Šiemet nemokamai plaukti mokysis per 13 tūkst. antrokų

Šiais mokslo metais nemokamas plaukimo pamokas galės lankyti apie 13,4 tūkst. antrokų. Kaip praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM), tam iš valstybės biudžeto skirta 760 tūkst. eurų.

„Kiekvienam labai svarbu mokėti saugiai elgtis prie vandens ir vandenyje. Siekiame, kad programoje galėtų dalyvauti kuo daugiau Lietuvos vaikų, todėl nuosekliai didiname finansavimą šiam jau daugiau nei dešimtmetį sėkmingai vykdomam projektui“, – pranešime spaudai cituojama švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Aistė Zedelytė-Kaminskė.


Nuo 2009 m. vykdoma mokymo plaukti programa šiemet pirmą kartą finansuojama kaip nacionalinė fizinio aktyvumo programa. Šiai programai 2024 m. numatyta 772 tūkst. eurų, 2025 m. – 784 tūkst. eurų, o 2026 m. – 896 tūkst. eurų. Anot ministerijos, per šį laikotarpį galimybė mokytis plaukti bus suteikta daugiau nei 56 tūkst. vaikų.


ŠMSM šiai programai skiriamos lėšos nuosekliai auga jau kelis metus iš eilės. 2020 m. ŠMSM šiai programai skyrė 170 tūkst. eurų ir finansavo apie 3500 mokinių plaukimo užsiėmimus; 2021 m. skirta beveik 430 tūkst. eurų – nemokamose plaukimo pamokose galėjo dalyvauti apie 8 tūkst. pradinukų. Praėjusiais mokslo metais projekte „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“ dalyvavo 10 tūkst. vaikų – tam skirti 560 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis