Mamos grožis: ką daryti, kad sužydėtum ne vien nuo meilės?

Kartu su besibeldžiančiu pavasariu ir moterys nori skleistis kaip gėlės, o po žiemos ir galbūt susilaukus vaikelio atvaizdas veidrodyje ne itin džiugina. Kartais taip norisi, kad imtum ir sužydėtum ne vien nuo meilės. 

Konsultuoja „Baltijos ir Amerikos klinikos“ gydytoja dermatologė Inga Galinauskaitė.


Ar yra tokių procedūrų, kurios padėtų tiesiog šiek tiek labiau spindėti?


Iš tiesų dažna moteris, žvelgdama į savo atvaizdą, būna nelabai patenkinta bendru odos vaizdu – lyg ir stangrumo daugiau norėtųsi, ir smulkios raukšlelės erzina. Kartais atrodo, kad pati oda tarsi nešvari, norisi vis praustis, o tas nešvarumas nenusiplauna. Tokiu atveju tikrai siūlyčiau pamėginti fotoatjauninimo procedūras aleksandrito lazeriu „Elite+“.  Procedūros tarsi suduoda odai terminį smūgį, kuris skatina kolageno, elastino sluoksnį, oda tarsi pasitempia, ima regenetau ruotis, atsigauna, paskaistėja, susitraukia poros, išsivalo nuo pigmento sluoksnio – net to, kurio mes dar nematome.


Toms moterims, kurių veido oda plonesnė, nėštumo metu dažnai išryškėja tikrai nepuošiantis kraujagyslių tinklelis. Raudonuoti linkstančiai odai, turinčiai difuzinį raudonį, ši procedūra labai tinka. Kraujagyslės tarsi susitraukia ir nugrimzta gilyn, raudonio nebesimato. Šį lazerį galima nustatyti taip, kad būtų skirtas tik pigmentinėms dėmėms naikinti. Būna, kad nėštumo metu išlenda melazmų – ryškių dėmių aplink akis, kaktoje. Fotoatjauninimo procedūroms amžiaus ribos nėra.


Kai kurios po nėštumo skundžiasi ir padidėjusiu plaukuotumu, tampa jautresnės įvairioms depiliacijos procedūroms. Ką patartumėte?


Pasitaiko, kad nėštumo metu pasikeičia plaukuotumas, kai kurios tampa itin jautrios skausmingoms depiliacijos procedūroms. Aleksandrito lazeris gali būti naudojamas ir nepageidaujamiems plaukams šalinti. Jei depiliuojamės vašku, cukrumi ir pan., gresia visokių pūlinukų susidarymas, odoje atsiranda uždegiminių pažeidimų. Ilgalaikis plaukuotumo šalinimas lazeriu daug patogesnis ir plaukeliai mažiau įauga į odą. Tai vyksta greitai, neskausmingai, nes naudojama speciali šalto oro technologija, kuri procedūros metu vėsina odą. 


Visos, kurios depiliuojasi, pastebi, jog iš tiesų niekada nebūna „švarios“ odos – ilgiausiai porą savaičių, tada vėl viskas iš naujo, vėl turime auginti plaukelius, kad galėtume atlikti procedūrą. Po depiliacijos odos sudirgimas – beveik garantuotas. Ilgalaikės plaukų šalinimo procedūros – didelė pagalba moterims, kad kiekviena jaustųsi komfortiškai.


Kai artėja vasara, dailiosios lyties atstovės pastebi, kad kūnui reikia įvairiausių procedūrų. Nereikia net vasaros laukti: jei susiruošiame, tarkime, į baseiną, SPA, galų gale pas gydytoją, prasideda viso kūno plaukuotų dalių karštligiškas tvarkymas.


Procedūros tėčiams


Vyrai taip pat gali darytis plaukelių šalinimo procedūrų. Ir daro! Tie, kuriuos erzina jų gausus plaukuotumas krūtinės, nugaros, sprando srityse, ant sėdmenų, ir ypač tie, kurie reguliariai sportuoja ir prakaituoja. Nemažai stipriosios lyties atstovų turi problemų skutantis, kai niekas netinka – nei peiliukai, nei elektrinės mašinėlės, plaukai aštrūs, susidaro žaizdų, ypač pasmakrės srityje, o vyrui visiškai nesinori želdintis barzdos. Tuomet jis ir renkasi plaukelių šalinimą lazeriu. Viskas puikiai sutvarkoma, tik vyrams reikia daugiau procedūrų dėl testosterono, kuris labai stimuliuoja plaukų augimą. Dažnas vyras džiaugiasi vien tuo, kad jo nepageidaujamus plaukus ši procedūra tiesiog gerokai išretina.


Kaip atliekamas plaukelių šalinimas? Kokias vietas dažniausiai moterys tvarkosi?


Moterims dažniausiai plaukai šalinami pažastų, kojų, bikinio, viršutinės lūpos, smakro srityse, vyrams – nugaros, pečių srityse, smakro ir kaklo zonose. Lazeriu šalinami tiek pavieniai plaukeliai (veido, dekoltė srityse), tiek didesniuose plotuose augantys plaukai – kojų, rankų, nugaros, pilvo. Šis naujos kartos aleksandrito lazeris ypatingas tuo, kad vienu metu gali paveikti ir giliau esančius plaukus, taip pat yra pritaikomas kiekvieno paciento odos tipui. Ruošiamus šalinti plaukus reikia užauginti, nes plaukai šalinami paskutinėje dygimo fazėje – tik prasikalusius juos pagauna lazerio šviesa.


 Nuo veido plaukeliai šalinami dažniau – kas keturias savaites, visų kitų zonų plaukų šalinimas atliekamas kas šešias savaites, priklausomai nuo plaukų storio, spalvos. Kuo jie tamsesni ir storesni, tuo labiau sugeria lazerio šviesą ir jai pasiduoda. Procedūros negalima pagreitinti, nes plaukams reikia duoti laiko iškristi. Tarp procedūrų depiliuoti plaukų negalima, lazerio paveikti plaukeliai krenta patys, retėja pamažu. Jeigu jie gerai pasiduoda gydymui, kitų procedūrų tereikia tik po trejų ar ketverių metų. Galima iš karto šalinti plaukuotumą keliose srityse – nėra taip, kad reiktų atskirai naikinti plaukelius tik nuo kojų, bikinio srities ar pažastų.


Kada tinkamiausias laikas atlikti plaukelių šalinimo procedūras?


Jeigu norite būti „švari“ šiltuoju sezonu, ankstyvas pavasaris – pats laikas pradėti procedūras. Geriausia paskutinę procedūrą pasidaryti, pasiskaičiuojant, kad iki buvimo saulėje dar liktų mažiausiai dvi savaitės. Beje, lygiai taip pat nepatartina taikyti plaukelių šalinimo procedūrų ir kai oda labai įdegusi.

Užsakymo nr.: PT_62344

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis