Įvedus karantiną ikimokyklinis ir pradinis ugdymas tęsis dėl vaikų ir tėvų

Vyriausybei pritarus visuotinio karantino šalyje įvedimui nuo šeštadienio, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad darželių ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų veiklos buvo nuspręsta nestabdyti dėl galimos žalos vaikų raidai ir poreikio išsaugoti galimybes tėvams dirbti.

„Ne kartą esame girdėję specialistus pasisakant apie tai, kad visiškas perėjimas į nuotolinį ugdymą yra žalingas ir pavojingas vaikams, ypač tokio amžiaus“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė A. Veryga.

Jis taip pat kalbėjo, kad tėvams turi būti užtikrinta galimybė dirbti.


„Šeimos, kurios turi tokio amžiaus vaikų, yra jaunos, darbingo amžiaus šeimos. Jei staiga nustotų veikti visas ikimokyklinis ar pradinis ugdymas, tėvams reikėtų būti ir prižiūrėti tokius vaikus namuose – vadinasi, labai didelė dalis asmenų nebegalėtų eiti į darbą ir triktų labai daug kitų sektorių – ne tik sveikatos, bet ir kiti“, – pažymėjo A. Veryga.


Vyresni nei pradinių klasių vaikai gali mokytis vieni namuose


Savo ruožtu socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pažymėjo, kad tėvai už vaikų priežiūrą nedarbingumo išmoką gali gauti tik už vaikus iki 4 klasės ir už neįgalius vaikus.


„Jei vaikas gali savarankiškai mokytis ir nuotoliniu būdu, tuomet nepriklauso nedarbingumo išmoka“, – teigė L. Kukuraitis.

Kalbėdamas apie 10-12 metų vaikus auginančias šeimas, L. Kukuraitis sakė, kad tokio amžiaus vaikai gali savarankiškai likti namuose, dėl to tėvams, pasak jo, imti nedarbingumo pažymėjimo, nereikia.


„Teoriškai vaikai gali būti paliekami nuo šešių metų. (...) Visi vaikai nuo 6 metų gali būti vieni savarankiškai, jei tai atitinka jų raidą. Šiuo atveju, kai kalbame apie vienuolikmečius ar dvylikmečius – penktokus ir vyresnius, tai tokios rizikos tikrai nėra, kad jiems būtų rizikinga būti namuose“, – teigė L. Kukuraitis, paaiškinęs, kad ankstesnė nuotolinio mokymo praktika taip pat parodė, jog tokio amžiaus vaikai gali mokytis namuose vieni savarankiškai.


„Jų prižiūrėti nereikia, dėl to tikrai nereikia imti nedarbingumo pažymėjimo ir gauti ligos išmoką“, – pridūrė ministras.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis