Daivos gimdymo istorija: tokio greito gimdymo pamiršti neįmanoma

(2)

Jeigu norite papasakoti savo gimdymo istoriją ir išvysti ją publikuotą portale www.tavovaikas.lt, rašykite mums el.paštu portalas@tavovaikas.lt. Šiandien publikuojame mums parašiusios Daivos laišką.

Nors gimdžiau prieš šiek tiek daugiau, nei dvejus metus, tačiau tokio greito gimdymo pamiršti neįmanoma. Tai buvo antras nėštumas. Pirmasis gimdymas taip pat nenukankino, tad ir tikėjausi, kad gimdysiu nesunkiai. Tik nemaniau, kad viskas bus taip greitai.


Buvo 2017 gegužės 17 d. Nieko ypatingo dėl artėjančio gimdymo nejaučiau, vakarop dar nuvažiavau aplankyti tėvų, tėtis "liepė" gimdyti tądien, nes graži data. Tačiau mama pasakė, kad stebuklų nebūna - net jei ir prasidėtų gimdymas, į 17 d. niekaip nespėčiau (buvo maždaug 20 val.). Grįžusi namo, apie 21 val., pajutau pirmuosius sąrėmius, bet dar tikrai nebuvau tikra, kad tai jie. Iš tiesų net nebūčiau važiavusi į ligoninę, bet kadangi gydytoja prieš kelias dienas tikrino kaklelį ir liepė važiuoti vos tik kažką pajutus, nes viskas labai pasiruošę, nusprendžiau nieko nelaukti ir važiuoti. Kadangi vyras dar dirbo, turėjau sulaukti, kol jis grįš namo pas dukrytę. Buvome susitarę, kad jau kai gimdysiu, dukrytę atvažiuos pasaugoti mano mama, bet kadangi dar nebuvau tikra, ar gimdysiu, nenorėjau jos bereikalingai jaudinti. 


Gimdykloje buvau apie 22 val. Nuvairavau, beje, pati. Kai akušerei pasakiau, kad "kažką skauda", ji į mane, kaip į potencialią gimdyvę tikrai nepažiūrėjo. Neskubėdama uždėjo diržus toniukams matuoti ir paliko vieną maždaug 20 min. Per tą laiką užėjo trys sąrėmiai, kurie buvo ganėtinai skausmingi. Kol man matavo tonus, atvažiavo dar viena gimdyvė, tad kol ateis gydytoja, man liepė palaukti laukiamajam, o per tą laiką tonus pamatavo jai. Taigi laukti turėjau dar 20 min. Per tą laiką užėjo gal dar keturi sąrėmiai, kuriuos jau turėjau prakvėpuoti. Paskambinau mamai, kad būtų pasiruošusi, nes buvau tikra, kad gimdymas tikrai prasidėjo.


Kai pagaliau atėjo gydytoja, pirmiau apžiūrėti norėjo kitą gimdyvę, nors aš atvažiavau pirma! Tačiau kai pradėjau vos ne šaukti, kad man jau tikrai labai skauda, gydytoja, su akivaizdžiu nepasitenkinimu, pasikvietė mane, liepdama greitai nusirengti. Patikrinus kaklelį, lengvas šokas buvo tiek personalui, tiek man: prasivėrimas jau buvo 8 cm! Greitai paskambinau mamai ir vyrui, kad greičiau važiuotų. Į gimdyklą papuoliau 22:40 val, o po gerų 15 min pajutau norą stumti.


Sūnelis gimė 23:03, vyras vos spėjo į gimdymą. Viskas įvyko taip greitai, kad net nespėjau susivokti, jog tapome tėvais antrą kartą. Tiesa, stumiant plyšau, tad pogimdyvinis laikotarpis buvo kiek sunkesnis, bet naujas šeimos narys atpirko visus skausmus. Dabar su vyru vis pajuokaujame, kad laukiantis trečio vyras turėtų praeiti akušerio kursus, maža ką... 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis