Kūdikių plukdymas – mada ar nauda?

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad per pirmuosius 12 mėnesių žmogus auga ir vystosi bene sparčiausiai per visą savo gyvenimą. Kodėl svarbu skirti daug dėmesio ankstyvajai kūdikių raidai ir ugdymui? 

Konsultuoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro Reabilitacijos centro kineziterapeutė Brigita Rušinienė

 

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad pirmuosius gyvenimo metus reguliariai masažuojami ir mankštinami kūdikiai savo fizine ir protine raida metų pabaigoje pralenkia bendraamžius.


Itin daug naudos stebima vandens užsiėmimų metu. Užsiėmimai vandenyje naudingi tuo, jog taip grūdinamas ir stiprinamas kūdikio imunitetas, jis rečiau serga peršalimo ligomis. Veikla vandenyje taip pat gerina kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemų veiklą. Kartu aktyvinama ir kūdikio smegenų veikla, gerėja miegas, lavinamas vestibulinis aparatas.


Į vandenį nuo pirmųjų gyvenimo mėnesių


Užsiėmimus vandenyje naudinga pradėti kūdikiui sulaukus 2–3 mėnesių amžiaus ir juos atlikti reguliariai – kartą per savaitę, o jei yra galimybė – ir dukart.


Kineziterapija ypač svarbi kūdikiams tarp 2 ir 4 mėnesių, kai sparčiai vystosi jų motorika. Kuo anksčiau tėveliai pradės skatinti kūdikio motorinę raidą, tuo labiau rūpinsis savo vaiko sveikatinimu. Mamoms, kurių kūdikių raumenų tonusas padidėjęs arba sumažėjęs, pasitarus su gydytoju, rekomenduojama atlikti mankštas baseine.


Efektyviausia – kai ir specialistas vandenyje


Kūdikių plukdymo užsiėmimai Lietuvoje nėra naujiena, tačiau vis dar maža vietų, kur šie užsiėmimai būtų vedami remiantis naujausiomis mokslininkų rekomendacijomis, kai specialistas su mažyliu ir vienu iš jo tėvelių dirba tiesiogiai vandenyje, ne tik veda užsiėmimą nuo kranto. Būdamas šalia, specialistas suteikia pasitikėjimo ir pagalbą, ypač jei sunku pratimus atlikti savarankiškai. Kartu gali pamokyti, kaip taisyklingai laikyti kūdikį vandenyje, kaip taisyklingai atlikti įvairius plukdymo pratimus.


Svarbu!


Nerekomenduojama lankyti baseino sergant atopiniu dermatitu, jei kūdikis alergiškas baseino vandeniui, esant slogai, viduriavimui, vėmimui ir t. t. Prieš mankštas baseine kūdikiui svarbu išsimiegoti ir nepersivalgyti.


Kūdikių plukdymas
Kūdikių plukdymas
Partnerio archyvas


Daugiau informacijos:

https://www.medcentras.lt/lt/naujienos/patiems-maziausiems-medicinos-diagnostikos-ir-gydymo-centro-lankytojams-sveikatinti---kudikiu-ir-vaiku-plukdymo-uzsiemimai-,nid.993

Užsakymo nr.: PT_65017

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis