Vaiko kambario įrengimas: 3 paprasti, bet itin svarbūs patarimai

Vaiko kambario įrengimas – nemažai atsakingumo reikalaujanti užduotis tėvams. Juk tai erdvė, kuri yra svarbi mažųjų asmenybės vystymuisi, saviraiškai ir kūrybiškumo išlaisvinimui. Nors iš pradžių tai gali pasirodyti kaip nemenkas iššūkis, siekiant sėkmingai įrengti vaikų kambarį, tereikia žinoti keletą esminių aspektų. Tad susipažinkite su šiame straipsnyje pateiktais praktiškais patarimais ir pasisemkite įkvėpimo.

Tinkamai suplanuota erdvė


Norėdami padėti vaikui palaikyti tvarką ir, apskritai, formuoti tinkamus įpročius, jo kambaryje atskirkite mokymosi, poilsio ir žaidimų zonas. Pirmojoje iš jų pastatykite rašomąjį stalą, kėdę, pakabinkite lentynas ar spinteles įvairiems daiktams susidėti (knygoms, rašymo priemonėms ir kt.). Nevenkite daugiau sumanių daiktų sandėliavimo sprendimų - jie tikrai neapkraus erdvės taip, kaip daiktų gausa. Stalą rekomenduojama statyti prie lango, kad būtų daug natūralios šviesos ir gryno oro – tai padės sukurti malonią ir produktyvumą palaikančią mokymosi erdvę.


Tam, kad dėmesio neblaškytų ryškūs saulės spinduliai, roletai diena-naktis bus puikus sprendimas. Labai svarbu ir tai, kad jie leis sukurti pakankamai užtemdytą aplinką kokybiškam nakties miegui. Be to, daugiafunkcė lango uždanga sutaupo vietos – atlieka tiek dieninės, tiek naktinės langų uždangos funkciją.


Žaidimams skirtą erdvę leiskite susiplanuoti patiems vaikams. Juk tai jų asmeninė zona, tad suteikite galimybę savo atžaloms išlaisvinti vaizduotę ir kūrybiškumą. Jūsų užduotis čia yra sugalvoti, kaip atskirti žaidimams skirtą erdvę nuo poilsio ir mokymosi zonų. Jei vietos nedaug, žaidimo zoną gali atskirti kilimas, širma ar tankaus audimo užuolaidos.


O štai poilsio erdvėje neturėtų būti miegą blaškančių elementų – svarbu pagalvoti ir apie tinkamus pritemdyto apšvietimo sprendimus. Iš karto apsvarstykite, kaip palaikysite optimalią kambario temperatūrą, mat kokybiškam poilsiui tai labai svarbu. Jeigu dažnai vėdinate patalpas, verta investuoti ir į modernius tinklelius nuo vabzdžių (jie apsaugo tiek nuo nepageidaujamų vabzdžių, tiek nuo iš lauko į kambarį patenkančių alergenų, smulkių šiukšlių).


Vaikiškų daiktų gausa – amžina, bet išsprendžiama problema


Vaiko kambaryje visada praktiška įrengti daug daiktų laikymo vietų. Būkite kūrybingi ir įkomponuokite jas į dekorą – pasirinkite patrauklius ir funkcionalius sprendimus. Pavyzdžiui, vaiko mėgstamiausios spalvos spintelė ar krepšys teiks daugiau džiaugsmo ir taip skatins dažnesnį naudojimąsi. Taupykite grindų plotą sumaniai ir būtinai apgalvokite, kaip galite panaudoti tuščių sienų plotą.


Kita praktiška išeitis – daugiafunkciai baldai su daiktų sandėliavimo funkcija. Pavyzdžiui, lova su daiktadėže, kurioje galima laikyti patalynę, žaislus ir kitas smulkmenas, arba pufas, kuris gali būti ir kėdė, ir daiktų susidėjimo vieta (čia puikiai tilps pledai, kojinės, smulkūs žaislai ar pan.).


Taip pat pasirūpinkite, kad būtų pakankamai vietos knygoms ir kanceliarinėms priemonėms laikyti (tam idealiai tinka spintelės su uždaromis lentynomis ar stalčiais), jog paviršiai būtų neapkrauti ir tvarkingi. Atviros lentynos išties puošią kambarį, bet tik tuomet, jei pavyksta palaikyti tvarką. Tad geriau atviras ir uždaras lentynas bei spinteles derinti, daugiau dėmesio skiriant uždariems daiktų sandėliavimo sprendimams.


Greitai besikeičiantys norai, arba palikite erdvės pokyčiams


Vienas didžiausių iššūkių, susijusių su vaiko kambario įrengimu, yra tas, jog vaikui augant jo poreikiai ir pageidavimai keičiasi. Tad įsitikinkite, kad paliekate galimybę lengvai keisti tam tikrus dizaino elementus. Geriausia kurti universalų kambario pagrindą (pvz., rinktis neutralią sienų spalvą) ir jį pagyvinti žaismingomis dekoracijomis, temine patalyne – vėliau tai galėsite lengvai pakeisti pagal vaiko skonį. Jei tik yra galimybė, neužpildykite visos kambario erdvės daiktais bei dekoro elementais – palikite vietos, kad ateityje galėtumėte pastatyti papildomų baldų daiktų saugojimui ar didesnę lovą.


Nepamirškite, jog įrenginėjant vaiko erdvę labai svarbu atsižvelgti į jo paties pageidavimus, įpročius ir pomėgius. Kiekvienas yra savaip unikalus, tad geriausia išeitis yra rinktis tokį kambario stilių ir dizainą, kuris atspindėtų vaiko asmenybę. Paskatinkite savo atžalą įsitraukti į šį procesą – jis tikrai bus smagus, be to, tai puikus būdas kartu praleisti laiką ir megzti artimesnį ryšį. Pagrindinė jūsų užduotis čia – sumaniai planuoti erdvę ir pagalvoti keliais žingsniais į priekį.Užsakymo nr.: PT_84475

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis