Kauno rajone naujagimių gimsta daugiau negu pernai

Kauno rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje praėjusią savaitę užregistruotas 700-asis šiais metais kūdikis - Herkus Jonas Sruoga.

Praėjusiais metais, anot Savivaldybės atstovų, 700-asis kūdikis buvo užregistruotas trimis mėnesiais vėliau - spalio pabaigoje.


Šiemečio 700-ojo mažylio tėtis Balys Sruoga, atvykęs atsiimti sūnaus gimimo liudijimo, maloniai nustebo sužinojęs, kad jo trečiasis sūnus, gimęs liepos 19-ąją, tapo jubiliejiniu Kauno rajono kūdikiu.


Savivaldybėje šeimą su trečiojo sūnaus gimimu pasveikino rajono mero pavaduotojas Paulius Visockas. „Džiaugiuosi, kad jaunos šeimos grįžta į Kauno rajoną ir čia gimdo vaikus. Taip auga rajonas, ir jau nebetoli tas laikas, kai mūsų bus šimtas tūkstančių“, - kalbėjo vicemeras, palinkėjęs mamytei ir sūneliui sveikatos, o mažajam užaugti doru savo kraštą mylinčiu piliečiu.


Balys pasakojo, kad visiems vaikams vardus išrinko žmona Rasa. „Pirmuosius sūnus pavadinome Radvilu ir Rojumi. Nors Jono Herkaus vardas prasideda ne iš R raidės, tačiau susijęs su mamos vardu ir Joninių švente“, - pasakojo B. Sruoga.


Garsaus lietuvių rašytojo giminaitis neslėpė, kad į jo vardą ir pavardę aplinkiniai dažnai atkreipia dėmesį, todėl sūnus pavadino ne tokiais žinomais, tačiau lietuviškumą pažyminčiais vardais.


Balys ir Rasa nuosavame name Lapėse gyvena ketverius metus. Prieš tiek laiko šeima grįžo iš Airijos, kur pragyveno aštuonerius metus. Gyventi Kauno rajone šeimai patinka. Trijų vaikų tėvas pasakojo, kad tenka daug keliauti darbo reikalais, tačiau niekur nėra taip gerai, kaip Lietuvoje, todėl ir grįžo į tėvynę. „Čia net žolė žalesnė ir skaniau kvepia“, - sakė vyras. 


IT specialistas Balys iki vedybų gyveno Kaune, o žmona, mokymo ir ugdymo specialistė, gimusi bei užaugusi Lapių seniūnijoje (Kauno rajone), atviliojo vyrą į savo gimtinę.


„Turėti tris sūnus - nuostabus jausmas, bet negali žinoti, gal ateityje bus ir ketvirtas kūdikis“, - šypsojosi tėvelis, pasidžiaugęs, kad mama ir naujagimis yra sveiki bei gerai jaučiasi. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis