Kaip susigrąžinti plokščią pilvuką po gimdymo?


Vaikelio laukimosi laikotarpis – stebuklingas, kupinas naujų atradimų, emocijų ir ryšio su besimezgančia nauja gyvybe stiprinimo. Tačiau po gimdymo kai kurioms mamoms tenka susidurti ir su kitais, ne tokiais maloniais, pokyčiais. Kartais po nėštumo moterys pastebi rimtą, pasitikėjimą savimi pasiglemžiančią problemą – pilvo raumenų diastazę. Apie šią diagnozę ir kaip po gimdymo susigrąžinti plokščią pilvuką, pasakoja vienos didžiausių privačių medicinos klinikų „Fi Clinica“ gydytoja chirurgė Eglė Kubiliūtė ir plastinės bei rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Vaidas Žvinys.

Ne tik estetinė problema


Pilvo raumenų diastaze vadinamas tiesiųjų pilvo raumenų išsiskyrimas, suardantis pilvo sienos vientisumą. Nėštumo metu pilvo raumenų išsiskyrimas laikomas normaliu reiškiniu, ypač paskutinį nėštumo trimestrą, kai vaisius sparčiai auga, o placenta didėja. Diastazės atveju, augant vaisiui ir gimdai, pilvo siena stengiasi prisitaikyti, todėl tiesieji raumenys nutolsta vienas nuo kito silpniausioje vietoje – baltojoje linijoje. Įprastai, jei baltoji pilvo sienos linija platesnė nei 2,2 cm, jau gali būti diagnozuojama pilvo raumenų diastazė.


Ryškus pilvo raumenų prasiskyrimas matomas ir plika akimi – pilvukas yra pakritęs, pavalgius ar atsigėrus vandens – išsipučia, pasitaiko, kad po gimdymo pilvas atrodo taip, kaip nėštumo metu. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ši diagnozė yra rimtesnė, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pilvo raumenų diastazė ne tik mažina pasitikėjimą savimi, bet ir ilgainiui sukelia sveikatos problemų – ima skaudėti nugarą, atsiranda išvaržų, silpnėja dubens dugnas, gali tapti sunku sulaikyti šlapimą, suprastėja lytinis gyvenimas. „Diastazė išlieka apie 33–60 proc. moterų, ypač po antrojo ar trečiojo nėštumo. Todėl, net ir atsikračius nėštumo metu priaugto svorio, pilvukas netampa plokštesnis – lieka išsipūtęs, kartais moterys netgi sulaukia sveikinimų su nauju nėštumu. Diastazė labai padidina riziką atsirasti pilvo sienos išvaržoms ar jų atkryčiui po operacijos, tad diastazės operacinis gydymas taikomas ne tik estetiniam vaizdui pagerinti, bet ir išvaržų prevencijai“, – aiškina gydytoja E. Kubiliūtė.


Eglė Kubiliūtė
Eglė Kubiliūtė
Reklamos užsakovo nuotr.


Moderniausi metodai


Dažniausiai pilvo raumenų diastazė išsivysto smulkioms moterims, esant itin dideliam vaisiui arba laukiantis dvynukų, taip pat toms, kurių pilvo presas silpnesnis, ar po atliktos cezario pjūvio operacijos. Pasak gydytojos, iki šiol visoms pacientėms, turinčioms šią problemą, išliekančią daugiau nei šešis mėnesius po gimdymo, vienintelė išeitis buvo tradicinė abdominoplastika, kurios metu neišvengiamas didelis pjūvis pilvo apačioje. Tačiau dabar „Fi Clinica“ atliekama endoskopinė pilvo diastazės korekcija, kurios metu taikomas naujas, kur kas mažiau invazyvus operacinis metodas – SCOLA, leidžiantis atlikti diastazės korekciją be didelių pjūvių.


„Ši operacija atliekama pritaikius bendrinę nejautrą, endoskopiškai, su ultragarsiniu skalpeliu per tris mažus pjūvelius apatinėje pilvo dalyje. Jei pacientei anksčiau buvo atliktas cezario pjūvis, naujų randų nelieka. Naujasis metodas pranašus ne tik dėl puikių estetinių rezultatų, bet ir dėl mažesnės komplikacijų rizikos bei daug trumpesnio pooperacinio laikotarpio – dažniausiai pacientės jau po savaitės grįžta į įprastinę kasdienę veiklą. SCOLA metodas gali būti taikomas pacientėms, neturinčioms arba turinčioms nedidelį riebalinio audinio ir odos perteklių“, – pasakoja chirurgė.


Vaidas Žvinys
Vaidas Žvinys
Reklamos užsakovo nuotr.


Dar platesnės galimybės


Atlikus endoskopinę pilvo diastazės korekciją SCOLA metodu ir pilvui sugijus, apie pusei pacientų po ne mažiau kaip šešių mėnesių papildomai atliekama lazerinė lipolizė arba lazerinis odos patempimas. Šios operacijos metu sukeliamas odos susitraukimas, suformuojamas dailus ir plokščias pilvukas. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas V. Žvinys pastebi, kad, atlikus diastazės korekciją, sumažėja pilvo tūris, o oda lieka nepakitusi, dėl to susidaro pooperacinis odos perteklius. Per pusę metų vyksta natūralūs odos susitraukimo procesai, kai kurioms pacientėms oda susitraukia pakankamai ir papildoma korekcija nėra reikalinga, tačiau būna, kad odos perteklius išlieka. Tokiu atveju atliekamas lazerinis odos patempimas, o jeigu yra ne tik odos, bet ir riebalų perteklius, taikoma lazerinė lipolizė. Po lazeriu atlikto riebalų šalinimo gijimas yra greitesnis, mažiau skausmingas, greičiau nuslūgsta patinimas, oda tampa lygesnė ir stangresnė. Lazerinės lipolizės metu dažniausiai taikoma vietinė nejautra, po operacijos pacientė nepraranda darbingumo, o gydomoji kompresinė terapija trunka iki keturiolikos dienų. Galutinis plokštesnio pilvuko rezultatas paprastai matomas jau po dviejų ar keturių mėnesių, vėliausiai – po pusės metų.


Diastazė
Diastazė
Reklamos užsakovo nuotr.


www.ficlinica.lt

Užsakymo nr.: PT_69026

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis