3 smagūs žaidimai, kurie moko vaiką pažinti skaičius ir spalvas

Tinklaraštininkė Vaida su pustrečių metų dukryte Maja iš „Pupsas Blog“ laisvalaikį leidžia smagiai ir kūrybiškai. Šįkart jos mums dovanoja kelis išbandytus ir pamėgtus žaidimus, kuriuos žaidė visą vasarą. Tačiau jie puikiai tinkami žaisti visus metus namuose.

Linksmieji segtukai


Pirmasis žaidimas tarnaus jums ilgai. Jį smagu žaisti namuose ir lauke. Galima su savo vaiku, bet jei į svečius ateis vaiko draugų, galite išbandyti ir su kompanija. Šiam žaidimui pasidaryti reikia popierinio kiaušinių dėklo, segtukų, spalvoto popieriaus, dvipusės lipnios juostelės arba klijų, markerio.  


Smagus žaidimas padeda mokytis spalvų ir skaičių.
Smagus žaidimas padeda mokytis spalvų ir skaičių.
Pupsas Blog


Ant segtukų priklijavau spalvotą popierių ir užrašiau skaičius nuo 1 iki 10. Lygiai tą patį padariau ant kiaušinių dėklo. Tuomet segtukus suslapsčiau kieme (galima namuose) ir ėjome ieškoti. Kai rasdavome, bėgdavome prie dėžutės ir atitinkamai prisegdavome segtuką. Majai ši užduotis labai patinka, nuolat prašo paslėpti segtukus. Be to, taip ne tik smagiai žaidžiame, bet ir dukrytė pažįsta spalvas, skaičius ir lavina rankų judesius – mokosi užsegti segtukus. 


Segtukus prisekite įvairiose kiemo ar kambario vietose.
Segtukus prisekite įvairiose kiemo ar kambario vietose.
Pupsas Blog


Labiausiai nustebino, kai mano 2,7 metų dukrytė šią užduotį liepė padaryti... man! Ji pati paslėpė segtukus (praktiškai identiškose vietose, kur aš slėpdavau jai), o tada ėjo kartu su manimi ieškoti. O kai aš, apsimetusi, kad nežinau, norėdavau prisegti segtuką prie netinkamos spalvos, ji garsiai rėkdavo „netinka". Buvo neapsakomai gera, kad ji savarankiškai sukuria veiklą ir įtraukia į ją mane. 


Smagus žaidimas su segtukais ir kiaušinių dėklu.
Smagus žaidimas su segtukais ir kiaušinių dėklu.
Pupsas Blog


Skaičiai putose


Šiam žaidimui reikia tik kelių dalykų: putų ir smulkių žaislų. Ant putų užrašome skaičių ar raidę ir pagal formą dėliojame gyvūnų figūrėles arba kaladėles. O kai baigiame žaisti, galime parūšiuoti pagal spalvas. Greita, paprasta ir smagu.


Smagus būdas mokytis skaičių.
Smagus būdas mokytis skaičių.
Pupsas Blog


Žvejys


Kas sakė, kad negalima žvejoti, kai maudaisi? Prašau, trys viename – maudynės, žvejyba ir spalvų pažinimas. Magnetines kaladėles sumetame į vandenį, iš kito žaidimo paėmėme meškeres su magnetu, išsidėliojome spalvotus indelius ir gaudėme stebuklingas žuveles – mėlynas, raudonas, žalias, geltonas. Kviečiame jungtis prie mėgėjų žvejų kompanijos!


Maudynės ir žvejyba kitaip.
Maudynės ir žvejyba kitaip.
Pupsas Blog


Smagių žaidimų!


Mama Vaida ir mažoji Maja – Pupsas Blog

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis