7 vaisiai, kuriuos turėtumėte valgyti norėdami gauti daugiau energijos

Tokie dalykai, kaip kad kuriuo paros metu valgome, kaip dažnai valgome, ar reguliariai valgome, ką valgome ir pan. gali sukelti energijos stygių arba priešingai – pakelti energiją.

Norėdami aprūpinti kūną ilgiau trunkančia energija, stenkitės jį aprūpinti maisto produktais, kurie suteikia daugiausiai energijos. Pateikiame 7 vaisius, kurie leis jaustis žvaliai.


Obuoliai


Obuoliai
Obuoliai
Shutterstock nuotr.


Obuoliai patinka daugumai žmonių. Jie auga mūsų žemėse, todėl ypatingai mums tinka. Negana to, obuoliai yra ne tik skanūs, bet ir maistingi. Juose gausu skaidulų, kurios padeda natūraliai susidarančius cukrus lėtai virškinti, kad būtų užtikrinta ilgalaikė energija. Viename vidutinio dydžio obuolyje (182 g) yra 95 kalorijos ir 4 gramai skaidulų. Jei ieškote sočių užkandžių, obuolių skilteles derinkite su natūraliu žemės riešutų sviestu.


Apelsinai


Apelsinai
Apelsinai
Shutterstock nuotr.


Apelsinai – vitamino C bomba. O vitaminas C padeda sustiprinti imuninę sistemą ir sumažinti oksidacinį stresą, kas padeda išvengti nuovargio. Be to, žmonėms, kuriems trūksta vitamino C, gali pasireikšti skorbutas, bendro silpnumo ir nuovargio pojūtis.


Bananai


Bananai
Bananai
A.Didžgalvio nuotr.


Bananas – vienas iš sočiausių ir daugiausiai energijos suteikiančių vaisių. 2020 m. „Food Reviews International“ paskelbtoje apžvalgoje pažymima, kad du bananai gali suteikti energijos 90 minučių. Tai taip pat puikus kalio, būtinos maistinės medžiagos tinkamam kūno funkcionavimui, šaltinis. Vienas vidutinis bananas suteikia 105 kalorijas ir 3 gramus skaidulų, o tai padeda užtikrinti pastovią energiją.


Avokadai


Avokadai
Avokadai
Shutterstock nuotr.


Avokadai yra dar vienas daug skaidulų turintis vaisius, galintis užkirsti kelią cukraus kiekio kraujyje šuoliams, kurie dažniausiai sukelia energijos trūkumą. Be to, avokaduose gausu sveikų riebalų, kurie ne tik suteikia daug energijos, bet ir pasitenkinimo jausmą. 1 avokadoas apytiksliai turi apie 234 kalorijos, 10 gramų skaidulų ir 17 gramų nesočiųjų riebalų.


Persikai


Persikai
Persikai
Asmeninio archyvo nuotr.


Persikai yra saldūs ir gaivūs, puikiai tinkantys vaisiai energijos papildymui. Viename vaisiuje apytiksliai (150 g) yra 69 kalorijos ir 2 gramai skaidulų. Persikai taip pat yra puikus pagrindinių maistinių medžiagų, tokių kaip kalis ir vitaminai A bei C, šaltinis, padedantis jaustis gerai.


Slyvos


Slyvos
Slyvos
Shutterstock nuotr.


Nors slyvos pasižymi galimu vidurius laisvinamuoju poveikiu, jos taip pat puikiai papildo energiją. Dvi slyvos (150 g) suteikia apie 69 kalorijas ir 2 gramus skaidulų.


Ožerškio (goji) uogos


Ožerškio (goji) uogos
Ožerškio (goji) uogos
Shutterstock nuotr.


Ožerškio uogos pasižymi išskirtiniu skoniu. Jose gausi antioksidantų, kurie padeda išvengti nuovargio. 28 gramuose džiovintų ožerškio uogų yra 98 kalorijos, 4 gramai baltymų ir beveik 4 gramai skaidulų, todėl jos yra puikus vaisius ilgalaikei energijai gauti.


Nors visi maisto produktai suteikia kūnui energijos, jų maistinė sudėtis ir vertė labai skiriasi. Norint išlaikyti energijos lygį, vaisiai, turintys daug skaidulų ir antioksidantų, tokie kaip bananai, obuoliai, slyvos ir ožerškio uogos, yra puikus pasirinkimas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis