„Ignitis grupė“ kviečia moksleivius „šešėliuoti“: iš arti supažindins su profesijomis energetikos sektoriuje

„Ignitis grupė“ jungiasi prie pasaulinės Junior Achievement ugdymo karjerai programos „JA Šešėliavimas“ ir kviečia programoje dalyvaujančių mokyklų moksleivius iš arti susipažinti su profesijomis energetikos sektoriuje. 9-12 klasių mokiniams skirtos programos metu jie galės gyvai apsilankyti skirtinguose šios energetikos bendrovės padaliniuose ir savo akimis pamatyti, ką žmonės dirba energetikos sektoriuje.

Jau trečius metus iš eilės „Lietuvos Junior Achievement“ vykdoma ugdymo karjerai programa padeda mokiniams ne tik geriau pažinti save, skatina siekti savo profesinių tikslų, bet ir supažindina su skirtingomis profesijomis. Šiemet prie šios programos prisijungė ir „Ignitis grupė“ su programa #EnergySmartSTART – šešėliavimo vizitų metu bendrovė kvies moksleivius pamatyti, kaip atrodo juos dominančios darbo vietos.


„Šiais metais kviesime susipažinti net su vienuolika skirtingų profesijų. Moksleiviai galės „pasimatuoti“ „Ignitis“ veiklos analitikės (-o), „Ignitis renewables“ darbo santykių administravimo vadovės (-o), Atsinaujinančios energetikos projektų vadovės (-o), „Ignitis gamybos“ techninės priežiūros departamento vadovės (-o) ir projektų vadovės (-o) bei kitas profesijas. Tikime, kad tai taps puikia galimybe ne tik pabendrauti su savo srities profesionalais, bet ir pamatyti mūsų darbo kasdienybę bei iššūkius“, – teigia #EnergySmartSTART edukacinių programų vadovė Vaiva Rutkauskaitė.


Registruotis į juos dominančias „šešėliavimo“ programos vietas moksleiviai kviečiami lapkričio 6–19 dienomis programos „JA šešėliavimas“ platformoje adresu: www.seseliavimas.lt/. Į „šešėliavimo“ vizitus „Ignitis grupėje“ bus pakviesti 27 moksleiviai, jų vizitai vyks lapkričio 20 – gruodžio 3 dienomis.


Tai – ne pirma į moksleivius orientuota „Ignitis grupės“ iniciatyva. Bendrovė drauge su kitomis enrgetikos sektoriaus įmonėmis įgyvendina programą #EnergySmartSTART, apimančią įvairias iniciatyvas: nuo moksleivių, studentų ekskursijų į energetikos objektus ir lektorių vizitų Lietuvos mokyklose, iki stipendijų inžinerijos krypčių studentams.


„Mūsų tikslas – populiarinti energetikos ir inžinerijos sričių profesijas. Lietuvoje jau dabar trūksta šio sektoriaus ekspertų, jų paklausa ateityje, prognozuojama, sparčiai augs. Manome, kad tokios programos kaip „JA Šešėliavimas“ gali padėti moksleiviams geriau susipažinti su karjeros galimybėmis energetikos srityje – sužinoti, kokios žinios ir įgūdžiai reikalingi norint dirbti tokį darbą, o gal net ir atrasti savo karjeros kelią“, – pasakoja V. Rutkauskaitė.


Pasak „Lietuvos Junior Achievement“ programų vadovės Indrės Engelkytės-Iršės, moksleiviams tai yra puiki proga pažinti skirtingas profesijas ir organizacijas. Taip pat iš arti pamatyti darbuotojo darbo aplinką ir specifiką, užduoti klausimų, diskutuoti ir išmėginti tam tikras veiklas.


„Šią programą inicijuojame jau trečius metus ir kasmet sulaukiame vis didesnio susidomėjimo ne tik iš moksleivių, bet ir iš verslo atstovų. „Šešėliavimo“ vizitai tikrai naudingi ir pastariesiems – padeda pažvelgti į savo verslą jaunuolių akimis, gauti grįžtamąjį ryšį“, – naudomis dalijasi I. Engelkytė-Iršė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis