Sloga gali būti gydoma ir labai netikėtu "vaistu" gydytojo komentaras

Mama klausia, ar galima ir patartina lašinti motinos pieno sloguojančiam 2 mėnesių kūdikiui į nosytę? Išklausykime gydytojo patarimo.

 Į klausimą atsako vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas, knygos „Kūdikio žindymas: Nepakeičiamas kaip motinos meilė" autorius Kazimieras Vitkauskas.

Slogą paprastai sukelia mikrobai - virusai ar bakterijos. Jeigu sloguoja mažas kūdikis, tai labai didelė tikimybė jog tie patys mikrobai jau yra patekę į mamos kvėpavimo takus/nosį ir mamos organizme jau išprovokavo imuninių medžiagų prieš juos - antikūnų - gamybą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Lietuvių šeimos išradimas padeda sutaupyti namuose vietos
Sužinokite būsimo vaiko lytį pagal savo amžių

Galėjo būti net ir taip, jog nuo pačios mamos kūdikis ir gavo jo slogą sukėlusį užkratą. Aišku, ne su jos pienu, bet per orą: čiaudint, kosint, kvėpuojant. O mamos pienas yra ir bus kaip tik kūdikio gelbėtojas, nes su motinos pienu jam siunčiami tie antikūnai, kuriais ginasi ir pati mama nuo ligos, t.y., slogos sukėlėjų. Jų koncentracija motinos piene būna netgi didesnė negu pačios mamos kraujyje.

Motinos pienas - ir vaistas. Taigi lašinti mamos pieną į sloguojančio jos vaiko nosį yra prasminga.

Tam labiau tinka pradinis liesesnis pienas, paimtas pipete tiesiai nuo spenelio. Lašinti nereikia daug, užtenka po porą lašų į kiekvieną šnervę. Tačiau dažnai, kas 2 - 3 valandas.

Jeigu sloga būtų alerginės prigimties, nosies gleivinė jos metu irgi pasidaro suerzinta, o motinos pienas veiktų ją raminančiai, patepdamas. Taigi irgi verta pabandyti įlašinti.

Sėkmės greitai pasveikti!

www.zindyk.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis