Tarptautinę vaikų gynimo dieną SVJC kviečia jaunimą į festivalį LAIMINGAS AŠ. Drauge švęsime vaikų ir jaunimo teisę į laisvę

Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Sostinės vaikų ir jaunimo centas kviečia drauge švęsti svarbiausią vaiko teisę – teisę į laisvę: laisvę reikšti savo nuomonę, būti savimi ir jaustis emociškai saugiu; laisvę klysti be baimės; laisvę nuo dalykų, kurie yra žalingi; laisvę pasirinkti draugus ir būti tokiu, kokiu norisi būti – su visais unikaliais bruožais bei savitumu. 

SVJC rengiamas Edukacijų ir muzikos festivalis „Laimingas aš“ dovanoja vaikams ir jaunimui prasmingų pramogų kupiną dieną: muzikos žvaigždžių koncertą, teminių filmų peržiūras, geros savijautos treniruotes, įvairiausius iššūkius, edukacijas su menininkais bei visuomenininkais, pasirengusiais dalintis savo žiniomis, patirtimi ir gyvenimo atradimais, bei tiesiog, smagų, jaukų buvimą kartu.


Kaip teigia viena iš šio festivalio sumanytojų Lina Bakšytė, tik būdami emociškai saugūs ir laisvi nuo baimės rinktis, klysti, galime būti savimi, kurti pagarbų ryšį su šalia esančiais, atrasti tvarų buvimą mūsų ekosistemoje. Būtent šioms temoms, taip pat svarbiausioms vaiko teisėms – į prasmingą saviraišką, emocinę ir fizinę sveikatą, namus ir saugumą – skirtos visos šventės pramogos, patyriminės edukacijos, geros savijautos treniruotės.


Festivalio „Laimingas aš“ dalyviai kartu su iliustratore ir komiksų kūrėja Anna Pencil Mood kurs meninę instaliaciją „Jaunimo balsas“; leisis į orientacinius iššūkius SVJC erdvėse; stebės šiuolaikinio šokio performansą „GAMA X erdvės“. Keletą kartų per dieną jiems bus rodomas ilgametražis Marteno Persielio filmas – biologinės įvairovės nykimą nušviečianti futuristinė pasaka „Viskas bus kitaip“, 2021-aisiais pelniusi kino festivalio „Max Ophüls Preis“ žiūrovų prizą. Baigiamasis festivalio renginys – muzikos žvaigždžių koncertas LAIMINGAS AŠ, kuriame pasirodys grupė „Baltasis Kiras“, Gabrielė Vilkickytė, Rūta Loop, Justė Kraujalytė, Rasa Kaušiūtė, taip pat SVJC atlikėjai – vokalo studija „Kivi“, popmuzikos studija „Re-Mi-Do“, baleto studija „Tip Toe“, flamenko „Solea“, šiuolaikinio šokio studija „Gama“, tautinių šokių grupė „Ugnelė“ ir kiti. Koncertą ves Gediminas Nadtočis-Natas.


Išskirtinai moksleivių klasėms skirtas renginys – AŠ I MES I PASAULIS edukacijos klasėms (su išankstine registracija). Jų metu su vaikais susitiks ir diskutuos žinoma visuomenininkė KamTauTa Braškė bei 10 jaunimo edukatorių, organizuojančių jaunimo dirbtuves, kuriose vyks savęs pažinimo, geros savijautos bei tvarių idėjų užsiėmimai.


Festivalis LAIMINGAS AŠ vyks:


  • Birželio 1-ąją, ketvirtadienį, 10.00–19.30 val., Sostinės vaikų ir jaunimo centre, Konstitucijos pr. 25.
  • Visos pramogos – laisvos ir nemokamos. Tik edukacinių dirbtuvių dalyviams būtina išankstinė registracija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis