Neįgaliesiems Kaune - asmeninio asistento paslauga

Nuo lapkričio Kaune pradedama teikti asmeninio asistento paslauga neįgaliesiems, kurie jos sulauks tiek namuose, tiek ir už jų ribų, mokantis, dirbant ar leidžiant laisvalaikį. Pagalbininkai bus pasirengę ištiesti pagalbos ranką septynias dienas per savaitę.

Paslauga suteiks galimybę žmonėms su negalia naudotis asmeninio asistento paslaugomis iki 4 valandų per parą, 7 dienas per savaitę. Asistentai teiks pagalbą namų ir viešojoje aplinkoje, padės įgalinti žmonių su negalia savarankiškumą ir užtikrinti svarbiausias gyvybinės veiklos funkcijas. Planuojama, kad pagalba bus teikiama maždaug 300 kauniečių su fizine (judėjimo, regos, klausos ar vidaus organų sutrikimo) ir kompleksine negalia.


Šiuo metu prioritetas gauti asmeninio asistento paslaugas yra teikiamas Kauno mieste gyvenantiems žmonėms su negalia nuo 16 metų, kurie lanko švietimo įstaigą arba ieško darbo. Taip pat ir kauniečiams, kurie nebegyvena stacionarios socialinės globos įstaigoje. Taip pat neįgaliesiems, kurie gyvena savarankiškai arba laukia eilėje gauti stacionarios socialinės globos paslaugas.


Norint gauti paslaugą, reikia pateikti laisvos formos prašymą socialinio darbo organizatoriui seniūnijoje pagal savo gyvenamą vietą. Kauno miesto savivaldybė asmeninio asistento paslaugas teikti atrankos būdu patikėjo VšĮ Psichologinės paramos ir konsultavimo centrui.


„Negalios paliesti žmonės dažnai atsiriboja nuo aplinkos užsidarydami namuose. Jiems reikalinga pagalba judant, o artimieji ne visada gali padėti čia ir dabar. Be to, nuolatinis pagalbos prašymas jiems neleidžia jaustis oriai. Asmeninio asistento paslauga svarbi ne tik žmonėms su negalia, bet ir tiems, kurie prižiūri ir rūpinasi neįgaliais šeimos nariais, artimaisiais. Taigi naujovė pakeis tiek pačių neįgaliųjų, tiek ir jų artimųjų gyvenimus, leisdama skirti daugiau laiko sau“, – teigė Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.


„Neįgalieji turės galimybę labiau išreikšti save ir savo gebėjimus. Kitaip tariant, turėdami asmeninį asistentą, jie galės visavertiškai dalyvauti socialinėse veiklose, mokytis, aktyviau ir įvairiapusiškiau leisti laisvalaikį“, – pridūrė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Baltaduonytė.


Projektui įgyvendinti skirta 300 tūkst. eurų. Lėšos pasitelktos iš ES fondų investicijų 8 programos prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ pagal priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai“, įgyvendinant projektą „Kauno bendruomeniniai šeimos namai“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis