Vyriausybė pritarė bandomajam testavimui: tai leistų mokiniams sugrįžti prie tiesioginio mokymo

Vyriausybė penktadienį pritarė siūlymui leisti Vilniaus miesto savivaldybei dvi pasirinktas savaites atlikti pasirinktos ugdymo įstaigos bandomąjį testavimą, kai profilaktiškai testuojant šeimas ir darbuotojus, tyrimai būtų atliekami kaupiniais. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad šiam testavimo metodui pasiteisinus mokiniai galėtų greičiau ir saugiau sugrįžti prie tiesioginio mokymo.


„Tai gali atrodyti ir nedidelis, bet labai svarbus projektas. Vilniaus miesto savivaldybės ir vienos iš Vilniaus gydymo įstaigų yra pasiūlyta galimybė išbandyti naują testavimo metodą mokyklose, kuris, jeigu pasiteisintų, būtų labai efektyvus visos valstybės mastu ir leistų mums sugrąžinti visą mūsų švietimo ir ugdymo sistemą naujomis sąlygomis“, – Vyriausybės pasitarime penktadienį sakė A. Dulkys.


Jam antrino ir premjerė Ingrida Šimonytė, akcentuodama, kad dėl savo mėginio paėmimo specifikos šį testavimo metodą plačiai galėtų taikyti mokyklos.


„Atrodo, kad turime preliminarius rezultatus, kad (šis metodas – ELTA) veikia ir duoda tokius rezultatus, kuriuos duotų, jeigu žmones testuotume atskirai, plius čia pats mėginio paėmimo klausimas turbūt yra svarbus, kas mokykloms galbūt leistų šį projektą daug plačiau naudoti, kadangi ne nosiaryklės, o nosies ertmės tepinėlis, tai galbūt ir žmonėms, kurie žiūri į šią procedūrą kaip labai nemalonią, būtų daug paprasčiau“, – sakė I. Šimonytė.


Projekte, kuriam pritarė Vyriausybė, numatoma dvi pasirinktas savaites Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje kas 4-5 dienas atlikti pagal pradinio ugdymo programą ugdomų mokinių šeimų ir mokykloje kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų savanorišką tyrimą. Visgi Vyriausybė pasitarimo metu patikslino, kad Vilniaus savivaldybė mokyklą, kurioje bus atliekamas bandomasis tyrimas, esant poreikiui, galės keisti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis