Išsipildė Nojaus šeimos svajonė – berniukas žengė pirmuosius žingsnius: „Tai, kas prieš metus atrodė neįmanoma, dabar virto realybe“

Praėjusių metų „Išsipildymo akcijos“ herojui Nojui gyvenimas nepagailėjo iššūkių. Abi berniuko kojos – nejautrios, taip pat jis turi įgimtą šleivapėdystę… Anksčiau apie tai, kad berniukas atsistotų ir žengtų pirmuosius savo žingsnius, Nojaus šeima tik svajojo. Tačiau tai, kad daugybė gerų valios žmonos pernai prisidėjo prie didžiausio šalyje paramos projekto vaikams, šiandien tokioms svajonėms leido išsipildyti.

„Išsipildymo akcijos“ dėka Nojus galėjo apsilankyti dviejuose reabilitacijos kursuose ADELI medicinos centre, jam pritaikytos kineziterapijos paslaugos namuose bei nupirkta ortopedinė avalynė.


Nojaus mama Rita pasakoja, kad visus šiuos metus, nuo praėjusios „Išsipildymo akcijos“, ji su sūnumi kruopščiai dirbo, sportavo ir lankė ergoterapijos užsiėmimus. Įdėta išties daug pastangų, tačiau Rita atvira – tik kruopštus ir sunkus darbas atneša taip norimus rezultatus.


Už pagalbą ji itin dėkinga ir paramos projektui: „Išsipildymo akcija“ šiais metais prisidėjo labai daug. Ji mums davė galimybę visus šiuos metus diena iš dienos tobulėti.“


O visai neseniai išsipildė ir didžiausia šeimos svajonė. „Galiu pasidžiaugti, jog per šiuos metus mes išmokome ir ilgiau pastovėti – to anksčiau nebūdavo. Vos pastatytas, berniukas lenkdavo keliukus ir griūdavo, nes kojytės buvo visiškai silpnos. Dabar, remdamasis į paviršius, jis sugeba pats savarankiškai judėti į šonus: tiek į vieną, tiek į kitą pusę. Nojus mokosi taisyklingai žingsniuoti, tačiau vis dar sunkiai lenkia kairiąją kojytę. Šiuo metu mes jau pradėjome vaikščioti, žinoma, su vaikštynės pagalba. Tačiau tai, kas prieš metus atrodė neįmanoma, dabar virto realybe“, – atvirauja Rita.


Nojus
Nojus
Asmeninio albumo nuotr.


Vis dėlto labiausiai mama džiaugiasi tuo, jog Nojus nė akimirkai nesiliauja stebinęs savo pasiekimais. „Neseniai jis man davė savo rankytes ir, kaip visuomet, maniau, kad tiesiog pastovės. Tačiau Nojus, laikydamas mano rankas, žingsniavo savo kojytėmis apie 100 metrų. Gal ne visiškai taisyklingai, nelenkdamas kojyčių per keliukus, bet aš džiaugiausi, kad vaikas tiesiog nori eiti į priekį, kaip ir mes visi. Nuolatinis darbas duoda vaisių“, – pasakoja laiminga mama.


Kaip ir kiekviena mama, Rita atvirauja niekuomet nenustojanti tikėti savo vaiku. O ir šeimos namuose vyraujančios nuotaikos yra puikios – Nojus nenustoja progresuoti ir kiekvieną dieną atranda kažką naujo bei teigiamo. „Manau, kad mes galime dar daugiau, tik reikia laiko, pastangų, be galo daug lėšų, kantrybės ir užsispyrimo“, – jautriais žodžiais dalijasi mama.


„Išsipildymo akcija“ bendradarbiauja su aukojimo internetu portalu aukok.lt, telekomunikacijų operatoriumi TCG, operatoriais Bitė, Tele2 ir Telia. Skambinti ar rašyti trumpąsias SMS žinutes ir paaukoti galite šiais numeriais: 1891 – 5 EUR, 1892 – 10 EUR.


Visa paaukota suma keliauja į „Išsipildymo akcijos“ sąskaitą – akcijos partneriai netaiko jokių kitų mokesčių.


„Išsipildymo akcijos“ skaidrumu rūpinasi audito įmonė Grant Thornton Baltic.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis