Žaisdamas vaikas nuolat išrengia lėles: ką tai reiškia?

Penkerių metų mergaitę auginanti mama pastebėjo, kad dukrytė mėgsta lėles nurengti ir žaidžia tik su jomis nuogomis. Moteris klausia specialistų patarimo, kaip jai elgtis tokioje situacijoje?

Mama klausia

„Man įdomu, kodėl mano 5 metų dukrytė visas lėlės laiko nurengtas. Ir žaidžia tik su tokiomis, retai kada apvelka rūbelius. Ar verta prisėsti ir pasikalbėti su ja apie tai, ar tiesiog nekreipti dėmesio?“

Rasa Kardaitė
Rasa Kardaitė
DELFI / Kiril Čachovskij
Atsako Individualiosios psichologijos instituto konsultantė Rasa Kardaitė-Vėlyvienė, www.ipi.lt.

Tokio amžiaus vaikai, kaip dabar yra jūsų dukra, natūraliai domisi kūnu, kūno struktūra ir jo sandara.

Žaislai padeda suvokti, koks yra kūnas, kas gi vis dėlto slypi po drabužiais. Kodėl negalima vaikščioti nuogam, reikia rengtis drabužius? O tam tikras vietas reikia itin saugoti?

Manau, kad tikrai turite pasikalbėti apie tai su dukra. Kas yra kūnas? Kokios paslaptys saugomos kūne? Kodėl saugome kūno paslaptis? Jūsų dukrai bus daug daugiau informacijos ir naudos pokalbis su jumis, nei kad vienai žaidžiant su lėlytėmis.

Visai nekreipti dėmesio jums jau nepavyks, nes apie tai klausiate, vadinasi, tai jums yra svarbu ir jūs atkreipėte dėmesį.

Taip pat labai svarbu, kaip jūs, suaugę, šeimoje elgiatės su savo kūnu ir kokią žinutę apie tai siunčiate savo vaikams. Vaikams vis dėlto įdomu, kodėl nei tėveliai, nei mamytės nelaksto nuogi po namus, o vaikams leidžia, o kartais, pavyzdžiui, būnant prie jūros, net liepia. Kodėl yra užrakinamos miegamojo durys? O kai nepasibeldus įeinama į vonios kambarį, galima sulaukti net pakelto tėvų balso?

Visi šie klausimai labai rūpi ir yra labai svarbūs. Gali būti, kad žaisdama jūsų dukra bando suprasti ir išsiaiškinti jai kylančius klausimus. Todėl svarbu kalbėtis drauge, sakyti, kas smagu, o kas ne, kokie klausimai gali išgąsdinti.

Gi daug smagiau, kad vaikams informaciją suteikia jų tėvai, nei klasės ar kiemo draugai.

Stiprybės ir išradingumo vedant dukrytę kebliais gyvenimo keliais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis