Mamų patirtys: ką jos daro, kad vaikas greičiau užmigtų

Valandas trunkantys migdymo ritualai tampa tikru kantrybės išbandymu, tad klausėme mamų, ką jos daro, kad vaikai greičiau užmigtų.

Trisdešimtmetė Marija sakė dukrytę ant rankų sūpuojanti iki šiol, nors jai 10 mėnesių ir 2 savaitės. Taip ji užmiega greičiausiai. Kai jos nebūna namie, mergaitę prižiūrintys artimieji mažylę migdo taip pat - šiltai užkloja ir sūpuoja nešiodami.


„Bandžiau užklot ir guldyt, bet ji stojasi ir juokiasi, dargi, pasišokinėdama. Manau, savaime praeis noras būti ant rankų, kai paaugs. Žinia, vaikai auga greitai, o man visai smagu ją nešiojant. Dabar dar įsijungiam muzikos ir, įdomiausia, jai patinka energinga, ritmiška. Galvoju, kai bus didesnė, nenorės glaustytis, tai mėgaujuosi, kol jai patinka. Mamyčių forumuose prisiskaičiau, kad iki pusantrų metų daug vaikų užmiega būtent taip, o po to nebenori būti sūpuojami ant ranku, tad reikia džiaugtis, nes paskui norėsi pasūpuot, bet vaikas nebenorės“, - pasakojo pirmagimę auginanti vilnietė.


Pasitaiko, kad ir nešiojama Marijos mergaitė neužminga. „Bet tai reiškia, kad arba dieną jai buvo leista per ilgai miegot leido per ilgai miegot, arba blogai jaučiasi, - sakė mama, pridurdama, jog priežastis gali būti ir odelės sudirgimai.

„Mergaitės greičiau pašunta, bent jau mano vaikui pašutimų pasitaiko priklausomai nuo maisto. Pastebėjau, kad labiausiai virtas svogūnas juos provokuoja. Dukrytei labai patinka jo skonis, bet stengiamės nepadauginti, pamaišyti su kruopomis. Daug šviežių daržovių vienu metų irgi stengiuosi jai neduoti, nors perku ekologiškas, nulupu odą storai. Taigi, prieš migdant svarbu pasirūpinti, kad vaikas jaustųsi gerai“, – dalijosi mama.


**


Trijų vaikų mama Veronika nebeturėtų jėgų po valandą nešioti ir migdyti vaikų, nors trimečių dvynukių, kurios gimė pirmosios, specialiai migdyti jau ir nereikia. „Su vienu vaiku paprasčiau, nes gali užmigdyti maitinant ar panešioti, tačiau mes to nepraktikavome, nes susilaukėme iš karto dviejų. Net kai bandėme, jos taip neužmigdavo, o ir užmigusios labai jautriai miegodavo. Net pas kaimynus negalėdavome trumpam užbėgti palikę jas miegančias, nes bet kada galėdavo atsibusti. Kartą ėjom, bet palikom kompiuterį su įjungta kamera, kad matytume, kaip ten kas vyksta“, - pasakojo mama.


Veronika prisimena laikotarpį, kai užmigdyti mergaites būdavo labai labai sunku. „Jis truko nuo keturių jų gyvenimo mėnesių, apie pusmetį ir susitvarkė savaime“, - prisiminė prieš tris mėnesius trečią vaiką - berniuką - pagimdžiusi vilnietė. Tačiau pirmagimes dvynes ji migdė ilgai, iki pat brolio gimimo.


„Dabar trimetėms tik paskaitom knygutę, pabučiuojam ir labanaktis. Kaip pastebėjome, bent jau mūsų šeimoje labai svarbu nenuvėlinti migdymo pradžios. Dabar gal net persistengiame, tačiau migdymo ritualus – prausimąsi, dantukų valymąsi – pradedame jau apie 19.30 val. Paguldytos dvynės nebūtinai iškart užmiega, paguli kokią valandą, pasišneka. Gal tai nėra labai gerai, bet taip jau susitarta. Jos – pakankamai klusnios, tačiau tenka ir pamanipuliuoti. Pvz., kai per Kalėdas joms buvo labai svarbus Advento kalendorius ir jei dėl miego kilo piktumų, mes sakėme, kad kitą dieną nebus Advento kalendoriaus. Tai jas labai veikė, padėjo susiimti“, - pasakojo mama.


Dvynių broliukas kol kas labai ramus, gerai miega ir naktį, ir dieną. Pirmus tris mėnesius jam užmigti netrukdydavo nei garsai, nei šviesa, tačiau dabar jau darosi jautresnis, tad vakare namiškiai stengiasi bendrauti tyliau. „Dažniausiai jis užmiega ant rankų, o tada paguldome į lovytę. Tačiau dabar pastebiu, kad perkeliamas išsibudina. Reikės galvoti kažką naujo, gal migdyti lovytėje?“ - svarsto mama.


Veronika yra improvizavimo, o ne perskaitytų taisyklių taikymo šalininkė: „Bandai ir žiūri, kas tinka tavo vaikui, nes ne visiems gali pritaikyti siūlomus metodus, apie kuriuos diskutuojama internete, Pvz., gimus keliems vaikams iš karto negali jiems skirti tiek dėmesio, kiek vienam. Aš jau nebeturėčiau jėgų po valandą prieš miegą kiekvieną vaiką laikyti už rankytės. Vakaro laikas mums – labai brangus“, - sako trijų vaikų mama.


**


10 mėnesių Beno mama Jolita sūnų mamos pienu maitinti planuoja iki dvejų metų, kol grįš į darbą. Nuo pusės metų Benukas valgo ir papildomo maisto - košių, mėsos, pagraužia obuolio ir kitų vaisių, tačiau mamos pienas jam labai svarbus. "Kai sūnus gimė, daug skaičiau apie tai, kaip išmokyti vaiką užmigti patį, tačiau kelis kartus pabandžius man trūko kantrybė. Nusprendžiau daryti paprastai - prieš miegą pažindau jį, jis užmiega, tada perkeliu į lovelę. Kartais jis pabunda paguldytas, bet tada jam užtenka paduoti čiulptuką", - pasakoja Jolita. Moteris sako, kad dabar žindo jau gerokai rečiau, negu pirmąjį pusmetį, tačiau prieš miegą Benukas nori mamos pieno. Tad kol kas toks užmigimo būdas jiems tinka.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis