutuokite, klauskite, kas jūsų atžalai būtų įdomu, gal jis nori išbandyti kažką naujo? Juk savaitę laiko vaikas ne šiaip sau kažką veiks, tačiau jo dienotvarkė bus užpildyta naujomis patirtimis. Svarbu, kad stovyklų veiklos patiktų jūsų atžalai, kad atitiktų jo charakterį. Juk galbūt vaikas giliai širdyje trokšta bent trumpam pabūti scenoje, aktoriaus vaidmenyje, tačiau niekada neturėjo tokios progos. Be abejo, stovykla su teatro užsiėmimais išpildys šią svajonę bei atneš vaiko širdžiai daug džiaugsmo.

  1. Kuo geriau susipažinkite su stovykla ir jos vadovais

Išsirinkę stovyklą, atidžiai su ja susipažinkite. Ypač tai patariama padaryti, kai vaikas yra jautresnis ar išleidžiate jį pirmą kartą. Jeigu yra galimybė, nuvažiuokite kartu ir apžiūrėkite patalpas, aplinką, susitikite su būsimais vadovais. Taip sumažinsite vaiko stresą, nes aplinka ir žmonės jau nebebus svetimi. Paklauskite stovyklos organizatorių, ar bus pasirūpinta vaiko sveikatos draudimu. Pasitikslinkite, ar sudaroma asmeniška sutartis su stovyklautoju, ar reikalaujama turėti medicininę vaiko pažymą. Visi šie dokumentai privalomi stovykloje ir padeda užtikrinti saugų poilsį.

  1. Supažindinkite vaiką su stovyklos taisyklėmis

Atsakingi stovyklos vadovai turi sudaryti sutartį su vaiku. „Pažink save" stovyklos Klaipėdoje vadovas Dainius Šilingas pataria: „Gerai, kai tėvai namuose atsispausdina sutartis, supažindina su jomis vaikus ir jau pasirašytas atsiveža. Taip būsimasis dalyvis iš anksto nusiteikia laikytis stovyklos taisyklių ir žino, kad kiti vaikai taip pat jų laikysis. Stovyklautojų įsipareigojimas gerbti save ir kitus padeda sukurti draugišką atmosferą nuo pat pirmų dienų“.

  1. Neslėpkite vaiko psichologinių problemų

Jau 10 metų stovyklas organizuojantis D. Šilingas ragina tėvus: „Neslėpkite, jeigu vaikas turi sveikatos sutrikimų ar psichologinių problemų. Dažnai pasitaikančios problemos yra dėmesio sutrikimas, priklausomybė nuo informacinių technologijų, polinkis į uždarumą, įvairios baimės, netgi autizmas. Stovyklų vadovai, geriau pažindami vaikus, gali tinkamai pasiruošti ir spręsti iškylančius sunkumus."

  1. Neduokite daug pinigų

Į klausimą, kiek pinigų duoti vaikui išvažiuojant, D. Šilingas atsako: „Neduokite vaikams daug pinigų, jeigu stovykla yra su maistu ir nakvyne. Per dieną – ne daugiau 2-3 eurus jo reikmėms. Nes kitu atveju vaikai prisiperka nesveiko maisto. Taip pat geriau neduokite išmaniųjų telefonų. Taip jie gali neblaškomi panirti į dienos metu organizuojamas veiklas."

  1. Gerai pagalvokite, ar sudėjote visus reikalingus daiktus

Permąstykite, ar sudėjote visus būtinus reikmenis, aprangą ir avalynę skirtingiems orams. Peržiūrėkite stovyklų organizatorių siūlomą daiktų sąrašą. Paklauskite vadovų, ar reikalingi specialūs reikmenys: miegmaišis, maudymosi kostiumėlis, moksleivio pažymėjimas ir kt.

  1. Pasitikėkite

Stovyklų vadovai pataria, jeigu jau išsirinkote stovyklą, kuri geriausiai tinka jūsų atžalai, pasitikėkite, kad viskas bus gerai! Neskambinėkite savo vaikui kas pusvalandį. Nes tėvų nerimas persiduoda atžalai. Užtenka jam paskambinti vieną kartą per dieną. Pasitikėkite ilgamete stovyklų vadovų patirtimi, kad jūsų vaiko poilsiu bus tinkamai pasirūpinta.

Straipsnį parengė Vitalija Paulauskaitė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis