Sprendimas dėl ilgesnių atostogų mokiniams bus pateiktas artimiausiu metu

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad šiuo metu yra diskutuojama, ar dėl augančių užsikrėtimų COVID-19 mastų reikėtų prailginti mokiniams atostogas. Vyriausybės vadovės teigimu, sprendimą dėl to atsakinga ministerija turėtų pateikti jau artimiausiu metu.

„Apie atostogų trukmę yra diskutuojama. Manau, kad kai ministerijos nutars pasitarusios su ekspertais, koks sprendimas būtų geriausias, tai šį sprendimą ir pristatys“, – Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė. 


„Galbūt diskusijos apie atostogų pailginimą ir turi vertės, bet tuos sprendimus pristatys ministerijos, kadangi ministerija turi apsispręsti dėl šito dalyko. Manau, kad pristatys šiandien arba rytoj“, – pridūrė ji.


Premjerės teigimu, klausimą dėl ilgesnių mokinių atostogų verčia kelti epidemiologinė situacija šalyje.


„Jūs puikiai žinote, kad trečdalis naujų (COVID-19 – ELTA) atvejų kiekvieną dieną yra vaikai ir paaugliai iki 18 metų. Dalis iš jų galėtų būti paskiepyti. 12 – 15 metų persirgusių vaikų dabar jau yra keliolika procentų. Tai yra tikrai daug. Paskiepytų yra apie 30 proc. Tai reiškia, kad imunizacija sparčiai didėja, bet didėja susirgimų būdu“, – sakė I. Šimonytė.


Apie Vyriausybės svarstymus paankstinti moksleivių rudens atostogas ir jas pradėti jau nuo kitos savaitės, Švietimo, sporto ir mokslo ministerija pirmadienį pranešė LRT televizijai. Visgi kiek vėliau ministerija portalui LRT patikslino, kad planuojamus galimus pakeitimus pirmiausia aptars su ekspertais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis